Skocz do zawartości
LordSomersby

Komponenty pod gainward geforce gt 630 1gb

Rekomendowane odpowiedzi

Ze starego komputera zostala mi karta wymieniona w tytule. Chciałbym wykorzystać ją w nowym zestawie. Zadania, które chciałbym żeby spełniał, to:

-odtwarzanie filmów,

-edycja zdjęć,

-przeglądanie Internetu,

-obsługa gier typu WoT,LoL,Minecraft,CS:GO itp.

Co polecicie mi do tej karty? Pytam tutaj, bo nie chce kupić np. procesora za mocnego do tak starej karty i wykonywania tak prostych zadań. Najbardziej zalezy mi na płycie, procku, zasilaczu, Ram. Dysk, naped i obudowa moze sie nadadzą.

Z góry przepraszam za wszelkie błędy gramatyczne, logiczne itp. Jest dość późno, to nie moja pora :D

 

Edit.

I czy ta karta w ogole ma jakis sens? Czy obsłuży te gry w stalych 30-60 fps?

Jeszcze jedno, chciałbym wydać jak najmniej. Może ktos z użytkowników forum ma uzywane czesci ktore spełniałyby moje wymagania?

Edytowane przez LordSomersby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę wyrzuć na śmietnik .

 

Do 3 pierwszych punktów wystarczy dowolna współczesna integra , do gier lepiej kupić coś lepszego - czy to nówka czy używka .

 

Z nówek to minimum R7 250X aka HD7770 GE ( bo to te same karty ) , sporo wydajniejsza niż ta padaka co masz , z używek - zależnie ile masz kasy , od HD7750 wzwyż .

 

Co do reszty sprzętu - do 1,3 i niektórych gier wystarczy nawet Celeron/Pentium ( np. do WoT ) , do MC czy CS:GO lepiej brać I3 .

 

Co do edycji zdjęć - zależy co dokładnie robisz , prosta edycja zdjęć w jakieś przeglądarce do grafiki ( zmiana rozmiaru zdjęcia , zmiana palety kolorów , proste efekty itp. ) - to tutaj również wystarczy Celeron/Pentium .

 

Co innego jak zawodowo zajmujesz się obróbką zdjęć z RAW-ów z dużą ilością mpix czy dodatkowo bawisz się w bardziej zaawansowaną edycję - tutaj I5 lub nawet I7 się przyda .

 

Najlepiej podaj ile masz kasy i czy masz do wykorzystania jakieś części poza ww. kartą .

 

Dysk i napęd jak są na SATA i są w dobrym stanie to mogą być .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...