Skocz do zawartości
DarkSoul88

Skromny upgrade do 450/500 zł leciwego komputera.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was. Piszę z zapytaniem o radę ponieważ mam komputer po kuzynie który dostał laptopa a jego już były pc miałby służyć mojemu wujkowi do przeglądania internetu i oglądania filmów. Próbowałem te graty sprzedać ale za śmieszne ceny nawet nie było odzewu czy to na OLX czy na Allegro więć postanowiłem zrobić cokolwiek by ten komputer działał jak należy ponieważ troszkę zamula. Dysk poszedł na śmietnik ponieważ ledwo chodził i był to jeszcze dysk na ATA. Zacznijmy póki co od tego co posiadam czyli:

 

Mobo: ASUS P5Q

Proc : Intel e5200

Chłodzenie: Pentagram Karakorum

Karta Graficzna: Radeon 4850 512 DDR3 (Gainward)

Zasilacz: Corsair VX550

Ram: DDR2 800 mhz Geil 2x2Gb

 

I teraz do sedna. Obudowa jest strasznie zniszczona, wentylatory nie nadają się w niej do użytku więc muszę ją wymienić. Tak samo dokupić chciałbym już dysk SSD 120Gb, który wystarczy w zupełności.No i na koniec wymiana procesora na coś lepszego.

 

Póki co jeśli chodzi o budę to myśle ze SilentiumPC Gladius S20 wystarczy.

 

Jeśli chodzi o dysk ssd to pewnie crucial albo adata, ewentualnie Transcend który jest troche tańszy a i tak nie wyciągnie swoich max przebiegów a jakby co będzie na przyszłość do innego kompa.

 

Pozostaje kwestia procesora, Dysk + buda to jakies 340 zł. Czy w cenie koło do 150  zł kupie jakiś rozsądny używany procesor? Będę ogromnie wdzięczny za wszelką pomoc. Pozdrawiam

Edytowane przez DarkSoul88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jako że bebechy udało mi się jakims cudem sprzedać to mam na wydanie około 900 zł. Wymyśliłem coś takiego ale w paru opcjach potrzebna jest pomoc

 

Procesor - Tutaj nie wiem

Płyta - też nie wiem

Ram - 4GB GeIL Evo Laggera 1600 MHz CL9 - 99zł

Obudowa - Silentium PC Brutus S30 - 109zł

Dysk SSD - Transcend ssd370 - 215zł

Zasilacz - Corsair VX550 (Już posiadam)

Tak więc na płytę i procesor mamy niecałe 500 zł. Prosiłbym o polecenie najwydajniejszej opcji w tej cenie. Dziękuję z góry i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś płyta na H81 plus do tego Intel Pentium G32x0.

 

Uprzedzając pytanie, branie drożej G34x0 jest skrajnie nieopłacalne.

 

Widzę na ceneo, że G3450 jest poniżej 300 zł, to jego można wziąć.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ten pierwotny zestaw - to do internetu i filmów całkowicie dawałby radę, jeszcze parę ładnych lat.

Ale co nowe, to nowe.

Wszystko będzie grało.

Buda całkiem niezła, ale chyba to chłodzenie jest dla niej za wysokie. Sprawdź jaką ma wysokość, bo wydaje mi się, że zabraknie 3 mm w brutusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...