Skocz do zawartości
dev64

GTX 980 vs GTX 980Ti GAMING 6G

Rekomendowane odpowiedzi

Karty graficznej nie chciałbym za szybko wymieniać w komputerze, który będę niedługo składał, dlatego ostatnią ważną decyzją jest wybranie karty graficznej. Kwota całego zestawu rośnie o 850zł, gdybym miał wybrać drugą kartę z tytułu, ale powstają pytania:

  • Czy byłaby to dobra inwestycja?
  • Czy w grze takiej jak GTA V na najwyższych detalach osiągnąłbym jeszcze lepsze wyniki? Wiem, że na najwyższych ustawieniach bierze prawie 4GB wbudowanej pamięci w kartę GTX 980, gdzie w droższej wersji miałbym 2GB zapasu.
  • Jak tańsza wersja będzie radziła sobie z grami, które dopiero mają wyjść? Grać na pewno się da, ale czy na najwyższych ustawieniach?

Oczywiście w następnym roku planuje zrobić upgrade niektórych rzeczy, ale nie chciałbym za szybko zawracać sobie głowy GPU, bo to największy wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną ja bym obstawił 980Ti.

 

Niemniej jednak z prawdopodobieństwem około 72,8% nie da się na niej grać w najwyższych ustawieniach w grach, które dopiero mają wyjść.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje to połączyć z i7-4790k, czy w połączeniu z 980Ti ten zasilacz da radę? Na PC Part Pickerze obliczyło, że zestaw z mocniejszą grafiką, będzie pobierał maksymalnie ~450W.
http://www.morele.net/zasilacz-antec-edge-gold-550w-ant236-662788/

 

Tutaj cały mój zestaw:
http://www.morele.net/inventory/info/sNJ166/

Edytowane przez dev64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej się poleca albo GTX970, albo 980Ti. GTX980 bywa lepszy o góra 20% od GTX970, ale trzeba sporo dopłacić. Ja brałam GTX980, bo po pierwsze nie zamierzam na razie grać w większej rozdzielczości niż 1920x1080. Po drugie w moich dawnych komputerach po okresie gwarancji dwie karty graficzne zakończyły żywot jeszcze nim chciałam je wymienić. Więc brałam też pod uwagę to, że nawet jeśli karta będzie ciągle wystarczająca to może się zepsuć. Po trzecie nie wydałam wszystkiego co miałam przeznaczone na komputer, i tysiaka z tych pieniędzy sobie odłożę. Będzie sobie leżał i będzie na wymianę karty w przyszłości. Myślę, że za trzy lata w tej kwocie będzie można dostać kartę lepszą niż 980Ti, a za dołożeniem kolejnego tysiaka znowu będzie karta niezła do nowych gier. Chyba, że inflacja zaskoczy, albo producenci będą sobie liczyć za karty graficzne coraz więcej (co się zresztą już dzieje). Ja nie wierzę, że jakakolwiek dzisiejsza karta graficzna pozwoli za trzy lata grać w najbardziej wymagające nowe gry na bardzo wysokich ustawieniach. Ale jeśli nie będzie dużego postępu to jest to możliwe. Nie martwię się o gry w okresie najbliższych dwóch lat, bo sporo ludzi ma świeżo kupione GTX970 i słabsze karty, a grę trzeba jakoś sprzedać. W każdym razie jak masz być niezadowolony to lepiej weź GTX980Ti. Nie ma wtedy żalu, że można było lepiej, a się tego nie zrobiło.

Edytowane przez Alicja7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kalkulatory nie patrz. Sugeruj się raczej testami, np. kart graficznych. Zobacz na ostatni o  AMD Fury. W poborze mocy cały zestaw z tym i7 oc 4500 GHz i 980 ti bierze 405W, a w wersji bez oc 355W, więc spokojnie wystarczy, bo na lini 12V, ten zasilacz ma 540W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 550 Wat Gold wystarczy z zapasem i to mocnym OC całego zestawu.

 

p.s... dasz radę dopłacić do lepszych pamięci RAM ?

 

1866 CL10 to troszkę słabawo, jak na tak mocny procesor.

 

Tutaj masz fajne memki 2400 mhz CL10:

 

http://www.morele.net/pamiec-team-group-xtreem-lv-ddr3-2400-8gbx2-txd316g2400hc10qdc01-509539/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną ja bym obstawił 980Ti.

 

Niemniej jednak z prawdopodobieństwem około 72,8% nie da się na niej grać w najwyższych ustawieniach w grach, które dopiero mają wyjść.

 

Która to z nowych gier się nie nada do karty jaką jest 980Ti by pograć na full detalach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci nie powie czy czasem któreś studio nie wyskoczy z grą która będzie miała uberwymagania ( np. I7 5xxx + 8 i więcej GB + GTX980Ti / Titan X / Fury X w wymaganiach minimalnych ) albo zostanie wydajny jakiś bubel z konsoli z zerową optymalizacją i koszmarnymi wymaganiami w stosunku do tego co oferuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...