Skocz do zawartości
Krem

Zestaw na Sierpień 2015 za 815 zl + nie wymagająca grafika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chyba .. .z 9 lat temu kupiłem jakiś najtańszy zestaw z Media Markt za 1200zl, z najsłabszym Pentiumem dual core i nividą . Grałem na nim w Crysis i Wiedźmina I, na najmniejszych detalach oraz w gry MMORPG, typu Battlestar Galactica czy War Thunder . No ale już się zużył. Obecnie mogę go używać jedynie do biurowych programów, Ps,FL pójdzie, i filmy avi.

 

Chciałbym żeby po 10 latach można było za podobną sumę 1200 zł a najlepiej niższą, złożyć komputer na którym mógłbym pograć online, na jakiś średnich ustawieniach. No i filmy do 4gb .Czy da się to zrobić? Jakąś grafikę niedrogą dorzucić , gdzieś jeszcze oszczędzić?

 

Jest tam wszak zestaw za 1244- ale do tego dochodzi obudowa. Ja bym chciał zamknąć się w tych 1200 a jak da rade taniej-to taniej.  Nie jestem napalony na gry. Ale tak jak mówiłem w takie WarThunder chciałbym móc zagrać. A w takich grach wymagań chyba wielkich nie ma.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym zestawie siedzi Celek G1820 .

 

Najniższa półka wydajnościowa jeżeli chodzi o Intela ale do MMO powinno starczyć ( zależy jakie MMO ) , odliczając ~100 zł na budę zostaje niecałe 300 zł na kartę .

 

W tej cenie brał bym jakieś używki - albo HD7770 od ATI/AMD albo GTX560Ti/GTX570 od NV z allegro .

 

Z nowych kart w tej cenie nie ma nic sensownego .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

A core 2 Quad jakiś do 220 zl to coś lepszego?  Czy ten Intel Pentium G3220 BOX  robi różnicę?  W


Jestem otwarty na propozycje , . No i wiadomo że jak usłyszę że lepiej dołożyć te 100-200 zl , jak każdy dzieciak ulegnę pokusie i to dołożę, skoro zabrzmi to sensownie . Ale wtedy wychodzi nam ten  zestaw za 1400 -1500 aja z przekory chciałbym trochę gorzej i trochę taniej, no bo żaden zemnie gracz. Nigdy nie przeszedłem żadnej gry i szybko się nudziłem nimi. Jedynie co to lobię komuś realnemu po drugiej stronie kabla podokuczać w grze typu

War Thunder

a tam sa tak marne wymagania:

Zalecane:​

  • System Operacyjny: Windows Vista/7/8
  • Procesor: Dwurdzeniowy 2,4 GHz
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Karta Graficzna: Nvidia GeForce 460 i wyższe, AMD Radeon 55XX i wyższe. 
  • Internet: Stałe połączenie szerokopasmowe
  • Dysk Twardy: 11 GB

Staram się być racjonalny. Spełnienie tych wymagań mi styka.W najlepszym razie za 5 lat będzie ten PC mocno przestarzały by cokolwiek na nim robić . Za 5 lat mogę być bogaty lub zostać pustelnikiem. Na dzień dzisiejszy che oglądać filmy w dobrej rozdzielczości gdyż jestem kinomaniakiem oraz móc od czasu do czasu zagrać coś o powyższych wymaganiach sprzętowych. I to tyle.

 

Nie będę rozbudowywał  kompa!

Edytowane przez Krem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

niecałe 300 zł na kartę .

 

W tej cenie brał bym jakieś używki - albo HD7770 od ATI/AMD albo GTX560Ti/GTX570 od NV z allegro .

---------------------------------------------------

Są całkiem wporzo - DDR5 , i rzeczywiście do 300. Spełnia to moje wymagnia. . Ale jak ktoś ma pomysł na trochę  więcej ekstrawagancji to proszę.

 

 

Jakby w grę wchodziło więcej używek, to da się poskładać na i3.

To zaproponuj , zwykłem słuchać mądrzejszych w temacie którego nie ogarniam .No i przesyłki kosztują, za każdy pod zespół kupiony z osobna . Dobrze by było kupić używki u jednego sprzedawcy,

Edytowane przez Krem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMK

 

Czy przy i3 3220 oraz GTX570 musiał bym wziąć lepszy zasilacz oraz płytę główną , niż tutaj http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_styczen_2015?page=0,1 ?

 

A ta obudowa będzie pasować ?: http://www.morele.net/obudowa-tracer-gt-traobu44143-632422/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I3 3220 to procek poprzedniej generacji , musiał byś brać płytę na socket s1155 np. coś na H61 - MSI H61M-P2x za ~100 zł z allegro .

 

Ta buda tracera to tragedia , wołam bym dopłacić ~40 zł i brać Zalmana T1 lub T4 .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to lepiej mieć nowy Intel Core i3-4160 BOX czy stare i5 2400 ?

 

Ten Celeron z zestawu ,   ponoć w porównaniu z i3 tej starej generacji , wypada lepiej pod względem kultury pracy,  ale przecież  ma gorsze parametry. Pod kątem PS,  filmów i gier online lepiej iśc w starą generacje używaną czy nową w tych samych cenach?  Skołowanym .

 

a jaka grafika najwyższa , na tą płytę na socket s1155 n ?

 

straszny zemnie lamus komputerowy sori

Edytowane przez Krem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasów Sandy Bridge ( I3/I5 2xxx ) nie było jakiegoś większego skoku wydajności jeżeli chodzi o architekturę CPU - przy przejściu z IB na Haswella czy z Haswella na Skylake skok wydajności wynosił tylko kilka % , gdzie przy przejściu z Nehelema na SB w niektórych zastosowaniach skok wydajności wynosił 50-70 % .

 

Więc starszy I5 z reguły będzie lepszy niż nowszy I3 , tak samo jak starczy I3 vs nowszy Celeron/Pentium - w grach mogą być wyjątki np. taki WoT gdzie najbardziej liczy się taktowanie i wydajność samej architektury , do tego gra z ledwością wykorzystuje 2 rdzenie .

 

Co do grafiki - przy I5 2xxx możesz nawet wsadzić GTX970/GTX980 , nie ma przeciwwskazań do tego .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mje pomogliście, błądziłem niczym dziecko we mgle , teraz wiem co robić. ...

 

Prócz zasilacza .

 

to pod tą grafikę -GTX570 i więcej- jaki zasilacz potrzebuje? nowy oczywiście


I3 3220 to procek poprzedniej generacji , musiał byś brać płytę na socket s1155 np. coś na H61 - MSI H61M-P2x za ~100 zł z allegro .

  http://allegro.pl/ms-7728-s1155-core-i3-i5-i7-ddr3-16gb-usb3-0-i5487956700.htmlcoś takiego ?

Edytowane przez Krem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, lepiej dołożyć do czegoś normalnego na chipsecie H61 albo lepiej B75 (USB 3.0 , SATA 6). np.http://allegro.pl/asus-b75m-a-ddr3-intel-b75-hdmi-super-cena-i5624742864.html~ 150zł 12m gwarancji. Oczywiście można "trafić" taniej.

Edytowane przez Zygfryc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...