Skocz do zawartości
Bizonkrk17

wymiana wentylatorów w SPC gladius m40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

tak ja w temacie planuje wymianę wentylatorów w moim m40, do tej pory śmigały tam seryjne SPC 120. 

Na jakie wentylatory je wymienić,wydajniejsze i jeśli to możliwe cichsze, oraz brać zwykłe czy z PWM? Jest sens dokładać na górze 1 może 2 dodatkowe?

Fajnie jak by cena nie była z kosmosu :D aczkolwiek nie mam zamiaru żałować kilku PLN jeśli będzie to miało sens :D

Edytowane przez Bizonkrk17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię, że otwory montażowe górnych (2x120) i przednich (2x120) wentylatorów są niestandardowe. Kupiłem Mistrala od SPC i dołączone śrubki są zbyt grube żeby zamontować wentylator na przodzie i na górze. Do tego z przodu od nowości mam wyrobiony gwint na wkręcie lub w obudowie (w kilku otworach/wkrętach) więc zmiana wentylatora może być utrudniona.

 

Zamówiłem gumowe kołeczki do montażu wentylatorów, na dniach je dostanę i dam znać czy udało się je wcisnąć w otwory na górze i przodzie obudowy.

 

A sam Mistral jest głośniejszy od dołączonych wentyli, zwłaszcza gdy pracuje w pozycji poziomej.

 

W obudowie masz kontroler obrotów dla 6 wentylatorów (3x2), jeśli chcesz z niego korzystać to bierz wentylatory bez PWM, ewentualnie z przejściówką 4 na 3 piny.

Edytowane przez CarrionCrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o roztaw tych otworów czy średnicę? Nie mogłeś zastosować śrubek które były w obudowie? Raczej myślałem o czymś lepszym niż SPC, np. Enermax

Rozstaw jest w porządku. Chodzi o średnicę otworów. Dodatkowy wentylator miał iść na górę obudowy, a tam są tylko otwory. Natomiast z przodu obejrzałem to z ciekawości, no i zobaczyłem, że gwinty są zerwane i nie idzie ani wyjąć śrubki, ani jej dokręcić, więc nie wyrywałem tego na siłę, bo i tak z przodu nie planuję zmiany wentyli.

 

Obudowa jest ok, jeśli po prostu wkładasz płytę, procka i resztę, zamykasz budę i więcej jej nie ruszasz. Większe zmiany to już trzeba rzeźbić. Nawet głupi koszyk na dyski jest przynitowany.

 

Koniec końców do mojej listy rzeczy do wymiany w kompie doszła obudowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...