Skocz do zawartości
ravenek

Zestaw kupiony, wybór karty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam sprzęt taki jak w sygnaturze.

Została już tylko karta graficzna, kupię ją około 10 maja, w sklepie morele lub x-kom, waham się pomiędzy dokładnie tymi 2 modelami:



 

Odnośnie tych 2 kart przeczytałem i obejrzałem chyba wszystkie możliwe testy, doszedłem do wniosku, że te karty są na podobnym poziomie wydajności i kultury pracy.

Gram w: CS GO, Gothic 3, Wiedźmin 3, Skyrim, GTA 5.

Rozdzielczość od 1024-768 do FullHD w zależności od gry.

Karta ma mi posłużyć tak długo co cały zestaw, mam nadzieję że od 3 do 5 lat.

Nie będę czekał na Pascale ani Polarisy, nie kupię też karty używanej, nie wchodzą też w rolę inne modele tych kart, ponieważ uważam że modele które wybrałem są najlepsze.

 

Która z tych 2 kart Waszym zdaniem:

- jest solidniejsza, tzn. wytrzyma dłużej np. dzięki niższym temperaturom, lepszemu serwisowi itd.,

- będzie miała lepsze wsparcie sterowników, co przełoży się na lepszą wydajność w przyszłości?

Edytowane przez ravenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy podanych kryteriach kupujesz GTX-a (generalnie jeżeli jesteś w stanie na serio myśleć o czymś takim jak "karta na 5 lat" oznacza to, że wielu rzeczy nie jesteś do końca świadomy, ale nie to jest tu tematem dyskusji).

Edytowane przez adashi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe świadomy czy nie, powiem Ci że od 5 lat siedziałem na 15 calowym laptopie, na którym w jedyne co mogłem pograć to w CS, all LOW przy 50 FPS, przy 95 stopniach na procesorze.

Więc myślę, że jak na moje "wymagania" to ten zestaw wystarczy na 5 lat.

 

I uzasadnij jeśli możesz dlaczego GTX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. GTX wobec 380-tki jest lepszym wyborem dla gier DX11 i zmianie to nie ulegnie.

2. Gigabyte ma (z moich doświadczeń) lepszą obsługę serwisową niż MSI.

3. Jeżeli VR się zacznie upowszechniać, prawdopodobnie za 3 lata obie te karty będą tak wyglądać na tle przyszłych kart, jak obecnie wygląda np. HD3850 - nie jest to zatem jakiś mocno istotny wybór.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie o to chodzi że ja tych testów już za dużo się naczytałem, to jest jak na huśtawce dosłownie, co test to jest co innego, co człowiek to inna opinia.

GTX 960 nie bo szyna w przyszłości go ograniczy...

R9 380 nie bo sterowniki coś tam coś tam...

I 100 innych testów i opini oprócz tego co podałem i po prostu zwykły człowiek który chce kupić kartę ma mętlik w głowie.

To cud że wybrałem już 2 modele ogólnie, teraz pozostaje wybrać jeden z nich, chciałbym właśnie żebyście to Wy mi to ułatwili :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie. Jednak najcenniejsze byłyby opisy właśnie posiadaczy tych podanych przeze mnie modeli 960tki i 380tki.

 

Która karta z tych 2 które podałem w 1 poście osiąga nizsze temperatury i o ile?

Edytowane przez ravenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej.

 

Nie miałeś długo stacjonarnego kompa, to zapomniałeś pewnie jak to działa. Na to przynajmniej wskazują zadawane pytania. Temperatury będą różne w zależności od obiegu powietrza w danej obudowie, używanego profilu wentylatorów i cech indywidualnych danego egzemplarza karty. Jak będzie średnio, można wywnioskować z wartości TDP i realnych poborów mocy w testach.

 

Wątek zmierza w stronę bycia bezsensownym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zły pomysł. To nadal 960 tylko droższy. Bez fanboystwa w tym segmencie 380 wygrywa z 960.

Temat stał się bez sensu.

 

Wysłane z mojego D6603

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 960 nie biorę już pod uwagę.

Miałem dylemat między 2 modelami 380tk, msi i sapphire.

 

Biorę MSI 380.

Z opinie ludzi a także z testów wynika że jest to karta lepsza i wychodzi taniej jeśli patrzeć na 3 lata gwarancji.

 

Z tego testu wynika, że MSI jest dużo chłodniejszą kartą.

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2016/01/gfx/gtx960/temp_load2.png

 

MSI Gaming 64*C przy 850 rpm (rewelacja)

http://pclab.pl/art68130-7.html

Sapphire 76*C przy 1075 rpm

http://pclab.pl/art68130-8.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Ja osobiście podobnie jak Nemayu wybrał bym 960-tkę mimo mniejszej wydajności niż Radeony, ze względu na mniejszy pobór prądu,oraz niskie temperatury,oraz kulturę pracy.

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-gtx960-dc2-oc-strix-4gb-ddr5-128b-dvi-hdmi-3xdp-strix-gtx960-dc2oc-4gd5-730062/

 

Co do testu 960-tki 4gb - ilości fps w grach 1920x1080,to moim zdaniem absolutnie nie ma tragedii;

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Na tą chwilę sam mam 960, bo nie widzę większej potrzeby do FHD. Tyle, że mam ją ponad rok i wtedy jej zakup miał większy sens.

Jednak autor pisze o 3-5 latach użytkowania.

Z tej perspektywy 380 w GCN 1.2 rozciąga lepsze widoki od GTX, który pokazał już w zasadzie wszystko.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście poszedłbym w 380 z powodu lepszego wsparcia na dłuższa mete, nvidia zaniedługo zapomni całkowicie o maxwellu.

Jak widać karta od MSI potrafi być chłodna i cicha.

Procesor masz dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...