Skocz do zawartości
gman

PILNE! Czy r9 380 będzie dobre do tego zestawu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam następujący zestaw- 2 letni (budżet +-1000zł) służy do użytku codziennego i grania

CPU   i3-3240 3,4GHz

MOBO Gigabyte p61a-d3

PSU    Chieftec gps-600a8 80+

MEM Goodram 4gb ddr3

GPU Gigabyte gt 430 1gb

Postanowiłem wymienić kartę graficzną bo pewnie jest najsłabszym elementem  . Oscylowałem pomiędzy gtx 960 a r9 380 ale wybrałem radeona przekonała szyna pamięci 256bit  z tego co wiem jeden z ważniejszych elementów . Karta będzie 4gb ponieważ wygląda bardziej przyszłościowo  a planuje dalszą modernizację  (zmiana procka na jakąś i5 , dołożenie ramu)

Wybór padł na ten konkretny model

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-380-oc-4gb-gddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-dp-box-strix-r9380-dc2oc-4gd5-gaming-770049/

 

Czy jest to słuszna decyzja ??  Zamierzam odpalić Wiedźmina 3

Proszę o szybką odpowiedź bo karta na promocji.

Z góry dzięki za każdą radę :D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szyna pamięci w przypadku Radeona nie jest żadną przewagą wobec GTX960 a i 4GB VRAM zarówno w GTX960 jak i R9 380 nie jest przyszłościowe. Obie karty są tak samo wydajne. Geforce bierze mniej prądu przez co mniej się grzeje a co za tym idzie wykazuje się lepszą kulturą pracy. Obie karty są tak samo wydajne, w jednych grach minimalnie wygrywa jedna w innych minimalnie wygrywa druga.

Edytowane przez Piehursson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do i3 to raczej bym włożył gtx 960 4gb, cena bardzo podobna do r9 380, a jednak gtx będzie mniej obciążał procesor co przełoży się w tym wypadku na lepszą wydajność. Edit. zauważyłem, że planujesz i5 to wtedy bierz co wolisz.

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak postawił na gtx960 jako bardziej przyszlościowe, bo róznica wydajnościowa nie jest znaczna, spokojnie na razie ci wystarczy a do i5 też się nada, nawet teraz pograsz w większość tytułów. Asusa gtx960 strix nie grzeje się i chłodzenie jest zupełnie niesłyszalne, a przy dobrej wydajności ma mały pobór mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brał bym GTX-a - przedewszystkim to nowa karta a nie ogrzewany kotlet jak R9 , kwestia wydajności i poboru prądu to tak jak mówi @Piehursson .

 

GTX też ma lepsze wsparcie w sterach .

 

Jedyny plus R9 to rzekome wsparcie DX12 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku GTX 960 ze wzgledu na procesor. AMD ma troszkę większy narzut na procesor. Ale nie popadajmy w paranoje z tymi gorszymi sterownikami od AMD. Nvidia też się ostatnio nie popisuje Reyden...

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie troszkę większy narzut. Nawet na i7 jest to widoczne. 

Akurat największy problem z narzutem mają 290/390ki i Fury. W przypadku r9 380 i5 na 3.5Ghz już wystarcza. Sam testowałem w GTA V i już przy 3.5Ghz na i5 nie ma problemu z dropem fpsów, przy 4.5Ghz jest ich po prostu więcej. Ale 3.5Ghz spokojnie wystarcza do gry w stabilnych 60fpsach na mixie high/very high. Oczywiście testowałem w mieście w miejscach najmocniej procesorowych.

 

@gman bierz Evga lub Asusa. Jakość bardzo podobna, ale EVGA jak coś ma lepszy serwis.

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...