Skocz do zawartości
Dragneel

Wybór nowej karty graficznej r9 390/gtx 970

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moja aktualna karta graficzna wyzionęła ducha i potrzebuje nowej. Pomyślałem o r9 390 lub gtx 970 jednak nie wiem od jakiego producenta i którą wybrać AMD czy Nvidie. Procek nie mogę wymienić bo kasy brak, wiem że słaby itd. AMD Phenom II x4 840 zasilacz xfx xtr 550. Z góry dziękuję za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że dysponujesz budżetem ok 1400-1600zł (tyle kosztuje gtx 970). Zamiast tego, lepiej zmienić platformę, ponieważ jak napisał kolega wyżej procesor będzie ograniczał kartę i raczej nie wkładałbym tam niczego mocniejszego niż GTX560ti. Z tego powodu proponuję sprzedać płytę, CPU i obecną grafikę (spokojnie wyciągniesz z 200zł za płytę i procesor) a za to kupić http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/data__eJyrViooyk8pzS5RsopWMjU3NlTSUTIzMrcAUgZYsJmRpSUOKfw4VkcpMye$OBlkDcgOQxwqcYkTND05NS8RZLiRAUjI1ACXYksj0o2HWlFcmgu0QsnQDGxEUWJJon92UWoxSMgIKuCbmVqcmZpclQdWaGqoB5Ioz85JTAnPSSzOqwSKGijVAgBNS0td  i grasz we wszystko w wysokich ustawieniach. Karty graficzne szybko tracą na wartości więc teraz 970tka by CI się marnowała, a później jak byś zmienił procka mogła by być w dużo niższej cenie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ty również zastanawiałeś się na wyborem między tymi dwoma kartami, osobiście mam w planach zakupić konstrukcję od Gigabyte'a, MSI i właśnie Asusa.

 

Mógłbym Cię prosić o napisanie, jak karta od tego producenta sprawdza się w użytkowaniu(temperatury, głośność czy wydajność w grach?)

 

Z góry dzięki za odpowiedź...i pozdrawiam :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch kart to GTX970 będzie działał lepiej z twoim prockiem z racji tego, że sterownik nVidii potrafi rozkładać obciążenie na wiele rdzeni.

Do grafy AMD potrzeba CPU Intela i to wysokotaktowanego by zminimalizować wpływ narzutu sterownika.

 

W skrócie jak na ironię proc AMD i karta AMD to najgorsze połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...