Skocz do zawartości
uPoke

[600zł +/-]Jakie MOBO do tego zestawu + kilka pytań.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzam w przeciągu najbliższych dni kupić komputer wraz z monitorem. Po oczytaniu różnych artykułów, złożyłem sobie taki oto zestaw:

i5-6600k

Dark Rock 3

Corsair Vengeance 2x8GB 3000MHz

SSD Crucial MX300 525GB

SilentumPC Enduro FM1 Gold 550W 

MSI GTX 1060/70 Gaming

NZXT Elite s340

 

Jak widać, brakuje MOBO. Nie znam się na tym aspekcie, dlatego pytam Was o poradę w dobraniu płyty. Myślałem nad MSI Z170A-G43 Plus/MSI Z170A SLI Plus, bo podoba mi się czarna estetyka karty (komputer będzie stał w salonie w widocznym miejscu, dlatego chcę aby jakoś się prezentował).

Moje drugie pytanie dotyczy karty graficznej. Jako, że wcześnie grałem tylko na laptopie (dość słabym), zastanawiam się czy kupować mocniejszą kartę i monitor 1440p (Dell u2515h), czy lepiej oszczędzić te pieniądze i skupić się na 1080p (po przeliczeniu, różnica w cenie sięga 1000zł). Za wszelką pomoc i porady bardzo dziękuję.

 

BTW 

Opłaca się czekać do Czarnego Piątku (25.11) w celu zgarnięcia kilku komponentów w niższej cenie?

BTW 2

Uprzedzam pytania co do zasilacza. Chcę modularny, bo będę bawił się w oplatanie kabli, dla lepszej estetyki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz sli to nie musisz brać płyty z sli.

Na dobrą sprawę mogła by być taka z najtańszych an chipsecie Z, ale jeżeli zależy ci na wyglądzie, to czarne msi jest dobrą opcją.

1080p w dzisiejszych czasach to już zaczyna być trochę mało.

Pod 1440p przyda się 1070, do 1080p by się marnowała. Zależy czego oczekujesz. Różnica w cenie między 1060 a 1070, do tego monitor, jest dość znacząca.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie mobo bys polecal. Jesli mam doplacic do 700zl, to zaden problem. Najbardziej zalezy mi na wydajnym zestawie, wiec jesli ta plyta jest niezbyt porywajaca, to doplace.

Jesli mialbym pojsc w 1080p, to monitor i tak bym zmienil, gdzie natywna rozdzielczosc to wlsnie 1080p (np. na innego dell'a). Tu raczej wszystko sie rozbija o fakt, czy majac 7k, kupic zestaw pod 1440p, czy uciac na karcie i monitorze np te 1000zl, a reszte wydac na inne przyjemnosci (ciezko zarobione pieniadze, zawsze stwarzaja dylematy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...