Skocz do zawartości
eLFidel

Zestaw do 3200 zł, do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko ok ale wiesz że dysk z laptopa będzie pewnie na SATA II i będzie miał z 5k obrotów co przełoży się na prace całego komputera. Moim zdaniem nie warto oszczędać na dysku który kosztuje śmieszne pieniądze w stosunku do pojemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to dysk z lapka to faktycznie może być wolny , 5,4 K RPM nawet na SATA III będzie średnio wydajne .

 

Ale jak dysk jest w dobrym stanie to może zostać , za to co wydasz na nowy HDD można kupić SSD 120-128GB a to lepsza opcja niż nowy HDD .

 

Chyba że ten dysk ma małą pojemność .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie aż tak zle? I tak planuje zakup SSD, ale nie od razu. Jeszcze musze się zastanowić bo złożyłem według mnie 2 najlepsze wydajnościowo zestawy, tylko teraz który będzie lepszy?

 

A więc ten http://www.morele.net/inventory/info/w2Mm02/czy ten http://www.morele.net/inventory/info/o1ocN/ ? Te 16 GB zwiekszy mi wydajność? Jeśli te 16 GB to overpay jeśli chodzi o gry to prawdopodobnie zakupie jakiegos taniego SSD.

Edytowane przez eLFidel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw z I5 4690 jest bez sensu , procek za dużo kosztuje w stosunku do swoich osiągów .

 

Lepiej brać I5 4460 / I5 4590 .

 

SSD zmienił bym na coś bardziej pewnego i polecanego np. Sandisk Plus 120GB  czy nieco droższy Transcend SSD370 128GB albo Plextor M6V 128GB za 229 zł .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw z I5 4690 jest bez sensu , procek za dużo kosztuje w stosunku do swoich osiągów .

 

Lepiej brać I5 4460 / I5 4590 .

 

SSD zmienił bym na coś bardziej pewnego i polecanego np. Sandisk Plus 120GB  czy nieco droższy Transcend SSD370 128GB albo Plextor M6V 128GB za 229 zł .

W Sandisk przeraża mnie 180MB/s zapisu.

 

Podsyłam link do filmu na YT porównanie procesora I5 4460 vs I5 4690 sam oceń czy warto dołożyć te ~ 150zł.

https://www.youtube.com/watch?v=t7wBle5AbhI

Dzieki wielkie za ten filmik!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor Intel CORE i5-4460 3.20GHz

MSI H81M-P33

Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz

SilentiumPC Gladius M20 Pure Black

Antec VP 500 - 500W

Dysk SSD Samsung 850 EVO 250GB

 

 

Jaka grafike wybrac? 970 czy r390?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skłaniał bym się ku GTX-owi , mniej prądożerna i chłodniejsza , lepsze wsparcie w sterownikach i równie wydajna co R9 .

 

R9 390 znowy ma 8GB VRAM i ew. wsparcie w DX12 , znowu te 8GB niewiele daje w stosunku do R9 290 4GB czy GTX-a , DX12 to na razie jedna wielka niewiadoma a karta ma spory apetyt na prąd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...