Jump to content
Sign in to follow this  
db100

Zestaw 5000 - 6000

Recommended Posts

Cześć, 

Zamierzam w przyszłym roku na wiosnę rozpocząć budowę domu co sprawi, że wszystkie pieniądze będę ładował w dom.

Dlatego też postanowiłem przed tym zdarzeniem wymienić komputer. 

Obecnie posiadam komputer z listopada 2011 gdzie m. in. jest ASRock P67 PRO3 (B3) IP67, Intel i5-2500, MSI Radeon 6850 Cyclone 1GB GDDR5, 4 GB RAM DDR3, SSD Crucial MX200, HDD Seagate 1TB ST1000DM003, który nie radzi sobie już z nowymi grami. Tutaj także chciałbym dodać, iż używam telewizora jako monitora. Model Samsung UE48H6400 FHD 48 cali. 

Komputer, który zamierzam kupić będzi mi służył do ogólnych zastosowań: filmy, internet oraz jakaś dobra gra raz na jakiś czas (strzelanki, wyścigi).  

Rozdzielczość jaka mnie zadowala w grach to 1920 × 1080 Ultra/Very High, 60 -80 fps w nowych tytułach np. BF, CoD, Wiedźmin, Shadow Warrior 2. 

Pragnę jeszcze dodać, iż chciałbym aby komputer posłużył mi kolejne 7-10 lat bez wymiany innych komponentów niż karta graficzna za jakiś czas (3-4 lat). Oczywiście zakładając, iż nie będzie awarii innych podzespołów. 

Proponowane komponenty:

1. Gigabyte GA-Z170 Gaming K3

2. Corsair CX550M 550W

3. Procesor Intel Core i5-6600K BOX

4. SilentiumPC Fortis 3 HE1425 

5. Palit GTX 1070 GameRock

6. 2x 8GB G.Skill 4 DDR4 3000 MHz CL15 

7. Corsair CARBIDE 300R 

8. Dyski będzie z poprzedniego komputera. 

Komentarz do pkt. 1. 

Procesor wybrałem z 'K' ponieważ chciałbym kiedyś podkręcić w razie potrzeby. 

Tutaj chciałbym również zadać pytanie: Czy nie lepiej dołożyć 500 zł i kupić procesor Intel i7-6700K w moim przypadku? Czy ma to sens w przyszłości jeżeli chodzi o gry?

Zauważyłem, że w testach procesorów w grach procesor Intel i7-6700K wypada tylko troszkę lepiej w grach od Intel i5-6600K . 

Komentarz do pkt. 6.

Czy te pamięci RAM są OK? Czy może kupić z wyższym taktowaniem np. 2x 8GB G.Skill 3200 MHz CL16?

Komentarz do pkt. 7.

Czy ta obudowa jest w porządku czy może polecicie jakąś inną?

Jeżeli coś jeszcze polecacie zmienić/dodać to bardzo proszę o komentarze. 

Z góry dziękuję.  

Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź. 

A dodałbyś z łaski swojej jakieś uzasadnienie do komentarza? 

Jakie GPU i dlaczego? Z tego co rozumiem kostkę RAM z 2x8 na 4x4, tak? Spowoduję to jakieś widoczny wzrost wydajności?

Dziękuję. 

Dzięki za odpowiedź. 

A dodałbyś z łaski swojej jakieś uzasadnienie do komentarza? 

Jakie GPU i dlaczego? Z tego co rozumiem kostkę RAM z 2x8 na 4x4, tak? Spowoduję to jakieś widoczny wzrost wydajności?

Dziękuję. 

Między DC a QC jest może 2-4% różnica. Po prostu marginalna. Więc zostań przy 2x8, łatwiej w przyszłości podnieść to do 4x8. A więcej ramu Ci nie potrzeba. Zastanowiłbym się czy nie kupić ciut tańszych kostek, te są dosyć drogie, a nie mają żadnej przewagi nad innymi G.Skill-ami 3k CL15 czy podobnymi Corsair-ami.  I te tak jakoś kolorystycznie nie pasują. 

Co do grafy. Mogę zostać zhejcony, ale dla mnie Palit to taki ASRock sprzed wielu lat. No i jak ramy, nie pasuje kolorystycznie do reszty.

Do całego zestawu dodaj z 2-4 wentylatory. Polecam te: Corsair. Są 2 w zestawie. Więc 50 zł za sztukę. Nie chcesz chyba, by ci się wszystko zagotowało w 300r. :)

"Palit to taki ASRock sprzed wielu lat" No, troszkę Cię kolego poniosło ale ja bym osobiście poszedł w Zotac GTX 1070 Extreme.Ale po co pisać zobacz tu 

"Palit to taki ASRock sprzed wielu lat" No, troszkę Cię kolego poniosło ale ja bym osobiście poszedł w Zotac GTX 1070 Extreme.

Zjadłeś dwa kluczowe słowa: dla mnie. I jak dla mnie tylko EVGA. 

Zjadłeś dwa kluczowe słowa: dla mnie. I jak dla mnie tylko EVGA. 

Za to przepraszam jeżeli Cię to uraziło.A co do kart EVGA , to z tego co mi wiadomo,to karty tej firmy 1070/1080/1060 mają problemy w tej chwili z przegrzewaniem się lub jak podaje Purepc "karty odchodzą z dymem".Ja pozostałbym przy Palicie lub Zotac-u.

Edited by Drizz

Za to przepraszam jeżeli Cię to uraziło.A co do kart EVGA , to z tego co mi wiadomo,to karty tej firmy 1070/1080/1060 mają problemy w tej chwili z przegrzewaniem się lub jak podaje Purepc "karty odchodzą z dymem".Ja pozostałbym przy Palicie lub Zotac-u.

Nie, nie obraziło. Nie odbieraj tak tego. Tak mają problem. Jakieś ~3% wszystkich egzemplarzy. Pod względem produkcyjnym problem został już rozwiązany. Dodatkowo EVGA daje dwie możliwości rozwiązania go u osób, które karty mają i się boją. Albo mogą wymienić ją na nową, albo dostaną części do wymiany i naprawią sobie karty sami. 

OK. Dziękuję Panowie za informację. Kartę graficzną wybiorę którą z polecanych przez Pana z morele Palit, MSI lub Zotac. 

Dziękuję i pozdrawiam. 

Zotac! Na zimę jak znalazł. Może nawet zapiszczy ludzkim głosem. Coś jak ona - krzyk przed spaleniem ;)

Wysłane z mojego D6603