Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jestem nowy na forum witam wszystkich. Otóż jak już to napisałem w temacie mam problem z dyskami w komputerze.

Mam dysk SSD na którym jest zainstalowany system oraz parę innych programów ale żadnych śmieci, gier, muzyki i dysk twardy podzielony na dwie partycje na całą reszte.

Jakoś z rok temu robiłem format dysków i reinstall systemu, po paru miesiącach wystąpił taki problem iż każdy program zainstalowany na partycji D dysku twardego wyłączał się po pewnym czasie używania komputera a powodem tego byłą tak jakby odłączenie się dysku twardego aby to naprawić robiłem albo restart kompa albo w menadżerze urządzeń w zakładce dysk twardy klikałem skanuj ponownie i wtedy pojawiały się takie okienka jakbym pendrive podłączył, dysk ssd działał prawidłowo. Po jakimś czasie zrobiłem znowu format i po miesiącu problem pojawił się znowu co skończyło się kolejnym formatem który robiłem jakoś miesiąc temu. Nie dalej jak wczoraj problem wystąpił po raz trzeci. W panelu sterowania w karcie "zasilanie" ustawione jest żeby nigdy nie odłączało zasilania od dyski twardego. Mój sprzęt to: 

płyta główna: asus b75m-plus

procesor: intel i5 3570

zasilacz: tacens radix VI 650

grafika: gigabyte gtx 760

ssd: kingston sv300s37a/60g

twardy: hdd seagate 1TB

ram: goodram jedna kość 4 gb ddr3

Trochę się rozpisałem mam nadzieje że ktoś przeczyta i pomoże bo już po prostu zdurniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób screena SMART'a tego hdd. Możliwe, że umiera :)

 

W między czasie możesz sprawdzić czy kable nie są uwalone, podłącz innym kablem zasilającym i wymień kabel sata na jakiś inny. Małe szanse, że coś z kablami jest nie tak ale warto to dla pewności sprawdzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...