Skocz do zawartości
EDDY

Wd, Barracuda, czy Maxtor?

Rekomendowane odpowiedzi

Z doświadczenia podpowiem ,że czasami nawet nowiukie Maxtory, które podałeś mają już bad'y. Brałbym Barracude, głównie ze względu na 3 letnią gwarancję. Caviar to dla mnie jednak jeszcze tajemnica,choć dwa , które zostały ostatnio zakupione dla firmy działają bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ?

Czemu nie wolisz z 8Mb pamieci?

z dwoch powodow:

roznica w szybkosci jest znikoma, a w RAID te dyski sa nawet wolniejsze;

jest sporo drozszy, jesli to by byla roznica 20-30PLN, to moze i bym wzial juz ten nowszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no, chyba jaja sobie robisz.

zajrzyj na 2 pierwsze strony forum to znajdziesz odpowiedź.

 

i bierz cośz 8MB cache, różnica w cenie małą a powinno lepiej śmigać.

i unikaj caviarów, sągłośne i nie są najszybsze już, baraka szybsza.

 

bierz maxtora i ciesz się ciszą , ywdajnością i 3 letną gwarancją lub znajdź barracudę z 3 letnią gwarancją i będzie najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no, chyba jaja sobie robisz.

zajrzyj na 2 pierwsze strony forum to znajdziesz odpowiedź.

 

i bierz cośz 8MB cache, różnica w cenie małą a powinno lepiej śmigać.

i unikaj caviarów, sągłośne i nie są najszybsze już, baraka szybsza.

 

bierz maxtora i ciesz się ciszą , ywdajnością i 3 letną gwarancją lub znajdź barracudę z 3 letnią gwarancją i będzie najlepsza.

Mam WD 80 JB i jest ... cichy :D

Wiem że trafiają się świszczące - ale mój jest cicy - ani świstu ani terkotu głowic ...

Co do Barki - znajomy ma na SATA i bez rewelacji ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy sobie szczerze jkkupisz felerna sztuke to czy to bedzie WD , baraka czy maxtor to i tak padnie nie ma reguly te dyski sa juzw tym momencie bardzo zblizne ale ja bym bral WD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem posiadaczem Barrcacudy 7200.7 80 GB

dysk jest cichy, malo sie grzeje (w wentylowanej kieszeni ma max 35 C),

a na wydajnosci sie nie zawiodlem (troszke lepiej niz ten WD Caviar, z Maxtorem DM 9+ nie mialem stycznosci)

mala recenzja tego Seagate'a:

http://mojepc.pl/news/?cid=4&nid=1087&ns_page=2

 

PS. dysk wg. mnie warty polecenia, szczegolnie ze jak kupilem swoj tydzien temu za 355 zl 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

q.rwa -myslałem ze juz chłopie zmadrzałes odrobine a ty dalej swoje bzdety popierda.... innym, ale cóz - trzeba sie takim urodzic

no dobra, niech wam będzie. wszystkie są ciche a barracuda jest ultra cicha, podobnie maxtor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem posiadaczem Barrcacudy 7200.7 80 GB

dysk jest cichy, malo sie grzeje (w wentylowanej kieszeni ma max 35 C),  

a na wydajnosci sie nie zawiodlem (troszke lepiej niz ten WD Caviar, z Maxtorem DM 9+ nie mialem stycznosci)

mala recenzja tego Seagate'a:

http://mojepc.pl/news/?cid=4&nid=1087&ns_page=2

 

PS. dysk wg. mnie warty polecenia, szczegolnie ze jak kupilem swoj tydzien temu za 355 zl 8)

tydzien temu... co jesli Ci padnie za kilka miesiecy? :>

tak jak mnie Barracuda :D (za 2 tyg bede miec nowa, to juz druga pogwarancyjna Barracuda)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech to cholera :/ Niech wreszcie kilka osob powie prawde jak to jest z tymi caviarami, czy sie tak na prawde spowalnia race przy zapychajacym sie dysku :/ Bo takie mity o mozna sobie wsadzic.. na półke ;)

Ja nie uznaje zbytnio seagetów z 3 letnia gwaracja pozniewaz dostac je jest nei tak łatwo a jak juz sie to zrobi nei wiadomo jaka to jest na prawde ta 3 letnia gwaracja :/ Predzej brał bym "w ciemno" maxtora który to jednak ma niezła renomę :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem posiadaczem Barrcacudy 7200.7 80 GB

dysk jest cichy, malo sie grzeje (w wentylowanej kieszeni ma max 35 C),  

a na wydajnosci sie nie zawiodlem (troszke lepiej niz ten WD Caviar, z Maxtorem DM 9+ nie mialem stycznosci)

mala recenzja tego Seagate'a:

http://mojepc.pl/news/?cid=4&nid=1087&ns_page=2

 

PS. dysk wg. mnie warty polecenia, szczegolnie ze jak kupilem swoj tydzien temu za 355 zl 8)

tydzien temu... co jesli Ci padnie za kilka miesiecy? :>

tak jak mnie Barracuda :D (za 2 tyg bede miec nowa, to juz druga pogwarancyjna Barracuda)

ryzyko :twisted: :twisted: :twisted:

wtedy czuje ze zyje 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu kumpel kupił moxtora diamondmax plus 9 80GB 2MB cache'u. Dysk bardzo cichutki i wydajny, nie to co mój... Drugi kumpel ma zaś baracude 80GB i też jest cicho i wydajnie. Robiłem nawet testy... maxtor okazał się minimalnie szybszy. W codziennym użytkowaniu różnicy miedzy tymi dyskami absolutnie nie doświadczyłem w porównaniu do mojej u5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak było do czewca - teraz już 2 latka ... (się zdziwiłem jak kupowałem hihi)

no to dałes sie zrobic przez cwanego sprzedawce ktry zaopatruje sie w .... hutrowni takiej np jak action w którym obniża się okres gwarancyjny z 3 na 2 lata gwary

 

ja kupowałem jakis miesic temu w pronox i mam 3 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jade teraz na Kawiorze WD800JB i powiem szczerze, że chodzi nieźle, nawet jestem pod wrażeniem, może troche słychać jak głowica klepie (odgłos smażonych frytek :) ) jednak nie jest to głośne i uciążliwe. W PCMarku2002 mam na niej 1250pkt za HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DiamondMax Plus 9 (ten chcialem kupic)

Barracuda 7200.7

Caviar XL

sa to dyski 80GB, cache 2MB, 7200RPM, <400PLN

musi byc cichy, szybki i niezadowodny (mam dosc reklamowania dyskow ;))

ktory wybrac???

polecam wd 80 8 mega koszt około 440 zł - szukaj dysków z ostatnich miesięcy mam dwa jden ze stycznia i jeden z maja tego roku a różnica jest zasadnicza ten z maja wyciąga 60 mega i schodzi do 40 ten ze stycznia ma 51 i spada do 30 megoli - widać coś poprawili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...