Skocz do zawartości
Szawel

Upgrade siga do ~3k PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wjechała premia, dzieci nie płaczą. Może warto coś kupić?

 

Obstawiam CPU i GPU.

Tylko co?

Kandydaci:

CPU - i5-4690K + Grandis XE1236

GPU - GTX 970/980 (tylko jaki?)

Jak 970, to można kolejne 8GB dodać.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak potrzebujesz procka do kręcenie i obecny ci nie wystarcza to bierz 4690K , opcjonalnie I7 4790K lub coś z Broadwella .

 

Kartę bierz GTX970 , nie ma sensu dopłacać do GTX980 - nie wiele szybsza a sporo droższa .

 

Ramu jak potrzebujesz to także dołóż lub od razu kup zestaw 2x8GB .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 raczej nie. To blaszak do domowej zabawy i grania pod TV, do obliczeń mam służbówkę.

2x8 też raczej nie, bo więcej jak 16GB tu nie wykorzystam, więc raczej kolejne 2x4. Potem i tak całą platformę nową będzie trzeba brać.

co do 970... Jaki model? MSI? W zestawach jest polecany Palit, ale TU nie wypadł najlepiej.

 

P.S. Liczy się BARDZO kultura pracy. Obecnie mam względną ciszę.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grandis jest obecnie dostępny tylko w wersji v2 - plastikowy backplate. Działa tak samo jak ten metalowy tylko łatwiej założyć ;)
Na zwykłej i5 wystarczy jeden wentylator (ten po środku) - na kręconym i7 możesz zamontować z maks 3-ema wentylatorami.
Uważaj an dość delikatne blaszki radiatora - wyginają się.

Nie sądzę, żebyś odczuł realną korzyść z zakupu i5-4690K. Lepiej kupić sporo mocniejszą kartę graficzną. Jaki jest GTX 970 każdy widzi. Jeśli nie przeszkadza Ci zła prasa to możesz kupić :)
Ewentualnie jakąś mocną wersję R9 390 OC bez "X". Poniżej masz porównanie GTX 970 do R9 390.



Mam 16 GB RAM i poza tym, że mogę wyłączyć plik wymiany Windows właściwie nie ma różnicy w porównaniu do 8 GB RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest GTX970 ?

 

Karta dobra mimo wpadki NV z pamięcią , GTX390 to znowu rebrand - 8GB VRAM nie wiele jej daje a karta ma sporo wyższy pobór prądu i gorsze wsparcie w sterownikach niż NV .

 

GTX980 jest kompletnie nie opłacalne , jak już brać lepszą kartę niż GTX970 to dopiero GTX980Ti albo Fury X ale to prawie cały jego budżet na zmiany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

390 jakoś nie rozważałem. Miałem 280/280X i chwilowo 290.

390 to w zasadzie to samo po OC niestety... ;/

Jak pisałem, kultura pracy jest priorytetem. 280X i 290 były niestety "dość słyszalne".

 

Idea zmiany CPU to "łupanki" na nim oparte. WoT choćby, oraz RTS typu Attyla.

 

P.S. SambaVerde, co do Grandisa. Widzisz coś lepszego za sensowne pieniądze?

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4690K to Wot to faktycznie niezła opcja , do tego OC ile wlezie .

 

Ew. I5 5675C - to już Broadwell wykonany w niższym procesie technologicznym przez co pobiera mniej prądu , do tego ma pamięć EDRAM - w grach radzi sobie trochę lepiej niż 4690K , czasami jest lepszy niż I7 4790K .

 

Pytanie jak WoT zareaguje na tą pamięć , do tego kręci się gorzej niż 4690K .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...