Skocz do zawartości
Ziomciu62

Nowa karta graficzna uzywka 200-300 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Z nowych kart w tym budżecie nie ma nic sensownego - same padaki nie wiele lepsze niż twój GT610 .

 

Więc tylko używki wchodzą w grę - tak jak piszą przedmówcy - HD77xx/HD78xx .

 

Małe sprosotowanie do posta @adash .

 

R7 250X to nic innego jak HD7770 GE , R7 260 karta wydajnościowo pomiędzy HD7770 a 7790 , R7 260X to HD7790 a R9 270 to odpowiednik HD7870/HD7870XT - ma wydajność jak ten ostatni a rdzeń ze zwykłego HD7870 .

 

Jest jeszcze R9 270X czyli zwykła 270 z GPU o 100 mhz wyżej taktowanym .

 

A odpowiednik HD7850 w serii Rx to R7 265 .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dopiszę ... w mojej budzie mam już drugi panel Zalman MFC 3 a wcześniej MFC2 i każdy z nich pokazuje aktualny pobór mocy ... jak do tej pory najwięcej na obciążonym zestawie wziął mi wiedźmin 3 ... 280W ... to pytam... co jest nie tak, czy te mierniki w zalmanach do kitu czy zapotrzebowanie energetyczne z palca wyssane ... bo te 500W to chyba do CF lub SLI według mojego ZM3 ... dodam że mają zakres pomiarów około 800W i wpinane są przed zasilacz (pomiędzy kablem sieciowym a zasilaczem) więc siłą rzeczy mierzą obciążenie całego zestawu... Ktoś mi teraz wytłumaczy te rzekome obciążenia ??

 

Dodam że ten wiesiek był na i5 3570 ; Asus P8Z77 Vlx2 ; 16GbAdata 1600Mhz ; Asus Radeon 7970 DCUII ; Tagan 800W...

 

No chyba że Radeony są tak energooszczędne :grin:

Edytowane przez bahus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te "zalecane obciążenia" są dostosowane do standardów chińskich zasilaczy po 50 zł. Tam jak nie masz napisane nominalnie 500W to 400W w chwilowym piku nie dostaniesz albo 350W stałego poboru.

 

Druga kwestia to "zalecany" nie oznacza "niezbędny". Jest jeszcze kwestia kultury pracy chłodzenia zasilacza i jego sprawności (najlepszej w okolicach połowy mocy maksymalnej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo dobrych zasilaczy, coraz lepszych i coraz tańszych, więc wychodzi na to że w większości przypadków 450W powinna starczyć na zestaw z jednym GPU ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady jak autor powiedział 200-300zł to może przeznaczyć tylko tyle. Zwłaszcza że "pare stówek" to już dwukrotność albo trzykrotność budżetu, a porada reydena i adashi była trafna.

 

BTW sam wpadłem spiralę czekania. Zacząłem od HD 6670 potem może jednak HD6770, ale w tej samej cenie jest używany gtx 570, hmm trochę dołożę i będę miał coś cichszego...

Skracając całą historię patrz na czym się skończyło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od samego zasilacza - co to za marka i model i ile ma lat .

 

Jak to jakieś markowe , niezbyt zużyte 350W to do zasilenia I3 + HD78xx starczy .

 

Jak to jakieś chińskie <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>o to zmieniaj od razu - albo dobra używka 350W/400W albo fabrycznie nowy PSU .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu teksty typu "wymień zasilacz" ...darujcie.

Autor bogaty nie jest i jak tak bardzo nie chce czekać to za 300zł można coś tam dobrać, ale już dozbieraj tą stówę i kupisz coś lepszego.

Ja mam pytanie do autora. W co grasz albo zamierzasz grać ? Do czego potrzebujesz nowej grafiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu teksty typu "wymień zasilacz" ...darujcie.

Autor bogaty nie jest i jak tak bardzo nie chce czekać to za 300zł można coś tam dobrać, ale już dozbieraj tą stówę i kupisz coś lepszego.

Ja mam pytanie do autora. W co grasz albo zamierzasz grać ? Do czego potrzebujesz nowej grafiki?

Głównie do grania w cs:go nie podoba mi się grania na 60 fps ;f może jak się uda to jeszcze ARK tą darmową wersje. 

btw. zasilacz ma parę miechów nie jest z czarnej listy więc powinno być dobrze ;d 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie więc tak:

Chcesz wydać max do 3 stów: Wybierz hd 7770 -

Plusy:

+1gb Vram da Ci możliwość grania w CS:GO na fajnych ustawieniach (zapraszam na youtube z wynikami benchmark)

Minusy:

-Ark ma spore wymagania, 1GB Vram to za mało, będzie ciężko,ale nie tragicznie.

 

Odpowiednikiem hd 7770 jest gtx 650, który z plusów ma to, że jest o 20% mniej prądożerny, ale... jest mniej wydajny w grach.

 

Pamiętaj, że za ok 470zł możesz kupić gtx 660ti z 2GB Vram - ta grafika jest bardzo dobra i pozwala na fajne konfiguracje graficzne, nawet w wymienianej grze ARK.

Decyduj :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to jest HD7730 trzymaj się od niego z daleka. Pamięci DDR3 są ciut mniej wydajne od GDDR5. Delikatnie rzecz ujmując to jest najgorsza propozycja jaka padła w tym wątku, teraz może być tylko lepiej.

Oferty mogą być z allegro?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adashi 

Słusznie

@Ziomciu62

1 Najtaniej  http://allegro.pl/gigabyte-radeon-hd-7790-1gb-gddr5-i6251598658.html

2 Wydajniej http://allegro.pl/karta-graficzna-gigabyte-gv-r7850c-1gb-i6247375989.html

3 Najlepiej http://allegro.pl/gigabyte-radeon-hd7850-2048mb-i6247242139.html

 

Radziłbym spróbować na licytacjach. Dosyć często można kupić podzespoły komputerowe w korzystnych cenach. Przykład z wczoraj i5 2400 poszedł za 270zł + kw.

Wedle przypomnienia - zalicytuj w ciągu ostatnich kilku minut (najlepiej sekund) przed skończeniem aukcji wpisując maksymalną kwotę jaką jesteś w stanie zapłacić za przedmiot.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...