Skocz do zawartości
Gosu

ASUS PG278PQ vs ASUS PG279PQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałem zmienić swój monitor na jego świeższą wersje, 165 HZ + IPS.

 

Jednak poczytałem trochę w internetach oraz natrafiłem na ten filmik.

 

 

Przyznam, że ostudziło to nieco mój entuzjazm...

 

Czy ktoś ma ten monitor i może się wypowiedzieć jak sprawa wygląda u niego?

 Czy też jest to mimo wszystko przypadłość, która w grach/filmach nie przeszkadza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam TNkę ROG Swifta a konkretnie to 3 egzemplarze, te matryce dobrze selekcjonowali a wiadomo że pewnych właściwości IPS nie może mieć jak szybki TN, więc jeśli gamut, oddanie koloru czy kąty nie są dla kogoś kluczowe to długo nie będzie potrzeby zmiany tego monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te prześwietlenia na rogach to trochę przypadłość IPS, ale jest to głównie widoczne w krótkich momentach uruchamiania systemu. W grach nie ma czasu ani okazji zaobserwować tych niedoskonałości.

W PG278Q kolory jak na TN są cudne, a 144Hz w połączeniu z gsync daje niesamowitą płynność obrazu, no i czas reakcji jakiego nie da żaden IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz minusa za "prześwietlenia na rogach to przypadłość IPS". Jak chcesz się wykazać, to nie pisz takich głupot. Backlight bleed wynika z niedokładnego spasowania elementów monitora, a nie z rodzaju matrycy, ze sztuki na sztukę może się też diametralnie różnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...