Skocz do zawartości
Hasdan

Zestaw PC do 4K (dla ludzi o mocnych nerwach)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Jako iż w końcu doczekałem się premiery mojej MSI Geforce gtx 1080Ti Gaming X chciałbym was prosić o pomoc w doborze elementów pod to cudo. Dużo odkładałem i teraz chciałbym stworzyć komputer do grania w 4K. Wybrałem już 3 elementy: monitor, obudowę i ww. kartę. Mógłbym was prosić o dobór pozostałych elementów, w tym chłodzenia wodnego? Na te pozostałe elementy mogę wydać do 5 tysięcy.

 

Wybrane elementy (kartę już mam):

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=240414

https://www.morele.net/obudowa-corsair-crystal-460x-rgb-cc-9011101-ww-1083834/

http://www.gameragon.pl/p24245,acer-predator-xb321hkbmiphz-32.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 7700K + płyta na Z270 + 16GB DDR4 3000 mhz CL15 jako baza .

 

Do tego SSD 240-275GB ( Goodram Iridium Pro 240GB , A-Data SU800 256GB , Samsung 850 EVO 250 GB lub Crucial MX300 275GB ) , HDD 1+ TB , PSU 650W np. Corsair RM650X 650W .

 

WC sobie odpuść , dobrze AC wystarczy np. Macho Rev. B , Macho X2 czy Le Grand Macho albo BQ Dark Rock 3 .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrze złożonym , customowym WC będzie miał i ciszę i niskie temperatury .

 

Tyle że takie WC trochę kosztuje , do tego trzeba odpowiednio przygotować sprzęt - konkretnie CPU , przy obecnych prockach z glutem pod IHS-em WC jest średnio sensowne - tutaj mocno wskazane zdjęcie IHS-a i posmarowanie rdzenia normalną pastą TP ( najlepiej CLP ) , potem można się bawić w WC .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw troszkę nad wyrost. Głównie pamięci nieco drogie no i  płyta. To Ci nie zapewni większego OC. Proponuje:

 

https://www.morele.net/inventory/info/oBIMGn/

 

 

Płyta ASRock Gaming K4. Dobra jakość wykonania + 2 sloty M.2. Chłodzenie do tego procka wystarczy zwkły Dark Rock 3 bez PRO bo Ci nie da niższych temperatur ze względu na gluta pod czapką, który ogranicza odprowadzanie ciepła i  mocniejsze chłodzenia AC nie robią na nim wrażenie. Zresztą będzie na tyle cicho i chłodnie że można się  obejeść bez 2 wentylatorów w wersji PRO. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żaden gotowiec tylko od podstaw składane własne WC - blok ( albo bloki - jak chcesz dodatkowo chłodzić kartę czy płytę ) , chłodnica + wentylatory , pompka , węże itp .

 

To trzeba poskładać we własnym zakresie , koszty są różne - sam blok może kosztować nie wiele ( poniżej 100 zł , szczególnie jak będzie to używka ) a może kosztować 300-400 zł lub więcej za dobrej klasy blok typu Full Cover na kartę , ceny nowych chłodnic zaczynają się mniej więcej od 100-120 zł za chłodnicę z jednym miejscem na wentylator 120 mm , pompki od ~150 zł , ceny na podstawie sklepu angela.pl - gdzie indziej może być taniej lub drożej , elementy fabrycznie nowe . 

 

Do tego odpowiednio przygotowany sprzęt i trochę umiejętności manualnych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za porady, wybrałem chłodzenie bq: dark rock 3 :) Mam nadzieję, że się sprawdzi.

Komputer przyjdzie na dniach, notomiast wpadłem na jeszcze jeden dylemat i chciałbym was prosić o pomoc w rozwiązaniu go. Wybaczcie za to, ale to duże pieniądze i rozważnie byłoby wydać je z głową. Dlatego też proszę o ostatnią waszą sugestię.

 

Dylemat mam w monitorze. Na pewno chciałem, żeby miał matrycę IPS oraz technologię G-Sync. Natomiast wpadłem teraz w odwieczny dylemat gracza:

1440p 144HZ vs 2160p 60HZ.

Nie ukrywam, że konfigurację tego komputera składałem pod 4k. Natomiast nie wiedziałem, że nie istnieją monitory 4K z odświeżaniem 144HZ (będzie dopiero w trzecim kwartale ale za cenę 1999$...).

 

Dlatego jak uważacie, lepiej wziąć monitor 27" z mniejszą rozdzielczością ale odświeżaniem 144HZ czy też większy 32" 4K ale tylko 60HZ?

Edytowane przez Hasdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak uważacie, lepiej wziąć monitor 27" z mniejszą rozdzielczością ale odświeżaniem 144HZ czy też większy 32" 4K ale tylko 60HZ?

 

Pytanie czy zauważysz różnicę między 60Hz a 144Hz. Najlepiej byłoby samemu sprawdzić, ale to może nie być możliwe. Ewentualnie zamów oba z rożnych sklepów i porównasz. Lepszy zostawisz, gorszy oddasz ;)

Edytowane przez neomagnet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...