Skocz do zawartości
effect

Bootowanie SSD - niepowodzenie po podłączeniu dod. HDD

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie zmiany MOBO na Asrock B85 M-ITX (reszta sprzętu jest bez zmian).

Procedura:

 

1. Do nowej płyty podłączyłem tylko SSD Crucial MX200 (kanał 0) + DVD na USB; BIOS sam wszystko wykrył, ustawił priorytet, nic nie musiałem zmieniać.

2. Instalacja Win 7, sterowniki - wszystko ok.

3. Podpiąłem dysk z danymi WD Blue (kanał 1) - dokończyłem instalację pozostałych softów i wszystko ok. Także czas na podpięcie reszty (sprawdzony sprzęt).

4. SSD zostawiłem w kanale 0, do pozostałych 3 portów SATA podpiąłem WD Red, WD Blue i DVD na SATA. I koniec. System nie wstaje.

 

Co zrobiłem:

 

1. Wypiąłem dodatkowe dyski i zostawiłem SSD + DVD i nic. Raz SSD pojawia się w opcjach bootowania, raz nie. Na zmianę. Dosłownie na zmianę. Co 2-gi restart jest widoczny SSD w priorytetach. Ale i tak wyskakuje info, abym włożył dysk systemowy.

2. Uwzględniłem ustawienia BIOSu z perspektywy W7.

3. Podpinam napęd DVD - instalator uruchamia się przeszło 15 minut, nie mam pkt przywracania, więc do konsoli się nie potrafię dostać; nie chcę też formatować skoro nie wiem co się stało i zapewne po reinstalce będę miał powtórkę z rozrywki.

 

Dodatkowe dyski oczywiście są sprawne po podłączeniu ich do innego kompa. Generalnie jedyna zmiana jaka nastąpiła jest opisana w pkt 4. Samo podpięcie WD RED i DVD wysypało mi kompa i nie wiem dlaczego. Jakieś pomysły?

Edytowane przez effect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dzięki za pytania.

Doszedłem co było powodem, UWAGA ,bo to dobre :grin: :

- kabel Delock 70 cm, okrągły, SATA 3.

 

Samą instalacje robiłem na kablach Delock 30 cm, poza obudową, potem podmieniłem na 70 cm i stąd szopki. Takich kabli mam 2 sztuki i obydwie powodowały to samo. Co dziwniejsze bez problemu współpracują z dyskiem talerzowym 2,5 cala, napędem DVD, ale problemy są już przy SSD i dysku 3,5 calowym. Sytuacje jeszcze bardziej komplikuje to, że w poprzedniej platformie działały bez problemu. 

 

Także warto uważać na te kabelki przy zakupie, bo to najgorszy z  możliwych przypadków, czyli loteria, będą/nie będą poprawnie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanie wykonanie na krótkim kablu jeszcze działało, ale na dłuższym gdzie wzrosły wymagania odnośnie jakości kabla już nie dało rady :)

Zdarza się czasem po prostu wadliwy.

 

Wcześniej działo ale może waliło błędami CRC których zwyczajnie nie sprawdzałeś w smart? W każdym razie grunt że jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...