Skocz do zawartości
NetWalker

Ocena zestawu 8000+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zestaw do programowania (praca) jak i okazjonalnego grania, zależy mi na wydajności (OC), min 32GB RAMu i ciszy:

- MOBO: GIGABYTE GA-X99P-SLI
- CPU: Intel Core i7-6800K
- chłodzenie CPU: Fortis 3 HE1425
- GPU: GTX 1070 MSI Gaming xX
- RAM: 2x G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16
- SSD: Crucial MX200 500GB
- PSU: SilentiumPC Vero M1 600W 80Plus
- CASE: SilentiumPC Pax M70
 
1. Czy warto brać Thermalright Macho X2 ? Zmieści się ?
2. PSU - czy może lepiej wziąźć jakiś lepszy ?
3. Może coś jeszcze do zmiany ? :)
Edytowane przez NetWalker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukałbym jednak wydajniejszego chłodzenia

 

np https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-true-spirit-140-power-638984/

[dośc wysokie jest nie do każdej budy wlezie

 

albo jeszcze lepsze

 

no ten zasilacz to szału nie robi

poszukałbym coś lepszego

 

zobacz jeszczę tą płyte https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-x99a-sli-plus-intel-x99-socket-2011-v3-7885-023r-735132/

i ram https://www.morele.net/pamiec-geil-dragon-series-ddr4-2x8gb-3200mhz-cl15-gww416gb3200c15dc-780450/

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajesz ponad 3k zł na płytę i procka a dajesz do tego budżetowy , chiński zasilacz ?

 

Wstawił bym jakieś porządne PSU z w pełni modularnym okablowaniem i certyfikatem 80+ Gold - XFX XTR , EVGA SuperNova G2 , Corsair RMx/RMi etc. 

 

Co do chłodzenia - Macho X2 ma 162 mm , buda mieści coolery o wysokości 175 mm - więc z tej strony nie będzie problemu .

 

Co innego kompatybilność ram - chłodzenie , te pamięci co wybrałeś mają dość wysokie radiatory - mogą przeszkadzać w montażu chłodzenia jak będą włożone w sloty obok cpu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke poczytałem i chyba zdecyduję się na:

- PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W (cichy, 10 lat gwarancji)

- chłodzenie CPU: Thermalright Macho X2

- RAM: 2x Corsair Vengeance LPX DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16 (wydają się niższe niż G.Skill Ripjaws)

 

Dzięki za pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke poczytałem i chyba zdecyduję się na:

- PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W (cichy, 10 lat gwarancji)

- chłodzenie CPU: Thermalright Macho X2

- RAM: 2x Corsair Vengeance LPX DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16 (wydają się niższe niż G.Skill Ripjaws)

 

Dzięki za pomoc !

 

Ja też teraz kupuje i7 to biorę chłodzenie CPU Noctua DH15, "ryłem" dosyć duzo po necie i jeżeli chodzi o AC to DH15 jest  chyba najlepszy. Jest wielki ale radiator ma też wycięcie pod RAM. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty bierzesz 6700K , on bierze 6800K .

 

Mimo podobnej numeracji  to procki z różnych generacji - twój to najnowszy Skylake , on bierze 6-rdzeniowego Broadwella-E .

 

Przy twoim procku ta Noctua jest raczej zbędna , bez skalpowania IHS-a nie będzie pracowała na 100% swoich możliwości .

 

Obstawiam że ten Macho X2 będzie lepiej chłodził 6800K niż Noctua twojego 6700K .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przyjąłem filozofie aby nic nie chodziło na 100% swoich możliwości bo potem się robi głośno :D

Ten Macho czytam chodzi constant 800rpm więc powinien być też cichutki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wydaje Wam się, że w tym momencie GTX 980Ti byłby lepszym wyborem, skoro kosztuje tyle, co 1070, a ma szynę 384 bit i generalnie ma chyba większą wydajność, zwłaszcza poza grami? Nie mam racji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

No, z takimi argumentami to aż ciężko się nie zgodzić...

Gdzie 1070 będzie wydajniejszy poza grami, skoro nawet w grach dostaje w tyłek od Ti (nie we wszystkich testach, ale chyba nawet większej ilości niż mniejszej)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Bierz Macho x2. Jeden wentylator zamontujesz w obudowie.
Skoro cisza jest priorytetem to:
Zasilacz: Corsair RM550X
obudowa: Fractal Define S, Define R5 lub Define R4. Ewentualnie BeQuiet! Silent Base 600 lub 800, NZXT H440.

 

 

- PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W (cichy, 10 lat gwarancji)

 

RM550X ->10 lat gwarancji, lepiej zbudowany grill i lepsza krzywa wentylatora, czyli cichszy, a jakościowo to samo. Cena dużo niższa. Ewentualnie RM750i, te same zalety i lepszy wentylator i większa moc. Lub cokolwiek pomiędzy z serii RMx lub RMi.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Co do obudowy, to moim zdaniem może być ta M70.

 

Zasilacz 750w to za dużo. 650w wystarczy z zapasem.

 

Win10  HOME, chyba, że do profesjonalnych zastosowań.

 

Klawiatura lepsza będzie podświetlana A4 120.

 

Reszta O.K. :>

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim - zestaw śmiga aż miło.

 

Chciałem tylko napisać, że:

- update biosu był wymagany (jeden gościu mi to zrobił programatorem)

- końcowo jednak kupiłem EVGA G2 750W (539zł) i wentylator jest dość głośny (świszczący), jednak praktycznie to przez 99% czasu jest on wyłączony więc jest OK

- Windows Pro jako, że zestawu używam głównie do pracy i wymagam m.in BitLocker'a,

- obudowa okazała się OK (choć zasilacz trzeba wyjmować, żeby podpiąć kolejny kabel)

- Macho X2 jest cichy ale jednak najgłośniejszy z całego zestawu (pomimo, że używam tylko jednego wentylatora bo się 'gryzł' z tym z tyłu obudowy - pewnie przez różną prędkość obrotów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

No, z takimi argumentami to aż ciężko się nie zgodzić...

Gdzie 1070 będzie wydajniejszy poza grami, skoro nawet w grach dostaje w tyłek od Ti (nie we wszystkich testach, ale chyba nawet większej ilości niż mniejszej)?

 

Zwyczajowo mają podobną wydajność. Różnica jest max 5 fps, a taki 1070 będzie miał dłuższe wsparcie w postaci sterowników do NV co może w przyszłości mocno zaprocentować na rzecz 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

 

Dzięki wszystkim - zestaw śmiga aż miło.
 
Chciałem tylko napisać, że:
- update biosu był wymagany (jeden gościu mi to zrobił programatorem)
- końcowo jednak kupiłem EVGA G2 750W (539zł) i wentylator jest dość głośny (świszczący), jednak praktycznie to przez 99% czasu jest on wyłączony więc jest OK
- Windows Pro jako, że zestawu używam głównie do pracy i wymagam m.in BitLocker'a,
- obudowa okazała się OK (choć zasilacz trzeba wyjmować, żeby podpiąć kolejny kabel)
- Macho X2 jest cichy ale jednak najgłośniejszy z całego zestawu (pomimo, że używam tylko jednego wentylatora bo się 'gryzł' z tym z tyłu obudowy - pewnie przez różną prędkość obrotów)

 

Dlatego odradzałem EVGA G2

Przestaw prędkość wentylatora na procku na minimum, a w stresie na 600RPM i to powinno wystarczyć i będzie cicho. Tak jak pisałem, jeden z wentylatorów z macho miał być po to żeby zamontować go w obudowie, np. zamiast tego z tyłu obudowy. Skoro wziąłeś obudowę pax m70 to zakrawa o absurd żeby wentylatory TY-147 były głośniejsze od wentylów spc. TY-147 mają wyższe CFM od spc, więc przy tej samej prędkości szum powietrza TY147 będzie większy, ale wydajność także, kultura pracy samego wentylatora jest znacznie lepsza i przy ustaweniu wentylatorów na identyczne CFM, TY147 będzie znacznie cichszy.

 

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Zwyczajowo mają podobną wydajność. Różnica jest max 5 fps, a taki 1070 będzie miał dłuższe wsparcie w postaci sterowników do NV co może w przyszłości mocno zaprocentować na rzecz 1070.

 

45, 50 ,1:16 i 1:30 za takie wsparcie w sterach to ja dziekuje od tego jest suwak w lewo grze

 

Ale owszem 1070 to opcja lepsza .Polecam 1070 od palita Game Rock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...