Skocz do zawartości
Bums96

Zestaw (CPU+MOBO+RAM+SSD) do max 1900 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! 

Mam problem ze zdecydowaniem się na zestaw PC.

Podzespoły jakie posiadam do wykorzystania:

CASE: Fractal Design Core 3000 USB3.0

PSU: SilentiumPC Deus M1 550W

Chłodzenie CPU: Termalright Macho HR-02

Napęd: Nagrywarka Samsung DVD na SATA

HDD: Seagate 7200.12 1TB

GPU: Asus HD7770 1GB DirectCU

Oczywiście GPU będzie wymienione ale w przyszłym roku :D

 

Zastanawiam się nad kupnem takich oto dwóch zestawów:


Zestaw 2 - z OC: http://www.morele.net/inventory/info/cyZDvl/ (Tutaj możliwa zmiana z Cruciala BX100 na A-Data SP920 256GB) 

Cena maksymalna zestawu to 1900 zł (musi zawierać CPU, MOBO, RAM i SSD).

 

Co do mnie przemawia za zestawem 1? 

Niby nie będzie OC ale CPU i tak mocne, nowszy i bardziej wydajny SSD, 16GB ramu (chciałbym zrobić ram dysk i przenieść cache przeglądarek do ramu), MOBO posiada wszystko to co chcę (DualBios, który bardzo mi się przyda przy aktualizacji i nagłym zaniku prądu).

 

Co do mnie przemawia za zestawem 2? 

Mocny procek, mogę go duuużo wykręcić ze względu na dobre chłodzenie, niestety jedna z najtańszych (jak nie najtańsza) płyta z Z i do tego AsRock (ma on DualBios?), któremu za bardzo nie ufam (od zawsze posiadam płyty Gigabyte i Asus i nigdy problemu nie miałem, miałem raz MSI i były same problemy), niestety tylko 8GB ramu no i słabszy SSD (Tutaj możliwa zmiana z Cruciala BX100 na A-Data SP920 256GB) :/

 

Oczywiście sprzęt do zabawy, do testowania oprogramowania, bawienie się systemami na VirtualBoxie no i oczywiście gry. 

Co wy byście wybrali? Co byście zmienili? Mam nadzieję że pomożecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie ram dysk , SSD i tak już da dużego kopa .

 

Ram zmień na G.Skill Ares 2x4GB DDR3 1 600 mhz CL8 za 234 zł w opcji 1 i G.Skill Ares 2x4GB DDR3 2 133 mhz CL9 za 263 zł w opcji 2 .

 

W opcji 2 procka zmień na I5 4690K - nowszy i ma lepsza pastę pod IHS-em .

 

Płytę w opcji 1 zmień na Gigabyte GA-B85M-D3H za 259 zł - także ma dual bios a do tego jest tańsza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej opcji możesz też wybrać procesor w wersji OEM (bez chłodzenia), ponieważ z tego widzę że masz już dobre chłodzenie, a boxowe będzie tylko zalegać i pare groszy tańszy. http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4460-3-2ghz-lga1150-oem-cm8064601560722-640478/

W drugim zestawie to samo :) http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4670k-6m-cache-do-3-80-ghz-cm8064601464506-tray-oem-585589/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zakupiłem procesor i5-4690K i szukam teraz płyty aby go podkręcić.

Najbardziej interesuje mnie płyta GA-Z97-HD3 - ma DualBios, pełny ATX i do pracy z nią jestem przyzwyczajony (taką samą mamy w szkole i do tego UEFI już się przyzwyczaiłem.


Budżet jaki mam to max. 205 zł na RAM i max. 400 zł na MOBO.

I teraz pytanie, czy GA-Z97-HD3 da radę podkręconemu i5-4690K na ~4,5Ghz (jeżeli na tyle pójdzie)?

Czego wymagam od płyty?

1. Pełny ATX

2. Wyjście Front USB3.0

3. slot PCI-e x1 nad slotem PCI-e x16

4. chociaż jeden slot PCI (najlepiej na samum dole płyty)

5. chłodzona sekcja zasilania

6. Przyjazne w obsłudze UEFI i łatwe do aktualizacji

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...