Skocz do zawartości
ixi24

Częstotliwość pamięci Ram - ustawienia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zastanawiałem się ostatnio czy aby na pewno mam dobrze ustawioną częstotliwośc na pamięciach, a mianowicie mam Pamięć G.Skill TridentX DDR3 2x4GB 2400MHz CL10 i pamiętam, że w biosie było troche problemu z ustawieniem 2400MHz, ale potem ustawiłm jakiś profil i niby działało. Mam Płytę główną MSI Z97 GAMING 5.

 

W CPU-Z mam takie oto wyniki:

 

post-199384-0-56692900-1444297942_thumb.jpg
 

Na obudwu kościach identyczne. I teraz moje pytanie czy te pamięci działają w 2400 MHz czy jednak w ustawieniach fabrycznych, a wiec 1600 MHz, albo w jeszcze innych? Jak to sprawdzić?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będe pamiętał, a tak przy okazji mam dwie kości po 4 Gb i jakbym chciał dołożyć kolejne 8 GB to lepiej 2x 4GB czy może być jedna kość 8 GB. Pierwszy slot zakrty jest przez coler, dlatego pytam czy na 4 slocie może być od razu kość 8 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być jedna ósemka, ale wtedy nie będą pracować w dualu. Dlatego w takiej sytuacji najlepiej byłoby sprzedać dwie czwórki i kupić dwie ósemki. Albo kupić tę jedna ósemkę, dołożyć i czekać na okazję do sprzedania dwóch czwórek, po czym jak się trafi, dokupić drugą ósemkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...