Skocz do zawartości
enviro3d_artist

W jakiej pozycji zamontowac zasilacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w mojej obudowie HAF-X, zasilacz jest na dole. Pod nim kratka i pod obudowa 3cm przestrzeni.

Zasilacz zamontowac wentylatorem do góry czy do dolu?

 

Z boku obudowy, z przodu sa wentyle wtlaczajace, z tylu i na gorze wyciagajace powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki radiergummi sam głowiłem się co może robić wentylator w zasilaczu, zassysać, czy wydalać i jaki sens miałoby wydalanie gorącego powietrza do środka obudowy.  :huh:

 

 

Poza tym:

 

http://forum.purepc.pl/topic/46876-czy-wiatrak-na-zasilaczu-powinien-nawiewac-powietrze-do-obud/

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gruncie rzeczy to nie ma większego znaczenia zwłaszcza, że obecnie sporo zasilaczy jest hybrydowych - to raz. Dwa, często w obudowach zamocowanie wentylatorem do dołu powoduje, że do zasilacza dostaje się sporo kurzu. Nie każda buda ma filtr przeciwkurzowy w tym miejscu. Dlatego ja coraz częściej montuję wentylatorem do góry czyli tak aby wciągał powietrze z obudowy. Przy przyzwoicie wentylowanej obudowie patent się sprawdza. Jedyną wadą jest to, że trzeba uważać aby jakas śrubka nie wpadła do jego środka. Jak to mawiają - twój dzień twoja woda ;).

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...