Skocz do zawartości
gladki8

Upgrade komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Planuje na wakacjach lub niedługo po nich zrobić upgrade komputera. Posiadam sprzęt zakupiony w październiku 2014 w X-KOM.

 

Płyta: GIGABYTE GA-B85M - D3H

Procesor: Intel i5 4590

Grafika:GIGABYTE R9 280 Windforce rev 1.0

Pamięć: 2 x 8 gb DDR3 GOODRAM 1600 MHz Play CL10

Dysk: SSD Crucial 120 GB

Dysk: Samsung 500 GB SATA

Zasilacz: Corsair 650 W CP

Obudowa: Gladius M30

 

Monitor jakiego używam to LG 22MT44DP 

 

Karta graficzna ma jeszcze rok gwarancji. 

Co można wydobyć z tej konfiguracji? Interesuje mnie z pewnością grafika nVidia ewentualnie procesor Intela i drugi Dysk SSD (250 GB)

 

Budżet do 2000,00 zł. (zakładam sprzedaż grafiki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ja bym kupił po wakacjach RX 480 ( o ile będzie dobry) i to by było na tyle, z NV to trzeba by było poczekać na 1060 np ;)  Wymiana procka na lepszy ? nie wiem czy ma sens, chyba tylko w przypadku OC więc jeszcze musiałbyś zmienić MOBO na coś z chipem "Z"

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana procka nie ma za bardzo sensu - I5 4590 to jeden z mocniejszych CPU .

 

Jedynie czekać na nowe karty albo spore obniżki obecnych .

 

Chyba że płyta ma zdjętą blokadę OC to można się zastanawiać nad I5 4670K / 4690 K .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ja bym kupił po wakacjach RX 480 ( o ile będzie dobry) i to by było na tyle, z NV to trzeba by było poczekać na 1060 np ;)  Wymiana procka na lepszy ? nie wiem czy ma sens, chyba tylko w przypadku OC więc jeszcze musiałbyś zmienić MOBO na coś z chipem "Z"

Dzięki za odpowiedź,

 

Jeśli chodzi o kartę graficzną to jest mój trzeci z rzędu produkt AMD (HD 4850 - HD 7770 - R9 280) ale odnośnie sterowników i konfiguracji gier najbardziej uciążliwy. 

 

Jak "długo" w przybliżeniu trzeba czekać na tą NV?

Edytowane przez gladki8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic nie wiadomo na temat innych kart z serii 10x0 , może się okazać że dopiero po wakacjach pojawią się inne karty albo info o nich .

 

Teraz jest problem nawet z 1070/1080 a konkretnie z ich dostępnością - większe dostawy mają być ponoć za 2-3 m-ce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana procka nie ma za bardzo sensu - I5 4590 to jeden z mocniejszych CPU .

 

Jedynie czekać na nowe karty albo spore obniżki obecnych .

 

Chyba że płyta ma zdjętą blokadę OC to można się zastanawiać nad I5 4670K / 4690 K .

 

Nie bardzo znam się na OC i kompa używam głównie do gier (AC, GTA, FIFA) dlatego nic nie robiłem z prockiem, kartą, płytą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...