Skocz do zawartości
gouran

Zestaw do gier i tworzenia stron WWW za 11700 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Porozglądaj się żeby miało to USB 3.1 i M.2 w standardzie "ultra" (gen3 x4).

 

Trochę to może marketing, ale płytę kupujesz faktycznie na lata, procesor może za jakiś czas wymienisz, karty graficzne i dyski na pewno i brak takich złącz może w przyszłości być powodem drobnych niedogodności.

 

Może da się połączyć wygląd z zestawem wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porozglądaj się żeby miało to USB 3.1 i M.2 w standardzie "ultra" (gen3 x4).

 

Trochę to może marketing, ale płytę kupujesz faktycznie na lata, procesor może za jakiś czas wymienisz, karty graficzne i dyski na pewno i brak takich złącz może w przyszłości być powodem drobnych niedogodności.

 

Może da się połączyć wygląd z zestawem wyjść.

Szukam takiej płyty od 15h i nie mogę znaleźć :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak USB 3.1 to dla mnie sytuacja nieakceptowalna, w ciągu roku/dwóch to się pewnie upowszechni.

 

dlatego teraz nie ma co do tego dopłacać

[za rok 2 beda juz nowe płyty główne standardowo w to wyposażone]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tam jest na ten temat konkretnie napisane?

*Jeśli zainstalowany jest moduł M.2 PCI Express, slot PCIE5 będzie niedostępny.

Jeśli zainstalujesz procesor z 28 liniami, porty PCIE1/PCIE3/PCIE5 będą działać w trybie x16/x8/x4.

 

**Jeśli zainstalujesz procesor z 28 liniami, 3-Way SLI™ nie będzie obsługiwane. Aby obslugiwać technologię 3-Way-SLI™, musisz zainstalować processor z 40 liniami PCIe .

 

*RAID jest obsługiwany tylko na portach SATA3_0-SATA3_5.

1 x Ultra M.2 Socket, supports M.2 SATA3 6.0 Gb/s module and M.2 PCI Express module up to Gen3 x4 (32 Gb/s)**

**Support to be announced.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie unikniesz tego współdzielenia linii - wszyscy producenci tak to robią obecnie. Dawniej dokładali czasem układy z dodatkowymi liniami PCIe, teraz zapewne też takie konstrukcje istnieją, ale generalnie to upadło - rynek za bardzo nie kupował tego, bo i miało to nędzny sens - dodatkowy układ to dodatkowe komplikacje i opóźnienia.

 

Ilość linii PCIe do procesora jest ograniczona: w 1150/1151 jest ich 16, w 5820K - 28, a w 5960K byłoby 40.

 

Tak więc w przypadku 2-Way-SLI na 5820K możesz używać x16+x8. Nie zauważysz różnicy wobec x8+x8 ani wobec x16+x16. W benchmarkach to pewnie ze 2-5% różnicy będzie, w praktyce nie. Z kolei 3-Way-SLI do grania jest kompletnie nieefektywne, ma to sens w przypadku HPC (obliczeń CUDA) jeżeli ktoś jest w stanie się pogodzić z ograniczeniem wydajności double i nie bierze Tesli.

 

Dla dzisiejszych kart, oraz wszystko na to wskazuje, że także dla takich, które będą istniały za dwa lata, efektywnie szybkość x8 jest całkowicie wystarczająca. x16 to taki sam bajer jak SATA3 dla dysków HDD.

 

Czyli podsumowując: wg mnie te ograniczenia nie są kompletnie niczym niepokojącym.

 

Niemniej jednak gdybyś za wiele lat faktycznie potrzebował 40 linii z jakiegoś nieprzewidywalnego powodu ograniczysz się wtedy tylko do wymiany procesora na Broadwell-E albo wręcz na ten 5960X (Skylake-E może się już nie załapać na platformę 2011).

 

BTW, istnieje procesor 5930K. On ma 6 rdzeni i 40 linii. Na nim działałoby 3-Way-SLI.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie unikniesz tego współdzielenia linii - wszyscy producenci tak to robią obecnie. Dawniej dokładali czasem układy z dodatkowymi liniami PCIe, teraz zapewne też takie konstrukcje istnieją, ale generalnie to upadło - rynek za bardzo nie kupował tego, bo i miało to nędzny sens - dodatkowy układ to dodatkowe komplikacje i opóźnienia.

 

Ilość linii PCIe do procesora jest ograniczona: w 1150/1151 jest ich 16, w 5820K - 28, a w 5960K byłoby 40.

 

Tak więc w przypadku 2-Way-SLI na 5820K możesz używać x16+x8. Nie zauważysz różnicy wobec x8+x8 ani wobec x16+x16. W benchmarkach to pewnie ze 2-5% różnicy będzie, w praktyce nie. Z kolei 3-Way-SLI do grania jest kompletnie nieefektywne, ma to sens w przypadku HPC (obliczeń CUDA) jeżeli ktoś jest w stanie się pogodzić z ograniczeniem wydajności double i nie bierze Tesli.

 

Dla dzisiejszych kart, oraz wszystko na to wskazuje, że także dla takich, które będą istniały za dwa lata, efektywnie szybkość x8 jest całkowicie wystarczająca. x16 to taki sam bajer jak SATA3 dla dysków HDD.

 

Czyli podsumowując: wg mnie te ograniczenia nie są kompletnie niczym niepokojącym.

 

Niemniej jednak gdybyś za wiele lat faktycznie potrzebował 40 linii z jakiegoś nieprzewidywalnego powodu ograniczysz się wtedy tylko do wymiany procesora na Broadwell-E albo wręcz na ten 5960X (Skylake-E może się już nie załapać na platformę 2011).

 

BTW, istnieje procesor 5930K. On ma 6 rdzeni i 40 linii. Na nim działałoby 3-Way-SLI.

Nie planuję 3-Way-SLI :)

Ten 5930K w porównaniu cenowym z 5820K raczej dużo by mi nie zmienił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dużo droższy, ale korzyść jest tylko w postaci dodatkowych linii, niczego innego to nie daje. Tak więc nie wiem czy warto dopłacić. To jest proc, którego sensem istnienia jest umożliwienie choć trochę efektywnego 3-Way-SLI albo Crossfire. Reszta to marketolenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dużo droższy, ale korzyść jest tylko w postaci dodatkowych linii, niczego innego to nie daje. Tak więc nie wiem czy warto dopłacić. To jest proc, którego sensem istnienia jest umożliwienie choć trochę efektywnego 3-Way-SLI albo Crossfire. Reszta to marketolenie.

A jaki ram byś polecił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam się na faktycznych osiągach DDR4. Ale z tego co widzę wszystko obecnie w dobrych cenach to badziewie.

 

Tak że obawiam się, że w przypadku RAM jeżeli ma on być RAM-em docelowym trzeba brać któryś z tych najdroższych.

 

Z DDR3 to RAM na pamięciach Microna (czyli Crucial na pewno, ale nie tylko) był bardzo dobry, z bardzo dużym potencjałem OC (ale oczywiście nie te najtańsze serie typu Sport).

 

Przykładowo mój jest nominalnie 1600CL8, a chodzi na 2200CL9 z tym, że go oczko opuściłem z powodu potrzeby 100%-owej stabilności i chęci użycia niższego napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest OK. Zasilacz jest o nieco zbyt dużej mocy co spowoduje, że będzie pracował w punkcie dość odległym od optimum sprawności, ale ma to marginalne znaczenie, a dodatkowo będzie dzięki temu bezgłośny.

 

Ja bym nie chciał żeby mi morele składało komputer. Raz że najczęściej nie dadzą wszystkich pudełek, dwa - są w stanie niezłą popelinę odstawić, np. połamać blokady slotów kart graficznych. Jak sam się czujesz na siłach albo jakiś znajomy to lepiej zamówić części. I nie ma powodu zamawiania akurat na morelach, jeżeli nie jest to najwygodniejsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest OK. Zasilacz jest o nieco zbyt dużej mocy co spowoduje, że będzie pracował w punkcie dość odległym od optimum sprawności, ale ma to marginalne znaczenie, a dodatkowo będzie dzięki temu bezgłośny.

 

Ja bym nie chciał żeby mi morele składało komputer. Raz że najczęściej nie dadzą wszystkich pudełek, dwa - są w stanie niezłą popelinę odstawić, np. połamać blokady slotów kart graficznych. Jak sam się czujesz na siłach albo jakiś znajomy to lepiej zamówić części. I nie ma powodu zamawiania akurat na morelach, jeżeli nie jest to najwygodniejsza opcja.

O tym z morele to nie widziałem, z zawodu jest informatykiem więc złożenie to nic trudnego tylko jestem leniwy ;F A pudełka są dla mnie bardzo ważne więc dzięki za rade.

Bardzo mnie to cieszy że będzie cichy ponieważ mój aktualny pc jest na tyle głośny że z 1wszego piętra słychać go na parterze :<

Myślę że zasilacz 1000 powinie mi wystarczyć na jakiś czas i że pociągnie mój zestaw który chcę kupić bez większego problemu.

Jeszcze jutro poszukam taniej gdzie indziej i może znajdę tam wszystkie części taniej lub kilka to wtedy może się opłaci płacenie 2x za przesyłkę.

 

 

http://www.morele.net/chlodzenie-wodne-nzxt-nzxt-kraken-x61-280mm-rl-krx61-01-700324/

już o tym bym pomyślał

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-gtx980-ti-sjs-gddr5-6gb-384bit-3xdp-dvi-hdmi-ne5x98th15jbj-707193/

 

i ta zasiłka to przesada

 

http://www.morele.net/zasilacz-super-flower-leadex-titanium-850w-sf-850f14ht-752014/

 

i ta obudowa jakas taka drogawa i wielka

http://www.morele.net/obudowa-king-mod-services-lian-li-pc-a61wx-midi-tower-geck-295-714652/

http://www.morele.net/obudowa-king-mod-services-obsidian-750d-usb-3-0-czarny-z-oknem-wyciszony-geck-275-659924/

i jeszcze taka ciekawostka 

http://www.morele.net/obudowa-corsair-750d-chlodzenie-wodne-xspc-set-raystorm-ddc-ex360-zalane-plynem-koloru-zielonego-firmy-xspc-pasta-arctic-silver-as5-12g-707322/

wtedy kraken niepotrzebny

 

 

Obudowa z chłodzeniem wodnym za 1045zł a samo chłodzenie kosztuje 1020zł co jest grane?

Z 980TI, g1 gaming od GeForce ma najlepsze osiągi

80zł więcej za zasilacz nie zbawi mnie przy ~13tyś zł za PC

A wodne zasilanie do 5820k? Aż tyle da się go wykręcić na tej płycie głównej żeby wodne było potrzebne?

 

Dzięki teselowi mam teraz 2 różne propozycje

http://www.morele.net/inventory/info/VhN5YN/lub

http://www.morele.net/inventory/info/7saFpP/

Rozsądniejsza chyba wydaje się propozycja nr 1

Edytowane przez gouran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa z chłodzeniem wodnym za 1045zł a samo chłodzenie kosztuje 1020zł co jest grane?

trochę podejżane bo by lepsza pastę znalazł ;)

wyglada na jakąś promocje

 

co do zasilacza to nie chodzi o te 80zł tylko o to że tytanowy i masz z tego +100 do prestiżu [bo mocą to on wystarczy z naddatkiem]

 

co do grafy to za te pare marnych MHzów nie warto dopłacać bo tego nawet nie zauważysz

 

a i takie małe pytanie bo nie wiem czy było ale dysk bym na pci expres jakiś juz zakupił jeśli nie masz juz?

 http://www.morele.net/dysk-ssd-intel-750-series-400gb-pcie-3-0-ssdpedmw400g4r5-744509/

na system

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę podejżane bo by lepsza pastę znalazł ;)

wyglada na jakąś promocje

 

co do zasilacza to nie chodzi o te 80zł tylko o to że tytanowy i masz z tego +100 do prestiżu [bo mocą to on wystarczy z naddatkiem]

 

co do grafy to za te pare marnych MHzów nie warto dopłacać bo tego nawet nie zauważysz

 

a i takie małe pytanie bo nie wiem czy było ale dysk bym na pci expres jakiś juz zakupił jeśli nie masz juz?

 http://www.morele.net/dysk-ssd-intel-750-series-400gb-pcie-3-0-ssdpedmw400g4r5-744509/

na system

Mam SSD http://www.x-kom.pl/p/216483-dysk-ssd-samsung-250gb-2-5-sata-ssd-seria-850-evo.htmli nie potrzeba mi narazie innego a te na pci-e są za drogiee

Chyba jednak wezmę tę twoją obudowę ze względu na to wodne :)

 

5 lat gwarancji tego twojego zasilacza też nie jest złe ale dalej nie wiem o co Ci z tym prestiżem chodzi :)

Edytowane przez gouran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak jak ktos cię zapyta o zasilacz to mógłbyś usłyszeć: komp za niezła kaskę a zasilacz tylko platinum? nie stać było na titanium ;)

 

[na razie lepszych wydajnościowo nie ma niż tytany]

w końcu mozna pozwolić sobie na takie małe fanaberie

 

pastę poszukałbym Gelid GC Extreme bo chyba nie ma nic ciekawszego obecnie

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak jak ktos cię zapyta o zasilacz to mógłbyś usłyszeć: komp za niezła kaskę a zasilacz tylko platinum? nie stać było na titanium ;)

 

[na razie lepszych wydajnościowo nie ma niż tytany]

w końcu mozna pozwolić sobie na takie małe fanaberie

Jeszcze zobaczę z tym zasilaczem mam cały jutrzejszy dzień na przemyślenie :)

Ile ten zestaw może pobierać mocy przy obciążeniu wiesz może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tej wydajności wątpię abys zauważył różnicę w wyswietlanych klatkach 

 

Witcher 3: Wild Hunt - Velen No Man's Land 2560x1440 / Ultra / HBAO+ / AA / HairWorks OFF dla 1 karty

           średnia/min ilość klatek

gigabyte 50,4 / 41

       palit 48,4 / 40

w innych testach jeszcze mniejsze rożnice

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...