Skocz do zawartości
soltys

FalconRock II pociagnie mi 2000+@3000+?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z kolei zastanawialem sie nad qpnem Spire MicroFlow II - zaraz ktos wyskoczy z textem ze ten temat byl 100x... ale ja od tych 100 razy mam jush metlik w glowie :? Ja na moim 2000+ 2000MHz (10x200) pociagnalem ale temp. bardzo wysoka na aluminiowym Titanie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FR II jest wporzo, powinien pociągnąć ale temp dojdzie do max 60*C. cudów nie ma.

micro flow jest cienki, i chyba droższy - nie warto IMO.

już lepiej X-Dream tylko on hałąsuje jak sk.urwysyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spore masz wymagania, ale spróbuj tego:

Radiator z Spire FalconRock II, wentylator z X-Dreama ustawiony nie na max :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie aktualne dane to 11x200 1.625V Prime95 stress temp:

FalconRockII 52 stC (2100 obr/min)

X-Dream 52 st (3000 obr/min)

dlatego proponuję zrobić tak jak wyżej napisałem, niedługo pewnie sam tak zrobię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że na Titanie TT-D5TB Thermo Control temp była chyba podobna - ale jeszcze się upewnię i dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy link to ten X-Dream

Generalnie poleca się Copper Shima ale raczej dobrej jakości, czyli Thermaltake może być. Kiedyś próbowałem założyć jakieś noname i generalnie nie odczułem różnicy. Być może była to kwestia niedikładnego wykonania. Trzeba uważać ażeby dobrze założyć CSa bo opisywane już na forum były różne przypadki obsunięć się podczas zakładania tudzież różne inne, gdzie tylko cudem uniknięto spalenia proca. Taki CS jak nie jest dobrze założony lub jest źle wykonany - za gruby - może spowodować że radiator nie będzie dobrze dolegał do proca - co grozi przegrzaniem i spaleniem się tegoż drugiego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam CS od tracera. nibny jakaś tam firma, nie no-name by zdenek sztacheta. :D Jest na nim znaczek gdzie jest góra, na 4 bokach ma zagięcia dzięki czemu nien można go założyć źle, chociaż jesli ktoś zechce ...

osobiście uważam, że x-dream ma za duże drgania wentylatora na nniskich obrotach i zawsze jest głośny. więc lepiej jakiś wentyl (np. dobry sunon za ok. 25zł) założyć na FR2 a ten seryjny sprzedać, np. mi :) do mojego miedzianego titanka który ma wiatrak o przepływie ok 20 CFM. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak by tak do Evercool CUD-725 zalozyc regulator obrotow?Czy moze lepiej samego FalconRockII?

ja mialem do tego evercool'a regulator wlasnej produkcji :wink: ,przy obrotach ok.2500 -2800 byl nieslyszalny a chlodzil ladnie,3500 bylo juz znosnie ,a max. temperaturki ponizej 50'C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12x192.xx=2315mhz vcore=1.66v

Spire Falconrock II z Wiatrakiem 2800RPM ,temp przy Prime jakies 50C (uwzgledniajac zanizenie temp przez Epox-a).

Kupilem Spire i od razu wiatrak tesh spirea i tesh z aluminiowym korpusem za calosc jakos 65zl chyba dalem, ten wiatrak @2200RPM dalem na wywiew i jest spoks :).

VIP ,na jakich timingach ci pomyka ten soltek przy 240 synchro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]12x192.xx=2315mhz vcore=1.66v

Spire Falconrock II z Wiatrakiem 2800RPM ,temp przy Prime jakies 50C (uwzgledniajac zanizenie temp przez Epox-a).

Kupilem Spire i od razu wiatrak tesh spirea i tesh z aluminiowym korpusem za calosc jakos 65zl chyba dalem, ten wiatrak @2200RPM dalem na wywiew i jest spoks :).

VIP ,na jakich timingach ci pomyka ten soltek przy 240 synchro ?

aktualnie Soltek pomyka synchronicznie na fsb244 z timingami 7-3-3-2.5,jutro bede przyklejal radiatory na mofsety i pokombinuje z fsb250,narazie przy takim fsb postuje ale cos do windy niezabardzo chce wejsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar wykrecic swojego xp2000@2200 (jak narazie)..i co byscie na to polecili:FalconRock II+reg. obr. czy moze Evercool CUD 725+reg. obr.?

evercool bedzie wydajniejszy.poczytaj sobie test : http://www.pclab.pl/print.php?sid=4216 ,nawet jesli zmniejszysz obroty na tym evercool'u to masz zawsze ten "zapas mocy", ktory kiedys moze sie przydac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...