Skocz do zawartości
kubasz3

Monitor 1080p czy 1440p ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chcę kupić sobie monitor. Zastanawiałem się nad tym http://www.morele.net/monitor-dell-u2515h-210-adzg-3-lata-gwarancji-next-business-day-706876/ albo tym http://www.dell.com/pl/firmiinstytucji/p/dell-u2417h-monitor/pd. Teraz pytanie czy warto pakować się w 1440p? W PC mam gtx 970. Czasami lubię sobie pograć w gry typu GTA V, Rise of the Tomb Raider, The Division itp. Najlepiej na Full Detalach ;) Niestety w 1440p jest mniej klatek niż przy 1080p przy full detalach. Pytanie też czy ta rozdzielczość nie zrekompensuje mi tych detalów ( jakbym ustawił sobie mniej detalów to by było tak samo jak na full detalach na 1080p ) . Chciałbym też żeby ta karta jeszcze mi trochę posłużyła. Na co dzień kompa używam do programowania, oglądania youtube, czytania jakiś tekstów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał U2515. Wyższa rozdziałka przy niemal tym samym rozmiarze oznacza mniejszą plamkę, a to tylko i wyłącznie zaleta. W dodatku na 100% masz matrycę 8bit, a w wypadku u2417 nie wiadomo, czy Dell znowu nie wciśnie 6bit+FRC, tak jak w poprzednim u2414.

Nie przejmuj się też wydajnością swojej karty i tym, czy poradzi sobie z 1440p - pamiętaj, że karty graficzne zmienia się znacznie częściej, niż monitor.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał U2515. Wyższa rozdziałka przy niemal tym samym rozmiarze oznacza mniejszą plamkę, a to tylko i wyłącznie zaleta. W dodatku na 100% masz matrycę 8bit, a w wypadku u2417 nie wiadomo, czy Dell znowu nie wciśnie 6bit+FRC, tak jak w poprzednim u2414.

Nie przejmuj się też wydajnością swojej karty i tym, czy poradzi sobie z 1440p - pamiętaj, że karty graficzne zmienia się znacznie częściej, niż monitor.

Czy faktycznie między 8bit a 6bit jest aż taka różnica? Nie wiem czy ten U2515 nie byłby dla mnie ciut za duży rozmiarowo, dodatkowo musiał bym mieć go bliżej bo literki będą trochę mniejsze a na pulpit więcej wejdzie, na stronach w necie więcej się zmieści i tak dalej... Pytanie czy w zwykłym użytkowaniu zauważyłbym aż taką różnicę. Ten U2417 jest tańszy o 400 zł i pytanie czy wart tej ceny i czy faktycznie warto dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rozmiaru 24 vs 25 to faktycznie różnica kolosalna ;)

 

Druga sprawa to QHD vs FHD. Weź pod uwagę, że przy 24" FHD masz większą plamkę więc wszystkie upiększacze w stylu wygładzanie krawędzi itp robi różnicę. W 25" i QHD masz zdecydowanie mniejszą plamkę, więc możesz wyłączyć albo zniwelować te funkcje i będziesz miał ten sam efekt, albo nawet lepszy ;)

 

 

Nie przejmuj się też wydajnością swojej karty i tym, czy poradzi sobie z 1440p - pamiętaj, że karty graficzne zmienia się znacznie częściej, niż monitor.

Otóż to.

 

 

Czy faktycznie między 8bit a 6bit jest aż taka różnica?

AŻ taka to nie jest, jeśli FRC jest dobrze zaimplementowane. Ale zawsze lepiej mieć pełne 8-bit niż symulowane 8-bit (6-bit+FRC). A w tym U2417 raczej będzie 6-bit bo od dłuższego czasu tradycyjnie muszą tam dać 6-bit...

 

 

Tak jak wyżej, ja bym brał 2515 ;)

Edytowane przez Bonusso3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...