Skocz do zawartości
Nick126

Up czy nowe, do pracy-cad, 3d, 24h ON

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zamierzam kupić nowy lub upgrade'ować tą stację, która stoi nie używana - Gigabyte DS4, ASUS 9600GT 512MB Glaciator, 2x2GB A-Data VITESTA 800Mhz, Topower P5 U12 400W.

Czy jest wogóle sens się za up'a brać?

 

Przeznaczenie: praca w cadzie, 3d, photoshop, jak to pociągnie to na resztę też starczy.

 

Budżet nowego to totalny max 3000zł, najlepiej jakby wyszło coś taniej. Aktualnie pracuję na Asusie z podpisu i z każdym dniem jest z nim gorzej. Zależy mi by sprzęt poza wysoką wydajnością był cichy (w miarę możliwości) i nie robił za grzałkę w pokoju ;)

 

Widzę, że polecacie i5-4460 w tym przedziale cenowym. Czy w moim przypadku też byłbym to dobry wybór? Myślałem nad czymś pokroju i7, ale dawno się nie orientowałem i nie wiem jak to aktualnie wygląda - co lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajmuję się architekturą, projekty rosną, a stacja ma służyć zarówno do codziennej pracy w cadzie i nad 2D jak i praca w Maxie i renderowanie.

 

Mam pewien typ, tylko nie wiem czy się uda zmieścić w budżecie. Może coś podpowiecie. Z tego co wiem, gpu nie jest mi niezbędne do tego typu pracy. Gier nie odpalam w ogóle. 

 

i7 4790k

MSI Gaming 3 Z97

1x8GB lub 2x8GB - 1600-2400mhz? 

SSD 126GB

HDD 500-1000GB Seagate 7200/64mb

obudowa

chłodzenie

zasilacz 650W?

 

Proszę o jakieś propozycje, nie wiem czy 8gb starczy, czy szybsze pamięci czy wolniejsze? Dysku dużego nie potrzebuję, mam zewnętrzny 1TB jako archiwum.

Edytowane przez Nick126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz to przegięcie

jak nie bedzaie dodatkowej grafy to markowe 400W bedzie z zapasem

nie wykorzystasz CUDA z grafy do obliczeń?

 

może jednak lga 2011-3 jednak nie bo za mało kasy

 

 

1 Obudowa SilentiumPC Gladius M20 Pure Black (SPC125) 121,96 zł 
2 Zasilacz Cooler Master B500 ver. 2, 500W (RS500-ACABB1-EU) 179,00 zł 
3 Procesor Intel Core i7-4790K, socket LGA1150, 64bit, do 4.4 GHz, 88W, cache 8MB, BOX (BX80646I74790K) 1555,00 zł 
4 Płyta główna MSI Z97-G43, Intel Z97, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX (Z97-G43) 409,00 zł 
5 Dysk SSD SanDisk Plus 240GB SATA3 (001241290000) 335,00 zł 
6 Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 2 HE1224 (SPC094) 98,00 zł 
7 Pamięć Mushkin Blackline DDR3, 2x8GB, 2133MHz, CL10 (997124F) 385,00 zł 
3082,96 

mniejszego ssdeka bym nie brał

skoro masz dysk zewnętrzny to bym na razie zwykłego nie brał

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś coś więcej napisać o cuda z grafy? :D

Jest dziś czarny piątek i widzę, że mogę kupić coś taniej. Myślałem o morele.net 

To co ułożyłeś wygląda dla mnie bardzo dobrze, nie jestem wybredny. Ważne, że jest dużo ram i i7.

edit: W przyszłości będzie up na grafę jeżeli będzie taka potrzeba. Podkręcanie biorę również pod uwagę.

Edytowane przez Nick126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CUDA to taka technologia nvidii pozwalająca karcie graficznej robić obliczenia np wykonywac renderowanie tylko jeden warunek soft musi to też wspierać - musisz sprawdzić soft czy to wspiera oraz jakie karty graficzne wchodza w grę [bo te profesjonalne jak quadro to na pewno]

działa to szybciej niż robiłby to procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...