Skocz do zawartości
KacperDworak

Ocena komputera dla gracza za 5900zł bez systemu operacyjnego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym kupić sobie zestaw komputerowy i proszę o pomoc.
Mam przeznaczone na ten cel 5000zł, ale cena może ulec drobnym modyfikacjom. W cenie tych pięciu tysięcy oczekiwałbym pełnego zestawu komputerowego, najlepiej z obudową i jakimś Windowsem. Zamierzam grać w rozdzielczości 1980x1080. Zależy mi tylko i wyłącznie na wysokich osiągach w grach. Dzięki za pomoc. Aha, części muszą być nowe. I najlepiej chciałbym kupić ten komputer od razu zmontowany- jestem w tym zielony. O ile pamiętam to na morelach jest taka opcja?

@edit Fajnie byłoby zawrzeć jakieś SSD 250GB, ale jeśli będzie warto go pominąć na rzecz dołożenia tych prawie trzech stówek do czegoś innego to nie jest on dla mnie konieczny.
@edit2 Mieszkam w Polsce. Podzespołów nie będę podkręcać, bo nie potrafię.

Edytowane przez KacperDworak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Procesor Intel Core i5-6600 Skylake, socket 1151, 64bit, 3.9GHz, 65W, cache 6MB, BOX (BX80662I56600) 999,00 zł 
2 Płyta główna MSI B150M Mortar, B150, DualDDR4-2133, SATA3, SATAe, HDMI, DVI ,USB 3.1, mATX (B150M MORTAR) 365,00 zł 
3 Pamięć Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz CL14 (HX421C14FBK2/8) 169,00 zł 
4 Obudowa SilentiumPC Gladius M20 Pure Black (SPC125) 125,00 zł

5 Napęd LG SuperMulti GH24NSD1 RBBB  50,00 zł 
6 Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX) 229,00 zł 
7 Zasilacz EVGA 600W, 80 PLUS, EU (100-W1-0600-K2) 253,22 zł 
8 System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 32/64-bit USB BOX (KW9-00250) KW9-00250 498,99 zł 
9 Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 980 OC, 4GB GDDR5 (256 Bit), HDMI, 2xDVI, 3xDP (GV-N980WF3OC-4GD) 2199,00 zł 
10 Dysk SSD Crucial BX100 250GB SATA3 (CT250BX100SSD1) 328,96 zł 
5217,17 

dzięki promocji z purepc morele ci to złoży za 1zł [poczytaj na stronie z polecanymi zestawami]

 

napęd optyczny możesz wywalic jak nie używasz

 

zastanawia mnie tylko czy nie zmienić karty na 970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem zdanie- WINDOWS w tym zestawie jednak mnie nie interesuje. Komputera nie będę podkręcać, chciałbym się zamknąć w cenie plus minus 5000zł ale mogę coś dołożyć jeśli faktycznie będzie warto. W zestawie musi być obudowa, no i na pewno chciałbym też mieć 16GB ramu. Jeśli możnaby do czegoś faktycznie sporo dołożyć i dałoby to super efekt, to mogę też zrezygnować z dysku SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Streaming.
Chociaż w sumie masz rację- nie zamierzam streamować innych gier niż LoL, więc to zbędne.

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_marzec_2016?page=0,17

Co myślicie o tym zestawie? Polecicie jakąś obudowę do tego? Warto wziąć ten zestaw, zrezygować z SSD i kupić jeszcze WIN10?

Edytowane przez KacperDworak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

980tka nie jest teraz opłacalna, jeżeli można dopłacić to się bierze 980 ti, albo 970, bo 980 ma zbyt mały wzrost mocy podłóg tego ile więcej kosztuje. Budę za 100zł do kompa za 5k też bym nie kładł. Miałem kilka kompów na tanich budach Silentium i o ile komponenty w nich siedzą to tolerancje produkcyjne są takie sobie i panel potrafi np. nie pasować idealnie do obudowy i wibruje wydając dźwięk. 

Może to będzie bardziej pasować: http://www.morele.net/inventory/info/UFoY92/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel i7-6700 3.40GHz 8MB BOX
*SilentiumPC Fera 3 HE1224*

MSI B150 PC MATE (B150 2xPCI-E DDR4)

Kingston 8GB 2400MHz HyperX Fury Black CL15

MSI GeForce GTX970 4096MB 256bit OC (Armor 2X)

Crucial 250GB 2,5'' SATA SSD MX200 7mm

Seagate 1TB 7200obr. 64MB

Corsair Carbide Series 300R Compact PC Gaming Case

XFX Black Edition XTR Full Modular 550W

 

~4800zł w X-KOM.PL i wystarczy tylko krótka uwaga w zamówieniu a sprzęt będzie bezpłatnie poskładany i wstępnie przetestowany;

~4910zł z opcjonalnym chłodzeniem na procesor jeśli zależy Ci na cichszym PC;

Skoro nie podkręcasz to mamy tu zestaw procesor 6700 + sprawdzona płyta główna MSI;
RAM wedle uznania, w jednym module, ewentualnie można od razu szarpnąć się na 16GB;
Szybki dysk SSD, klasyczny talerz na magazyn;
Dobrze wykonana obudowa, solidny zasilacz;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym DDR3. Poza tym czy i5 nie jest wystarczająca i nie opłaca się inwestować w i7ke? No i pytanie- czy 980tka nie zmarnuje swojego potencjału przy i5? Jednak skłaniałbym się ku niej.

 

Skłaniam się ku czemuś takiemu:
http://www.morele.net/inventory/info/qq05Ck/
Coś poprawić? Jaką w miarę tanią  budę do tego wziąć?

Edytowane przez KacperDworak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tesel w tym wypadku źle Ci doradzil jeśli chodzi o kartę. Popatrz na wyniki testów i jaka jest różnica w wydajności między 970, a 980. Zwłaszcza po OC gdzie często 970 lepiej się kręci od 980'tki. Różnica to kilka procent góra do 10% a różncia w cenie to przeszlo 600-700 zł drożej. Albo 970, ale zbierać na 980TI. W obecnej chwili nie oplaca sie brać nic droższego niz 970 do czasu wyjścia nowych układów o Nvidii. Co do AMD i R9 390 to też kwestia wyboru. Są plusy i minusy obu kart. Ja osobiście wolałbym poczekać na nowe układy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam co czekać, serio. Aktualnie posiadam złoma z 2008 roku z Core2Duo.

Po prostu prosiłbym o doradzenie co do obudowy, tego, czy procek wykorzysta kartę no i czy może coś zmienić, może MOBO, może RAM i tak dalej.

Edytowane przez KacperDworak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś wcześniej podkreślił lepiej wziąć gtx970 i podkręcić, do tego chyba najlepsze wyjście to i7 6700K i Asus Z170 Pro Gaming, to będie dobra podstawka do kręcenia z mocną sekcją zasilania.

Tania obudowa np: http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m20-pure-black-spc125-707037/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

980'tka jest nieopłacalna co bylo już napisane. Nie ma sensu pytać o to samo każdego i do tego jeszcze na PM. Wystarczy przejrzeć testy na naszym portalu:

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_970_oc_vs_radeon_r9_390_oc_test_kart_graficznych?page=0,10

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_970_oc_vs_radeon_r9_390_oc_test_kart_graficznych?page=0,12

 

GTX 970 bierz od MSI lub ASUS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet się zwiększył do około 5600, więc chciałbym do czegoś dołożyć, tylko nie mam pojęcia do czego. Narazie HDD nie potrzebuję, SSD mi starzcy. Ktoś ma jakieś pomysły? Tak jak wyżej, do wydania 5600 i w zestawie musi być WIN10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może zaproponuję zestaw z trochę na siłę ale dobranym GTX 980Ti:

 

CPU: Intel Core i5-6500

RAM: HyperX 2x 8GB [DDR4 2133MHz Cl14 Fury Black]

MOBO: MSI H110M PRO-VD

SSD: Crucial MX200 250GB

GPU: EVGA GeForce GTX 980 TI 6GB SuperClocked+ GAMING ACX 2.0+

DVD: ASUS DVD+/-RW DRW-24F1MT/BLK/B/AS

PSU: SilentiumPC Vero M1 600W

Obudowa: SilentiumPC Aquarius M60W Pure Black

System: Microsoft Windows 7 Home Premium PL DOEM - bez nosnika - aktualizacja do Win10.

 

Razem równe 5600zł w Komputroniku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_marzec_2016?page=0,18

Witam, czy podany wyżej zestaw będzie optymalny do kupna? Chciałbym kupić właśnie taki komputer jak podałem wyżej, z tą różnicą że bez dysku HDD. I chciałbym do tego dołożyć jakąś obudowę. Budżet to około 5900 złotych, prosiłbym o ewentualne porady i polecenie jakiejś dobrej obudowy w granicach 150 złotych. Może ewentualna wymiana ramu na 1x8 GB by się sprawdziła? Chciałbym później dobić do 16GB. Komputer będzie służył głównie do gier, streamowania. Raczej nie będę nic renderował ani obrabiał grafiki, choć nie wykluczam takiej możliwości kiedyś- nie jest to priorytet, ale m. in. z tego powodu chciałbym kość 1x8GB do późniejszej rozbudowy. Mieszkam w Polsce, zamierzam grać w rozdzielczości 1920x1080. Proszę pamiętać, 99% zastosowania tego zestawu to będzie granie. Co do podkręcania - nie potrafię, ale w przyszłości na pewno się nauczę lub poproszę kogoś doświadczonego o pomoc. Dziękuję za pomoc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana na 1x8GB całkowicie sensowna.

 

Jak jest nadwyżka budżetu to kierunek lepszy dysk SSD (850 Evo lub MX200), większy HDD (2-3TB) i ewentualnie lepszy zasilacz (lepszy, a nie o większej mocy) oraz cichszy 980Ti (niestety będzie droższy).

 

Edit - wróć. EVGA jest obecnie tańsza.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzet raczej nie moze przekroczyc tych 5900. HDD narazie nie chce, starczy mi sam SSD na system+ lola, pozniej sie pomysli o innych produkcjach. Poleci ktos jakis dobry ram o bardzo wysokim taktowaniu i ddr4 w postaci kosci 1x8GB? i jakas budzetowa obudowe do 150-200zl, jakies silentium czy cos do tego zestawu?  No i jakiego GTXa980Ti najlepiej wziac? jest podobno jakis szybszy odrobine za 3100 a nie 3000 jak ten co wyslalem wyzej.

 

@edit

Prosze tez o pomoc- jaka wersje 980Ti wybrac?

Edytowane przez KacperDworak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/NxHcgP/

 

 

 

Witam w tym temacie juz po raz ostatni. Jutro jestem zmuszony zamowic swoj zestaw. Zwracam sie z ogromna prosba czy podany wyzej zestaw jest dobry? Wszystko w nim "gra" wszystko do wszystkiego pasuje? Prosze o szybka pomoc,ostatnie zmiany musza zajsc do jutra. Bardzo dziekuje za kazda pomoc i pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Branie takich drogich pamięci to wywalanie półtorej stówki w błoto.

 

2x8GB 3000CL15 poniżej 450 zł to kres górny w miarę sensownych wartości parametru cena/jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do płyty to karta musi pasować, pytanie jest takie czy będzie pasować do obudowy (czyli czy nie będzie o coś zawadzać, szczególnie jeśli ona ma backplate, którego nie da się łatwo odkręcić), a tego to ja nie wiem. Choć na oko się zmieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/lWMkeT/

 

Zasilacz starczy?

Ram kompatybilny z plyta glowna?

Dobra grafika w tej cenie?

Obudowa wszystko zmiesci?

Jakies "przeciwskazania" dla tego zestawu?

 

 

Jest jeszcze jedna opcja: ram 3000mhz od tej samej firmy,dysk 120gb ssd i karta zotaca gtx980ti amp! Extreme editom ale obawiam sie ze bede musial zmienic zasilacz na 750w

Edytowane przez KacperDworak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olałeś każdą propozycję chłopaków i zrobiłeś dokładnie na odwrót, idź człowieku kup tego kompa w Media Markt... Ty chyba chcesz wejścia na morele ponabijać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj te 200zl w edukacje, dzieci, zabawe na forexie czy cos, wiecej pozytku bedzie niz z kupowania na sile czegos czego nie potrzebujesz... co to, z dotacji pewnie skoro "musisz" wydac, he? :D

 

Sent from my Q5 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestescie pewni ze roznica w gierkach miedzy 3000mhz a 3400mhz ram bedzie pomijalna? no i ten 3000mhz ma cl15 a 3400 cl16 wiec... "ciezki wybor" jesli tak to wezme za ta roznice lepsza obudowe i lepsze ssd. Czy miedzy 980ti xtreme gaming od gigabyte a asus strix oc 980ti jest jakas roznica w wydajnosci etc?


co do kasy- cos w tym rodzaju, musze wydac.

Edytowane przez KacperDworak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...