Skocz do zawartości
Siv

P4 2.8, jaka plyta ?

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje kupic P4 2.8 lub 2.6 GHz, nie wiem czy warto brac HT i jaka do niego wziac Plyte glowna ? Wydaje mi sie, ze MSI byla by dobra, bo mam karte graficzna MSI. Nie wiem tez jaki wentylatorek zapodac. Mozecie pomoc :roll: ?

 

PS: Czy warto zamiast P4 wziac Celerona 2600 :? ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: bierz P4 2.8 lub 2.6 na szynie 800 MHz. plyte, ktora pod to polecam to Abit IS7. w zupelnosci Ci wystarczy. plyta wydajna i stabilna. super do OC. co do chlodzenia to poszukaj w dziale 'chlodzenie' na forum. bylo tam juz sporo na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wzial ic7-g pare mhzow wiecej sie wykreci zawsze :) a plyta tez bardzo wydajna. hej oplaca sie brac 3ghz czy moze ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> 2,8 (roznica ceny 600 :/) w sumie to mam kase na 3ghz i ta kasa by mi po prostu zostala w kieszeni. Widział ktoś wyniki w podkręcaniu czy dużo gorzej kręci się 2,8 do 3ghz bo wiem ze 3ghz spokojnie na boxowym coolerze mozna wykrecic na 4hgz ale nie widzialem nigdzie ile ciagnie 2,8. a Moze ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> 2,4 i za rok prescotta. Co myślicie ?Kupuje na koniec lipca sprzet i nie wiem. dajcie linka do krecenia poszczegolnych inteli na fsb 800mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radzil IC7 nonG. Po co ladowac kase w karte gigabitowa ? IC7 to bardzo dobra i nowoczesna plyta Abita. A cena stosunkowo co do niektorych plyt canterwood nie jest wygurowana ( 600zl ).

Sam ja odbieram w przyszlym tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2.6c kreci sie do 3.4Ghz max, ale wiem teraz na 100% ze IS7 plyta wyciognol bym ponad 3.5Ghz dlatego polecam IS7!

Pozatym IC7 nie ma LANU a IS7 ma, zastanawia mnie to dalej dlaczego tansza plyta IS7 ma wiecej opcji i jest bardziej wydajnejsza od mojej :roll:

zapomnij o Celeronie to jest dziadostwo. oba procki polecam 2.6c lub 2.8c, mysle ze 2.6c jest najlepszy wybor.

 

tutaj jest review do mojej plyty.

 

http://www.xbitlabs.com/articles/mainboard...y/abit-ic7.html

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze link do testu IS7 -> http://www.overclockers.com.au/article.php?id=186225 -> "The IS7 4-phase power regulation is certainly contributing to the IS7’s outstanding overclocking potential and stability."

 

http://www.overclockers.com.au/pic.php?pic=articles/186225/2600_3736.jpg

 

I jeszcze jedno sprawdzcie posiadacze IS7:

Finally the LAN controller: the IS7-G comes with Gigabit (1000/10) LAN. ABIT is using the popular 3COM Marvell 940-MV00 chip. ... According to ABIT’s specification sheets only the IS7-G has Gigabit 1000/10 LAN. The IS7 and the IS7-E comes with 100/10 LAN. IS7 owners however are reporting that their boards also have the more expensive 1000/10 solution implemented.

 

U mnie zgodnie ze specyfikacją powinien być NIC Realtek'a a mam tego 3Com'a :D - 1000/10 :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś wyniki w podkręcaniu czy dużo gorzej kręci się 2,8 do 3ghz bo wiem ze 3ghz spokojnie na boxowym coolerze mozna wykrecic na 4hgz ale nie widzialem nigdzie ile ciagnie 2,8.

Wow! gdzie to widziales? Ja z 3,2GHz tyle nie wyciagam. Zapomnij o tych 4GHz na BOX kulerze. taki proc oddawalby 130W a to zdecydowanie ponad mozliwosci takiego smigielka. Realne jest 3,5 do 3,7GHz i to na WC. Mam tez 2,8. Cisnie max 3,5GHz (przy normalnym w miare Vcore-1,65V).

Ja mam 3,65GHz na 1,6V.

wejdz sobie tu i popatrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra chlopaki, ale powiedzcie teraz jakie macie temperatury i z jakim chlodzeniem przy takich ustawieniach

ja mam abita IC7-G na 2,8@3,06 jest 44 do 54; a na 2,8@3,5 jest od 48 do nawet ponad 60

a to wszystko na zalmanie 7000AlCu

mozecie mi podac kilka sposobow na obnizenie tempa? moze przesmarowanie ArcticiemSilverem3 ? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w gruncie rzeczy do giercowania starcza w zupelnosci 2.4-2.6 wyzsze zegary nie daja duzego wzrostu wydajnosci, jezeli na pokladzie mamy radka 9700.

Natomiast jakies 3Dmaxy, cady i jakies inne programy wielowatkowe to nie wiem jak regauja na takie krecenie.

 

btw czy na powietrznym chlodzeniu (tak do 150zl, to juz chyba pozadne wentyle) bede mial w miare rozsadne temp. na 2.4@ 3.0 ? a BOX jak sobie z tym poradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...