Skocz do zawartości
marrad

Laptop do 2500 zł - głównie praca, trochę rozrywka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Poszukuję solidnego laptopa. Mój budżet to do 2500 zł.

Laptop będzie służył mi do:

  • pracy (office, corel draw, czasami jakieś cięższe oprogramowanie inżynierskie, ale nie aż tak ciężkie - mój obecny dwurdzeniowy spokojnie daje z nim radę).
  • rozrywki -  głównie chodzi o oglądanie filmów, przeglądanie internetu.

 

Zależy mi na wygodnej pracy, a także na solidności. Matryca matowa. 15''

Edytowane przez marrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1/ Czy laptop ma być z systemem operacyjnym?

2/ Czy zamierzasz na nim grać w jakieś gry?

1/ Rozważę obydwie możliwości.

2/Tzn zdaję sobie sprawę, że dla gier trzeba znacznie więcej kasy wyłożyć, więc może w jakieś nie najnowsze tytuły - ale to nie jest priorytet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor i5ulv 5-tej generacji Broadwell + grafika GeForce'a GT940M, najwydajniejsza w tym budżecie. Dobrze pasowana obudowa, matryca matowa antyrefleksyjna. Niskie temperatury pracy pod obciążeniem, wydajne chłodzenie. Przystępna cena.
 
Z podzespołami jak wyżej i z systemem w zestawie. Obudowa wzmocniona aluminium wewnątrz i w pokrywie matrycy, podświetlana klawiatura. Wadą mogą być wyższe temperatury pracy pod obciążeniem (odczuwalne na obudowie) w stosunku do asus'a.
 
 
Ten bez systemu, wnętrze wzmocnione aluminium. Dobrze spasowana obudowa. Procesor nowszej 6-tej generacji skylake. Matryca także matowa antyrefleksyjna, ale tutaj FullHD - większy obszar roboczy, większa gęstość pikseli - w grach mniejsza wydajność w natywnej rozdzielczości.
 
Starsza wersja powyższego acer'a. Masz tutaj procesor starszej 5-tej generacji Broadwell i grafiką przed re-brandem (GT940M to jej re-brand, o porównywalnej wydajności). Przyzwoity sprzęt, z dobrze spasowaną budową, choć plastikowa. Matryca fullHD matowa antyrefleksyjna. Pojemna bateria 6-komorowa 5000mAh (zapewnia długi czas pracy bez zasilania). System operacyjny w zestawie.
 
w grach, na dole FPS'y.
Edytowane przez wmk
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na 14nm procku z serii ULV i TDP 15 W chłodzenie radzi sobie lepiej niż z i3-4000M 37W.

 

Matryca jest tak fatalna jak pisałem:

 

The ProBook cannot represent the sRGB and AdobeRGB color spaces. The coverage is 36.2% (AdobeRGB) and 52% (sRGB), respectively. With factory settings, the DeltaE 2000 shift is 10.73. We usually meet such values in the cheap price category. The target value should be smaller than 3. In addition, the display is bluish cast. By calibrating the display, we were able to significantly decrease the color shift. The color shift dropped to 3.78 and was then very close to the target range.

 

Już widzę jak do takiego budżetu, ktoś zamawia kalibrację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...