Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Potrzebuję jak najlepszego w tej cenie dysku SSD 120-256GB. Na dysku będzie system + kilka potrzebnych na co dzień programów. Myślałem nad Samsung 850 Evo 250GB, Crucial BX100 250GB, Plextor M6S 128GB, Sandisk Ultra II 240GB lub Kingston V300 120/240GB. Który z nich będzie najlepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych SSD to zdecydowanie Samsung 850 EVO - dobra i sprawdzona konstrukcja , do tego w miarę tania .

 

Kingstona sobie w ogóle odpuść - nie dość że to padaka na badziewnym kontrolerze to do tego jest szansa że trafisz że ma asynchroniczne pamięci .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

850 EVO będzie najwydajniejszy i najpojemniejszy w tej cenie. Czyli najbardziej opłacalny w tej chwili. Tak jak Klaus słusznie zauważył ja bym sobie darował. Masz to opisane na pierwszej stronie tematu o SSD. Cytuje:

 

 

Uwaga dyski z asynchronicznymi pamięciami i kontrolerem SandForce! OCZ Agility 3, Corsair Force 3, Kingston V+200, Patriot Pyro, niektóre modele AData... Ten test powinien wyraźnie uzmysłowić jak dużą pułapką są takie konstrukcje, i jak dalekie są osiągi od deklarowanych przez producenta. Zdecydowanie odradzamy takie dyski!!!

Edytowane przez Devil
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybym zdecydował się jednak na 128GB to co będzie lepsze w tej cenie? Jednak nie chcę takiej sytuacji że podacie mi dysk za prawie 300zł gdzie dokładam 50zł i  mam 250GB z lepszymi wynikami.

Edytowane przez ArTmol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zaosdzędzić i wziąć o połowę mniejszy dysk to myśle że Sandisk Plus:

 

http://www.ceneo.pl/35800386;0280-0.htm#tab=click_scroll

 

Dość niezły stosunek ceny do pojemności i dość przyzwoita wydajność.

 

 

Z nieco droższych masz jeszcze Made In Poland czyli GoodRam C100  ;) :

 

http://www.ceneo.pl/25913068

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybym zdecydował się jednak na 128GB to co będzie lepsze w tej cenie? Jednak nie chcę takiej sytuacji że podacie mi dysk za prawie 300zł gdzie dokładam 50zł i  mam 250GB z lepszymi wynikami.

Niemal każdy `250GB będzie wydajniejszy od 128GB. Nie ma sensu kupować tych malych na dzień dzisiejszy bo to pseudo oszczędność.

 

Szedłbym w to http://www.ceneo.pl/37691346;0280-0.htm#tab=click_scroll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Samsung 850 Evo 250GB. Nie chcę zakładać nowego tematu więc pozwolę sobie tutaj to napisać. Poprzedni dysk WD 1TB miałem podzielony na System 150GB, Gry 350GB i 500GB na Download. Przy instalowaniu systemu gdy chciałem usunąć partycję 150 i 350Gb i ją połączyć w jedną przy tworzeniu nowej partycji ~500GB wyskoczył mi komunikat Wybrany dysk zawiera tabelę partycji MBR. W systemach z interfejsem EFI, system Windows można instalować tylko na dyskach GPT. Wcześniej miałem Windows7 i z tego co kiedyś o tym czytałem to po prostu Windows 7 gryzie się z Windows 8+ i dlatego taki komunikat wyskoczył (nie wiem czy to prawda) i pierwsze co mi przyszło na myśl to formatowanie tego dysku download gdzie miałem wszystkie instalki, gry itp. przygotowane na nowy system. Po formatowaniu rozdzieliłem te 1000GB na pół i przeszło normalnie. Ale dalej mnie nurtuje pytanie czy to było tylko jedno rozwiązanie? Gdy ściągam na dysk talerzowy np. sterowniki czy coś i chcę uruchomić instalację to tak jakby zawiesza się system i czeka aż ten dysk talerzowy się uruchomi. Czy mogą te zawieszenia mieć coś wspólnego z tymczasowym podłączeniem SSD kablem ATA do SATA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak dysk talerzowy przechodzi w stan uśpienia to potrzebuje czasu na wybudzenie. Normalne po przesiadce na SSD - wcześniej się na to nie zwracało uwagi ;) Ewentualnie wyłącz usypianie dysków jak ci przeszkadza to.

 

Swoją drogą jestem ciekaw jakim cudem podłączyłeś SSD za pomocą ATA :D

gembird-kabel-tasma-hdd-tp_8659389368237

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...