Skocz do zawartości
Pumpkiners

Modernizacja pc do VR

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór Panowie, z racji, że wszyscy mi polecali owe forum, chciałem prosić o pomoc.

Mój aktualny zestaw to:

- I7 2600K
- Z68X-UD4-B3

- 2x 4GB Kingston HyperX DDR3 1600Mhz CL9

- WD Caviar Black 1 TB x2

- Chieftec CFT-750-14CS

- Asus gtx 570

- Fractal Design Define R3

- Windows 10

Planuje zmodyfikować mój aktualny zestaw na potrzeby montowania filmów oraz z racji zakupienia oculusa do VR, spontanicznie również gram w nowe gry. 
Części chcę zakupić nowe, lecz nie upieram się, kiedy nadarza się okazja by zakupić coś używanego. Jeśli będę grał to w 2560 x 1440. Kwota która planuje wydać to 4000 zł. Cena może ulec zmienię jeśli będzie to sensowe, w ramach rozsądku. Będę podkręcał procesor do 4.5 Ghz. Ale jeśli chodzi o chłodzenie spytam w innym dziale. 
Jeśli chodzi o mój wstępny wybór, gdzie proszę o wasze zweryfikowanie to:
- 4x8GB G.Skill RipjawsX DDR3 2133MHz
- 2 x Samsung 850 PRO 256GB podłączone w RAID ( planuję podłączyć również moje hdd, jeśli ma to sens)
- Jeśli chodzi o kartę graficzną to chciał bym chyba zakupić nowego gtx 1080.
- myślę również o zmienię na szerszą obudowę, denerwuję mnie również brak usb 3.0 z przodu. 

Dziękuję za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup.............szklana kula gubi zasięg. Poczekaj aż to wyjdzie i będzie realnie wspierane. Nie mówiąc o nadciągających premierach nowych kart graficznych

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potem się okaże że mógł mieć jej wydajność za połowę ceny , do tego znacznie mniejszy pobór prądu i pełne wsparcie dla DX12 .

 

Lepiej poczekać do czerwca do premiery GTX10xx .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tan hype wokół GTX 1080 to doskonały marketing ale ile z tego realnie pozostanie (szczególnie w przypadku nie-VR a tym bardziej DX11) to się okaże po prawdziwych testach.

 

Wg mnie pozostanie zaskakująco niewiele wobec zapowiedzi.

 

No ale ogólnie jest bardzo dobrze, zaczęło się przyspieszenie związane z VR. CPU też to być może dosięgnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, planuje modernizację komputera do pracy (montaż filmów i efekty, praca w pakiecie adobe). Zestaw będzie taki:

 

- i7 2600k 4.5 Ghz
- 4x8GB G.Skill RipjawsX DDR3 2133MHz CL9

- 980TI lub 1080 (jeśli już będzie wszystko wiadomo)

Potrzebuję 2 dysków ssd. 
1. System 120 GB

2. Program i tymczasowy materiał do montażu  480 GB

Budżęt do 1000 zł 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z budżetowych SSD to  Sandisk Plus / Trasncend SSD370 / Plextor M6V / Crucial BX100 .

 

Z lepszych - Samsung 850 EVO / Crucial MX200 ew. Samsung 850 Pro / Plextor M6P .

 

Na SSD 120GB brał bym Sandiska a na 480+ GB EVO lub MX200 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...