Skocz do zawartości
Patent

Telewizor czy Tuner TV?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jako, że jestem może nie zawodowym gamerem ale gram w gry, i nie wiem czy lepiej się opłaca kupić tuner do TV i poprostu przeciągnąć do niego kabel albo łapać DVB-T tudzież kupić 40calowy TV za 2-3 (nawet może dużo więcej razy  :ploom:  ) razy tyle ile sam tuner, no i kwestia obrazu, czy na kompie będzie taki sam obraz jak na TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy jaki masz budżet

jak oglądasz okazyjnie to możesz wyszukać/wykupić telewizję online przez neta

jak oglądasz okazyjnie to możesz kupić tuner pod PC, da się oglądać, ale często jakość bez szału

możesz kupić jakiś TV+tuner+antena do telewizji cyfrowej i oglądać podstawowe kanały nie płacąc abonamentu

możesz kupić jakiś TV+kablówka i abonament

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak oglądasz okazyjnie to możesz kupić tuner pod PC, da się oglądać, ale często jakość bez szału

 

Nie bardzo wiem jakiego szału należałoby oczekiwać, skoro tuner DVB-T po prostu bezstratnie przechwytuje strumień mpeg4/AVC i po prostu jakość jest taka, jaką oferuje nadawca, nie lepsza i nie gorsza.

 

Kiedyś używałem tunerów do PC i to jeszcze za czasów analogowych i byłem zadowolony, choć jakość była kiepska, bo 576i po prostu jest kiepskie, a w tamtym czasie tylko takie coś nadawano. Obecnie są już jakieś programy HD, ale niestety to też jest "interlanced", z nie najwyższym bitrate w dodatku, a z [ciach!]a bata nie ukręcisz. Po prostu dostaniesz taką jakość, jaką oferuje nadawca.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem jakiego szału należałoby oczekiwać, skoro tuner DVB-T po prostu bezstratnie przechwytuje strumień mpeg4/AVC i po prostu jakość jest taka, jaką oferuje nadawca, nie lepsza i nie gorsza.

 

może być gorsza, bo jak kupujesz tuner pod usb za 30zł z antenką 5cm to masz gorszy odbiór niż z anteną pokojową czy dachową...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie od czasu do czasu sobie coś pooglądam jak grać mi się nie chce :D albo na Święta coś fajnego jakąś komedię pooglądać, nie mam TV ale kompa więc spoko,

 

A jak ta telewizja online wygląda? podałbyś stronkę? @TSRules? Prosiłbym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ale planuję wszystko wymienić od stóp do głów w 2017 roku."- skoro tak, to może monitor z wbudowanym tunerem- sporo tego w całej rozpiętości rozmiarów.

Potrzebny będzie do niego sygnał- albo z anteny dachowej, albo z dobrej jakości pokojowej- kwestia jak daleko masz do nadajnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ale planuję wszystko wymienić od stóp do głów w 2017 roku."- skoro tak, to może monitor z wbudowanym tunerem- sporo tego w całej rozpiętości rozmiarów.

Potrzebny będzie do niego sygnał- albo z anteny dachowej, albo z dobrej jakości pokojowej- kwestia jak daleko masz do nadajnika.

Jak już TV to "cyfrówka" przez balkon z satelity ale to nie będzie gorsza jakość niż na normalnym TV? A już kolega wyżej powiedział mi albo TV albo komputer i nie mam się w takie kombinacje bawić :P tzn kolega w innym temacie @Tomson13.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...