Skocz do zawartości
mr.gabaryt

Mocny zestaw do montażu 4k z monitorem (około 17000 zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa z GPU jest bardzo złożona. Dokształcam się intensywnie, gadam ze znajomymi montażystami i wychodzi na to, że te absurdalne różnice wydajności wychodzą najczęściej przy konkretnym kodeku, specyficznym efekcie nałożonym na ścieżkę itd. Czyli wyższość starego GTX może objawiać się np. jedynie w liczeniu z konkretnego programu do konkretnego kodeka. W większości zastosowań jednak dogania nas prosta matematyka z postulatem, że im szybsza i wydajniejsza karta, tym lepsza.

 

Postawię więc na najnowsze rozwiązanie (nie jestem jeszcze pewien, czy 980ti, czy 1070), a jeżeli okażę się, że w moim środowisku pracy mam jakieś paskudne wąskie gardło, wymienię kartę na inną.

 

Kolega wyżej pisał coś o Xeonie. Myślicie, że 10 wolniej taktowanych rdzeni zadziała lepiej, niż 6 szybszych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się okazać że dodatkowe 4 rdzenie ( 8 wątków ) nie zrównoważy niskiego taktowania - Xeon ma zegar 2,2 Ghz , I7 ma zegar o 1,2 Ghz większy ( zegary bazowe ) .

 

W trybie turbo nadal jest niżej taktowany niż I7@Stock choć różnica nie jest tak wielka .

 

Nie zapominajmy też o pamięci podręcznej - I7 ma 15 mb , Xeon ma 25 mb , dodatkowe 10 mb może sporo pomóc .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wertując ten temat o GPU i FP64 wiele razy przeleciało mi przed oczami, że Xeony lepiej sobie odpuścić na rzecz znacznie wyżej fabrycznie kręcących się i7, a nawet bardziej ze względu na ich znacznie większą podatność na overclocking.

 

Co do GPU i ostatecznie wybierania spośród tych najbardziej wydajnych generalnie, to wciąż istotny jest ten współczynnik FP64, który nie ma znaczenia jedynie przy konkretnych efektach/plug-inach, a wpływa na prędkość praktycznie non stop - jedyna kwestia, to czy dany soft w pełni wykorzystuje tę podwójną precyzję. Tutaj też niestety nie można znaleźć jednoznacznej odpowiedzi odnośnie takich programów jak Avid, Adobe i reszta ferajny. Są wręcz głosy, że nikt z producentów nie podaje takich informacji, więc nie wiem kto miałby to ostatecznie wiedzieć. Pewnie można odpowiednie testy dokonać, ale takich niestety brak z oprogramowaniem wspomnianym wyżej.

 

Ja się wciąż biję w myślach, czy ściągać używaną 780 Ti, czy pójść własnie w 1060 np. Daj znać, jeśli koledzy po fachu coś kolejnego Ci ciekawego powiedzą.

Natomiast co do PSU, to 650W jest trochę nad wyrost, ale rozumiem, że lepiej mieć te 150-200W zapasu. Z tego co się orientuję dobry 550W też starczy, nawet do 980Ti, a co dopiero 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Przecież w FP 64  780 Ti też jest mocno sciety tj bodajże 1/24

Edytowane przez damian25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale mimo to ta karta prezentuje najwyższą wydajność w After Effects, a przynajmniej w tym benchmarku, o którym wspomniałem na poprzedniej stronie. Do tego szersza szyna (względem 1060, to już w ogóle) i znacznie wyższa przepustowość. No i jeszcze kwestia shaderów:

"The GTX 580 uses the older shader architecture, employing a 2X higher shader clock and a lot more bandwidth per core." + "The GTX 580 is faster for CUDA in AE than all 700 series cards except the 780 Ti." Nie wiem jak one wypadają w seriach 9xx i 10xx.

 

 

EDIT.

Kolejny głos za tym, że nie ma co się, przynajmniej na ten moment, pchać w Pascala przy montażu:

 

980Ti będzie w coraz to większych obniżkach, czy to u nas, czy na pewno na jakimś Amazonie etc. Ostatnio była zresztą na amazon.de za ~400€. Obecnie jeden z niemieckich sklepów ma Asusa Matrixa za 416€.

 

EDIT.2 GTX 980 MSI Gaming za 299€, czyli ok. 1300 zł.

Edytowane przez FireBird

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do procesora, mam już dwa głosy od kolegów zawodowców (mających dostęp do przeróżnych konfiguracji sprzętowych), by brać więcej rdzeni. Co do GPU, wciąż jestem w impasie. Gdybym znalazł używanego TITAN Black, nie zastanawiałbym się, ale nawet na rynku wtórnym są same najnowsze modele (TITAN X).

 

Obawiam się, że temat jest niszowy i świeży (wydajny montaż 4k) i trzeba to sprawdzić samemu.

 

Zapas w zasilaczu bierze się z tego, że te o wyższej mocy i sprawności będą większość czasu pracować pasywnie, bo nie będą musiały załączać wiatraka. A mi bardzo na ciszy zależy. Planuje też overclocking, więc dmucham na zimne.

 

Co do obudowy- początkowo też wybrałem Fractala R5, ale dostałem słuszną uwagę, że tam nie ma slotu na napęd DVD/Blu-Ray :)

Edytowane przez mr.gabaryt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Jeli planujesz oc cpu to by sie przydało AIO z górnej półki bo takie cpu to bez oc maja TPD 140 W xD


Co do tych gpu to nie kumam bazy ale jesli tak bardzo interesuje cie FP 64 a oprogramowanie obsługuje radeona to jednak najbardziej mnie przekonuje R9 280 x

Edytowane przez damian25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Damian25

 

A co ma TDP do rzeczywsitego poboru prądu ?

 

AIO odradzam ,aby to poprawnie działało wentylatory muszą pracować na max rpm , przez co AIO będzie głośne .

 

Znowu przy niskich obrotach ucierpi wydajność takiego chłodzenia .

 

Lepiej kupić dobre i ciche AC niż głośne pseudo WC AIO .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Nie wiem co ma .  A co ma zielone niebo do zielonej trawy ? nie filozofuj . Wielordzeniowe cpu i lut to AIO sprawdzi sie bardzo dobrze i działa duzo wydajniej przy takic cpu a to rpm to nie wiem skad wziełeś jak wieksozśc  chłodnic ma 2.5 cm i jest pałska jak flondra w przeciwieństwie do radiatorów xD

1000rpm na wentylatorze i 2500 na pompie w zupełnosci wystarczy aby tam zobaczyć dużą róznice przy tamim cpu wzgledem powietrza tym bardziej ze praca bedzie ciągła a wyrzucane z AIO jest od razu na zewnątrz

Edytowane przez damian25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Bez róznicy to jest smok i AIO sie sprawdzi . No jasne że do stabilnych bo do jakich innych xD

Przy lucie sa ogrome różnice .Do cpu z deskopów to nie warto bo tam jest pasta i 80% temp pozostaje po IHS a tak poza tym duzo łarwiej z 4 rdzeniowego cpu wyrzucić na zewnątrz to co naprodukował niz z 10 rdzeniowego xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie te RAMy:

https://www.amazon.de/dp/B012ASD9UM/ref=olp_product_details?_encoding=UTF8&me=

 

16 GB DDR4 jest aktualnie w promocji bezpośrednio do Amazona za 50€:

https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B012ASD9UM/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new&tag=80088-21

 

32 GB za ~440 zł wydaje się ekstra opcją. Szkoda tylko, że tak nisko taktowane, ale kręcą się na pewno stabilnie do 2400, a oszczędzisz na tym ponad 300 zł, @gabaryt. Pytanie tylko, czy warto.

 

 

EDIT. 980Ti za 1700 z haczykiem:

http://www.mindfactory.de/product_info.php/6144MB-Gainward-GeForce-GTX-980-Ti-Phoenix-Golden-Sample-Aktiv-PCIe-3-0-_1007667.html

 

Niestety najpewniej trzeba samemu sobie jakiś transport ogarnąć, więc raczej lepiej zaczekać na oferty Amazona - polskie sklepy powinny już takie oferty wyciągać, ale dalej powyżej 2.2k...

Edytowane przez FireBird

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem prościej: zamierzam podkręcić zestaw do poziomu, na jaki pozwala mi Noctua, a nie ładować wszystko w olej dla maksymalnych osiągów.

1070 za ok. 1850 zl z renomowanego sklepu w UK, ktory oferuje chyba nawet wysylke do Polski. Ciekawe tylko jak dokladnie z wysylaniem na gwarancje jest:

https://www.overclockers.co.uk/palit-geforce-gtx-1070-dual-8192mb-gddr5-pci-express-graphics-card-gx-03n-pl.html?campaign=affiliate/tag

 

EDIT. Niestety opłacalne jedynie dla kogoś z UK lub jeśli może sobie załatwić przesyłkę w normalnej cenie. Tutaj ponad 2k wychodzi z transportem.

Edytowane przez FireBird

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Wybrany Seasonic jest zupełnie bez sensu.

-drogi

-półpasywny, ale jak włączy wentylator to 900RPM-1900RPM

-ogólnie dobry, ale niczym się nie wyróżnia.

-stara konstrukcja
Weź Corsair RM750i. Taniej, ciszej, tak samo dobra elektronika, stabilniejsze napięcia, sprawność mniejsza o +/-1%(tyle co nic), nowszy, 10 lat gwarancji,

Jeśli chodzi o obudowę: tańsza opcją jest: http://www.fractal-design.com/home/product/cases/define-series/define-xl-r2-black-pearl
Czy lepsza czy gorsza to już sam musisz ocenić.
Ewentualnie Define R5. Nie widzę powodu żeby brać obudowy wielkości define xl r2. 

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...