Skocz do zawartości
F10RJ4N

Co kupić GTX 970 czy czekać na Pascala

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka pytanie jak w temacie co lepiej kupic GTX 970 czy może R9 390?

Ceny spadły do podobnych poziomów i obecnie 380 jest nawet tańsza. Ale czy wydajniejsza? mam i5 6600K  lekko podkręconego (kartę też mam zamiar podkręcić). Wszystkie znaki na niebie (i fora) przemawiaja za G-forcem jednak te 8GB ram mówią że radeon może posłużyć dłużęj (kompa skłądam na lata zeby nie bawić się w półsordki). Zasilacz jaki posiadam to Supremo M1 550W Gold, więc powinien uciągnać Radka. Ale czy nie lepiej przemęczyć się jeszce powiedzmy pół roku i zobaczyć co pokaże Pascal? (poki co w budzie siedzi stary wysłużony Radeon HD 7850 1GB), jedyny minus ze na obecnej karcie moge conajwyzej grać w starsze tytuły (Wow, Diablo 3).

 

Czekam na konstruktywne rady/opinnie. :)

A jeszce jedno karta na bank będzie od MSI chyba ze polecicie coś w czarno czerwonej kolorystyce żeby łądnie wygladała z okna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Hejka pytanie jak w temacie co lepiej kupic GTX 970 czy może R9 390?

Ceny spadły do podobnych poziomów i obecnie 380 jest nawet tańsza"

wiesz co piszesz ??

Jeżeli masz wydać kasę to lepiej brać 970 i tyle w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli karta ma starczyć na dłużej to 390. Podejrzewam, że po wyjściu Pascala, nvidia cześciowo porzuci wsparcie maxwella tak jak to teraz sie dzieje z keplerem, gdzie w niektórych grach GTX780 potrafi przybić sobie piątke z r9 280X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Hejka pytanie jak w temacie co lepiej kupic GTX 970 czy może R9 390?

Ceny spadły do podobnych poziomów i obecnie 380 jest nawet tańsza"

wiesz co piszesz ??

Jeżeli masz wydać kasę to lepiej brać 970 i tyle w temacie

Nie ma to jak inteligenta i konstruktywna odpowiedź...  :wacko: 

Edytowane przez F10RJ4N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak inteligenta i konstruktywna odpowiedź...  :wacko:

No tak,lepiej przepacać się w temacie GTX lepszy bo... Radeon gorszy bo.... przyszłościowe 8Gb , żenada.A niby gdzie te 8gb pasuje??? Do 4K karta za słaba a do reszty starczy 4gb więc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że 8GB w 390 to przerost formy nad treścią. Do 4k ta karta i tak jest dużo za słaba więc pożytku z tych 8GB na chwilę obecną nie ma. DX12 to pieśn przyszłości i dywagowanie na ten temat jest tak samo sensowne i produktywne jak wróżenie z fusów. Pianie zatem na lewo i prawo "bierz 390 bo ma 8GB" nie ma żadnego uzasadnienia. Na chwilę obecną i 390 i gtx970 są tak samo wydajne - raz jedna daje tych kilka fps'ów więcej, raz druga, wszystko zależy od gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma być? Kury przestaną się nieść i krowom mleko skwaśnieje jak wyjdzie Pascal?

 

W razie wiadomo-jakiego-działania-nVidii używanie przez jakiś czas starszych sterów zostanie zakazane?

 

Po wyjściu Pascala ceny serii 900 spadną i znajdą te karty swoje miejsce w niższych segmentach. Ceny R9 390 uważasz nie spadną? Realna wartość tych kart wycenia rynek wtórny. Warto zerknąć na trend dla GTX 970 i dla R9 x90. Wnioski raczej musza być jednoznaczne: 970-tka to karta lepsza.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to jest konstruktywna odpowiedź poparta argumentami też mi się tak własnie zdawało że te 8GB przy 1920x1080 w życiu nie wykorzystam a nie sądze, że uda mi się kupic monitor do 4k przez najbliższe kilka lat (chyba że ich ceny poelca na łeb na szyję)w FullHD i tak wszystko wyglada rewelacyjnie więc chyba nie ma co się spinać.Myśle że kolejna poważna inwestycja bedize wymagał wymiany nie tylko karty ale i całej platformy ale to odległa przyszłość. Dzięki że utwiedziliście mnie w przekonaniu ze 970 to dobry wybór a przy odrobinie szczęścia i mocnym OC wycisne z niej wiecej niż fabryka dała ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Pytanie jak w temacie czyli co kupic GTX 970 (jakis niereferent na 99% MSI), czy może lepiej odczekć jak Bóg da dwa trzy miesiące i wychaczyc nowego Psacala który pod wzgledem wydajnościowym zabija Maxwelle? (podobno).

 

Aktualnie posiadam leciwego juz Radeona HD 5830 1 GB DDR5 który powiedzmy sobie szczerze nie daje rady w pewnych momentach dostaje zdyszki... (wymontowłem go ze sterego kompa)

 

Mój obecny zestaw to:

 

i-5 6600K 3,5 GHz podkrecone do 4,6 GHz

Płyta głwóna MSI Z170 Gaming M3

Ram Corsair Venegence 8 GB 3000MHz CL15

Karta grafiki Gigabyte Radeon HD 5830 1 GB DDR5

Zasilacz SPC Supremo M1 Gold 550W

Dysk SSD Crucial BX100 250 GB

Dysk HDD WD Clavier Blue 1 TB

System Windows 7 HP

Obuodwa SPC Gladius M45W

 

Mój budżet to ooło 1500 zł

 

A możę zakupić radeona R7 370 (około 600 zł) i po pojawieniu sie Pascali wyminić? (wtedy bym tez dołozył trochę do całego interesu...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuje że po prostu chcesz mieć gpu inne niż gtx970 (Pascal). Gwarantuje Ci że jak będą dostępne (kij wie kiedy) to na pewno nvidia nie jest na tyle głupia żeby za 1000-1300zł wprowadzić na rynek pogromce gtx970 i 960. Skoro chcesz czekać to czekaj, ale możesz też kupić na allegro za 500-600 zł hd7970/7950 aka r9 280x/280 które do teraz pozwalają na granie we wszystko na wysokich i na tej karcie spokojnie czekać co rynek pokaże bo wątpię by te karty były dostępne w normalnej cenie tak jak napisałeś za 2-3 miesiące o ile wgl wtedy będą na rynku.

Nie zdziwię się wręcz jak następcy gtx960/gtx970 miały by premierę pod koniec wakacji (byłoby to 2 lata po premierze gtx970). Nvidia dobrze się czuje w tym segmencie cenowym, widać to po udziale na rynku więc nie będzie się spieszyć z premierą następcy. To raczej właśnie amd powinno najpierw wydać "pogromce gtx970". Oczywiście to są domysły ale racjonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie przytuliłbym 970 już dziś, ale jak sobie pomyslę ze wywaliłęm 1600 zł na karte która ma już dwa lata a  po raptem własnie pół roku (3 miesiące?) stanie się przezytekiem bo w tej cenie dostane powiedzmy (nie wiem jak Pascal będzie numerowany) GTX 1070 z 8 (lub 12) GB HBM2 i prawie dwukrotnie wieksza wydajnościa to szlag człowieka trafi na miejscu i ataki zgryzoty. Bo sprzedawć karte warta 1600 zł raptem po pół roku użytkowania jest besensowne (w moim odczuciu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale czekać można zawsze.

Ja rok temu kupiłem 970....radzili czekaj, bo AMD lada moment wypuści.. i jak widać nie było sensu czekać (bo wyszły kotlety). 

Tak samo tu... na tapecie dx12, nie wiadomo co wyjdzie i jak bedzie w praktyce.

No i na pewno nie licz na to ze następca bezpośredni 970 będzie 2x szybszy! 

Poza tym, to będzie dla NV pierwszy kontakt z HBM...

Zakup zaraz po premierze może być bolesny (afera z 970 i 3,5+0,5Gb Vram) jeśli okaże się że coś nie tak. Do tego dostępność i ewentualny kurs dolara....okaże się że poczekasz do wakacji...

Zbliża się zima, dobry moment (dużo wolnego) by pozaliczać trochę tytułów.

970 starczy jeszcze na jakiś czas. No chyba że nv po premierze zabije wydajność maxwella... 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnei z zapoweidizami NV Pascal conajmniej dwukrotnie przebije Maxwella pod względem wydajnościowym.

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/nvidia_zapowiada_architekture_pascal_premiera_w_2016_roku

I to jest głowny argument, jesli NV spełni swoje zapowiedzi karty z serii  Maxwella stana sie przezytkiem. I nie tylko dolny i średni segment. No ale chowam szklana kulę i wiecej wróżyć nie zamierzam :smoke: , teraz popatrze w fusy :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebije dwukrotnie pod względem wydajnosciowym i pewnie cenowym. To nie jest firma charytatywna. Nie licz za za 1500zl nagle dostaniesz kartę o wydajności gtx980 Ti.

Po premierze za te pół roku oczywiste jest ze pojawi się coś wydajniejszeg o kilkanaście procent może kilkadziesiąt od gtx970 w jego cenie, to jest oczywiste ale nie licz na 2x proszę Cię....

Równie dobrze po co kupowałeś tego najnowszego i5? Mogłeś czekać i kupić równocześnie z nowymi gtxami albo w sumie mogłeś czekać na nowe proce AMD albo w sumie w 2017 będa już nowe gtx i nowe proce Intela itd.itd...

 

Tapatapatap Z2

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumei racja nawet jakby wyszedł PASCAL o wydajności 980Ti to nie będzie on tańszy od obecnej 980Ti, conajwyżej szansa ze obecne maxwelle dzięki temu sporo potanieja i taka 970 dostanę w cenie powiedzmy 1200 - 1300 zł a te ewentualne 300zł różnicy jestemw stanie przeboleć... No coż tak czy inaczej wstrzymam się z zakupem ze wzgledu na okres świateczny i zobaczymy co przyniesie nowy rok. Może chociaż lekką obniżkę poświąteczną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.komputronik.pl/product/244276/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/EVGA_GeForce_GTX_970_4GB_SC_GAMING_ACX_2_0.html

 

Ciężko, żeby znaleźć taniej nówkę. A jeśli Pascal faktycznie będzie dużo szybszy to odsprzedasz 970-tkę jeszcze przed premierą nowego chipsetu i najprawdopodobniej nic na tym nie stracisz :)

Edytowane przez damian281

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała ta dyskusja to wyraźny dowód na to, że marketing Nvidii działa jak trzeba ;)

 

Dostępność zaproponowanej karty EVGA jest dyskusyjna - stany magazynowe 0, już od jakiegoś czasu. Zostały dwie sztuki, po jednej w Gdyni i Kołobrzegu - ciekawe czy Komputronik ma możliwość i chęć przerzucania towaru między sklepami?

Edytowane przez Piehursson
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale będe się skłanialw stonę MSI z przyczyn dość głupich gdyż, posiadam Gladiusa M45W z oknem i kolorystycznie wszystko jest zrobione pod MSI... poza tym wydajnosciowo MSI (po podkręceniu) bije EVEGA na głowę, a kręcić będe na pewno :) z tego co pamietam tylko Gigabyte jest mocniejszy ale głośność tej kart powala (moj obecny HD 5830 chodzi jak turbina w nocy nie da się spać z włączoanym kompem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto Ci naopowiadał tych historii o OC, ale był to chyba niezły jajcarz.

 

Dodatkowo zastanawiam się czy bym go nie zatrudnił, jeżeli faktycznie sprawił, że w to wierzysz. ; - )

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto Ci naopowiadał tych historii o OC, ale był to chyba niezły jajcarz.

 

Dodatkowo zastanawiam się czy bym go nie zatrudnił, jeżeli faktycznie sprawił, że w to wierzysz. ; - )

 

Co dziwisz się? Przychodzi laik do sklepu, gorzej jak naiwny i we wszystko wierzy. 

Sprzedawca raczej wybałusza ślepia jak expert kupuje..., no ale taki często rabat dostaje, hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku mają być wprowadzone pascale z najwyżej półki, a dopiero z czasem pojawią się modele cenowo dostępne dla zwykłych śmiertelników. Także nie nastawiaj się na wiosnę, ani nawet na lato. Chyba, że masz na ten cel większe fundusze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa jajcarz widać sami nie czytujecie PurePC

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_970_killer_gtx_780_test_wersji_niereferencyjnych?page=0,19

Jakby nie patrzec MSI po OC jest drugie pod wzgledem wydajnościwoym no chyba że testy na PurePc sa robione dla "laików".

Polece konkurencja  a co....

http://pclab.pl/art59688-24.html

Cholera tu tez MSI po OC ustepuje miejsca tylko Gigabytowi...

Fakt Evegi nie ma w zetawieniu ale proszę mi tu nie wyskakiwać z "laikiem" albo "nasłuchał się od sprzedawcy" bo wszystkie moje zakupy zostały dogłebnie przemyślane. 

A rzuce jeszce innym linkiem a co mi tam

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_970_gaming_review,26.html

Kurde kolejny portal który pokazuje potencjał OC MSI...

OK macie rację nie ma co brać tej marnej karty. Dzieki za pomoc

A dodam jeszcze:

https://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_970_Gaming/30.html

w sumie pierwszy portal na którym w zestawieniu wystepuje EVEGA ale nikt mi nie powie że MSI ma kiepskie karty pod OC wiekszośc sztuk wyciska  do 1350MHz zależy od trafionej sztuki. Na portalach które przegladałem nie widziałęm karty która nie osiągnełaby 1300MHz...

 

Czekam an konstruktywną krytykę

Edytowane przez F10RJ4N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa szanowny kolego, że redakcje najczęściej do testów dostają odpowiednio wyselekcjonowane sample. To jaką kartę kupisz w sklepie pod względem jej potencjału do podkręcania to tylko i wyłącznie łut szczęścia. Możesz kupić "wypasione" MSI, które będzie totalną padaką jeśli chodzi o OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem wsystkie te testy na wszystkich portalach o knat d... potłuc EXTRA

Widac jak dotąd szczęście mi sprzyja bo moje i5-6600K udało mi sie doprowadzić do 4.7 GHz przy wzglednie nieskim napieciu i nie za wysokich temperaturach może z kartą tez będe miał tyle szczęścia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej kup MSI (Sam mam 100ME). Cicha, dobry OC, ładna. Dobry wybór.

O OC decyduje ASIC karty (nie producent karty), a to jest loteria, acz te gamingowe wersje zazwyczaj mają porządne. 

 

Laikiem nikt cię tu nie nazwał...komentarz odnośnie sprzedawcy, na czym żerują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko po to założyłem temat na forum żeby poznać opinnie innych bardziej (lub nie) doświadczonych uzytkowników.

I nie ukrywam tez że skłaniam sie w kierunku MSI z tego powodu że karta jest zwyczajnie śliczna :wub: i będzie rewelacyjnie prezentowac się w oknie obudowy :lol2:, cała reszta przemiawa za nia tylko na +(temp. głośność, pobór mocy, potencjał OC) szkoda tylko że cena zrobiła się z kosmosu w stosunku do innich 970 :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...