Skocz do zawartości
5hiva

Płyta i pamięć dla Kaby Lake

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupuję i5 7400 i potrzebuję dobrać do tego płytę i ram.
 
- Zamówiłem G.SKILL 8192MB 2133MHz RipjawsV CL15 RED (2x4096) F4-2133C15D-8GVR, po czym zorientowałem się, że Kaby Lake obsługuje 2400. Czy powinienem zmienić to zamówienie na jakieś pamięci 2400 bo dużo stracę na wydajności czy nie ma to większego znaczenia?
 
- Jeśli chodzi o płytę, to jako, że nie mam zamiaru bawić się w podkręcanie chciałbym coś najprostszego (taniego). Myślałem nad ASRock B150M PRO 4V lub Gigabyte GA-B250M-D3H ze względu na 4 sloty pamięci (kupiłbym teraz 2x4 a później mógłbym dołożyć kolejne 2x4), Intel LAN (chyba lepszy od realteka). Gigabyte ma jeszcze sata express i USB 3.1 gdzie ASRock tych rzeczy nie ma. Obie w cenie ~350zł
 
- Czy może lepiej wziąć ASRock H110M-HDV z dwoma slotami na ram, tańszy o ~100zł i dołożyć od razu 100zł to 2x8gb ramu. Będzie mniej złącz (choć wątpię czy coś na tym stracę, bo ssd i tak są na SATA3), Realtek lan zamiast Intela (Czy ma to jakieś znaczenie przy np graniu w CSa?) i gorsze audio...
 
pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy 2133 mhz a 2400 mhz różnica jest nie wielka , jak już zamówiłeś te ramy to je zostaw .

 

Co do płyt - zależy czego potrzebujesz , Asrock na H110 to budzętówka z 2 slotami na ram i 4xSATA , Asrock na B150 ma 2 SATA więcej oraz ma port M.2 , Giguś oprócz tego że ma nowszy chipset to ma też 1xSATA Express oraz 2xPCI i 6x USB 3.1 .

 

Jak nie potrzebujesz dużej ilości portów SATA lub portu M.2 albo USB 3.1 to spokojnie można brać Asrocka na H110 , choć możliwe że wcześniej trzeba będzie zrobić update biosu ( zlecić to sklepowi ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym ram zmienil na 2400 zawsze to jakiś plus

 

ale że ceny chore na coś sensownego to na razie nie ma sensu

 

od razu kierowałbym sie w 16 GB wiecej juz nie bedzie chyba potrzeba przez najblizsze 5 lat dla zwykłego smiertelnika

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Zamówiłem w końcu ASRock B250M-HDV i zostawię te pamięci 2133. Jak się okaże za jakiś czas, że brakuje mi ramu, to je sprzedam i kupię 2x8GB 2400 i już.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz sklep na miejscu, jeszcze nie minelo te 14 dni na zwrot to polecam wymienic na 2400, ostatnio szybki ram przynosi wzrost wydajnosci ze az jestem zaskoczony i obstawiam ze 2133 cl15 to bedzie mocny zlom za jakis czas. 

 

Płyta tez kiepski wybor, ile za to zaplaciles?

Edytowane przez dine344

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram 219, Płyta 338.

Ram jak napisałem za jakiś rok może zmienię na 16gb a ten sprzedam, z testów które widziałem różnica między 2133 a 2400 będzie niezauważalna.

Płytę chciałem jak najprostszą/tańszą bo do normalnego użytkowania wystarczy, a zależało mi na intel Lanie i nowym chipsecie jednak, żeby nie szukać kto ma procka w okolicy starszej generacji by zaktualizować bios. Więc za kilkadziesiąt zł więcej niż polecane H110 mam wszystko co chciałem (tak mi się wydaje :wink2: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...