Skocz do zawartości
userone

Jaki ram wybrać 3000MHz cl15 czy 3200 cl16

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

jak w temacie chodzi o model gskill trident z 3000 cl15 czy 3200 cl16?

 

a i jeszcze kwestia napięcie lepiej brać coś pokroju 2666 mhz i 1.25v czy lepiej wyższe mhz i 1.35v?

oczywiście 2x8gb

Edytowane przez userone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3200CL16 i 3000CL15 to są na 99% te same pamięci (ten sam bin kostek), tylko inaczej domyślnie ustawione. Ja bym tańsze brał. I tak zapewne dadzą się ustawić na 3200CL15 albo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3200CL16 i 3000CL15 to są na 99% te same pamięci (ten sam bin kostek), tylko inaczej domyślnie ustawione. Ja bym tańsze brał. I tak zapewne dadzą się ustawić na 3200CL15 albo lepiej.

 

To zależy. U mnie na 3200 CL15 powodują błędy w syntetykach mimo podbitego napięcia. GSkill 3000 CL15 2x8GB..

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh DDR4 to w ogóle dla mnie zagadka ... Dla przykładu moje 2400MHz CL14 nawet nie wstaną na MHz powyżej 2500MHz nie ważne co się ustawi ale jak się przekroczy 3000MHz to nagle działają jak należy ... Póki co 3100MHz CL16 @ 1.260v - i bądź tu mądry ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

@pablo27 patrzyłem na nie ale raz że sporo droższe a dwa że brak ich na liście zgodności z płytą, tak czy tak zamówione 3000 mhz cl15 :)

Ktoś już zamieścił w moim poscie dotyczącym wydajności pamięci ram ddr4 linki do testów pamięci w grach, to DDR4 2133mhz CL13 w porównaniu do 3000mhz CL15 miały największą różnicę w grach na tej samej platformie i ustawieniach różnicę około 5fps na korzyść tych 3000mhz CL15 a w niektórych grach było porównywalnie.

 

Podejrzewam,że 3000mhz od 3200mhz nie będzie się niczym różnić . :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...