Skocz do zawartości
Abdel_k9

11,49V na chieftecu 420W :(

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie kupilem dzisiaj ten zasilacz i napiecie na 12V jest rowne 11,49V i skacze czasami do 11,55V :( Czy to moze byc przez plyte ktora zle moze zle czyta napiecia czy raczej pojsc do serwisu i prosic o sprawdzenie zasilki ? Bo jesli sie nie myle to standart ATX pozwala na 5% odchyly od napiec nominalnych?

 

PS: pozostale napiecia ta 5V=5 3,3V=3,39 VCore= 1,63(zawsze takie bylo na tej mobo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: sprawdz zasilke na innej MoBo,jesli bedzie to samo zasilka do wymiany

 

:arrow: sprawdz czy z zasilacza nie wydobywaja sie jakies niepokojace dzwieki

Dzwiok zadnych oprocz wentylotaroa nie slysze, o co do innej mobo to narazie nie mam takiej mozliwosci, ale w tygodniu bede miec chyba miernik i wtedy bede chyba 100% pewien. Ale czy takie zanizanie moze byc juz powodem do wymianu sprzetu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: sprawdz zasilke na innej MoBo,jesli bedzie to samo zasilka do wymiany

 

:arrow: sprawdz czy z zasilacza nie wydobywaja sie jakies niepokojace dzwieki

Dzwiok zadnych oprocz wentylotaroa nie slysze, o co do innej mobo to narazie nie mam takiej mozliwosci, ale w tygodniu bede miec chyba miernik i wtedy bede chyba 100% pewien. Ale czy takie zanizanie moze byc juz powodem do wymianu sprzetu?

tak,jak najbardzie,to jest chieftec a nie jakis codegen,a narazie zachowuja sie podobnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto tabela High/Low Z MBM5

 

 

3.3V; High=3.41 ; Low=3.38 ; Average=3.39

12V; High=11.55 ; Low=11.49 ; Average=11.54

5V; High=5.03 ; Low=4.97 ; Average=5

Vcore; High=1.66 ; Low=1.58 ; Average=1.63

 

Chyba pewne stalo sie ze zasilka jest walnieta bo niemozliwe jest aby plyta zle czytala wszystkie napiecia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto tabela High/Low Z MBM5

 

           

3.3V; High=3.41 ; Low=3.38 ; Average=3.39

12V; High=11.55 ; Low=11.49 ; Average=11.54

5V; High=5.03 ; Low=4.97 ; Average=5

Vcore; High=1.66 ; Low=1.58 ; Average=1.63

 

Chyba pewne stalo sie ze zasilka jest walnieta bo niemozliwe jest aby plyta zle czytala wszystkie napiecia?

plyta nie musi byc walnieta,ale musisz przyznac ze nie jest najwyzszych lotow i to moze producent cos skopal ze stabilizacja napiec.Dlatego dobrze by bylo sprawdzic na innej MoBo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto tabela High/Low Z MBM5

 

           

3.3V; High=3.41 ; Low=3.38 ; Average=3.39

12V; High=11.55 ; Low=11.49 ; Average=11.54

5V; High=5.03 ; Low=4.97 ; Average=5

Vcore; High=1.66 ; Low=1.58 ; Average=1.63

 

Chyba pewne stalo sie ze zasilka jest walnieta bo niemozliwe jest aby plyta zle czytala wszystkie napiecia?

plyta nie musi byc walnieta,ale musisz przyznac ze nie jest najwyzszych lotow i to moze producent cos skopal ze stabilizacja napiec.Dlatego dobrze by bylo sprawdzic na innej MoBo

Ta tylko na codegenie 300W trzy letnim, napiecia byly 100% stabilne chodz troszke za niskie. A teraz Sobie skacza jak chca :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto tabela High/Low Z MBM5

 

           

3.3V; High=3.41 ; Low=3.38 ; Average=3.39

12V; High=11.55 ; Low=11.49 ; Average=11.54

5V; High=5.03 ; Low=4.97 ; Average=5

Vcore; High=1.66 ; Low=1.58 ; Average=1.63

 

Chyba pewne stalo sie ze zasilka jest walnieta bo niemozliwe jest aby plyta zle czytala wszystkie napiecia?

plyta nie musi byc walnieta,ale musisz przyznac ze nie jest najwyzszych lotow i to moze producent cos skopal ze stabilizacja napiec.Dlatego dobrze by bylo sprawdzic na innej MoBo

Ta tylko na codegenie 300W trzy letnim, napiecia byly 100% stabilne chodz troszke za niskie. A teraz Sobie skacza jak chca :(

no to nie ma o czym dyskutowac.....zasilka do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieżko będzie z tą wymianą szczerze mówiąc, trzeba liczyć na dobrego sprzedawce. Jeżeli zasiłka ma mniej niż 5% odchył ( w tym wypadku 12V musaiłoby spaść do 11.4V ) wtedy wymieniają od ręki jeżeli nie to loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieżko będzie z tą wymianą szczerze mówiąc, trzeba liczyć na dobrego sprzedawce. Jeżeli zasiłka ma mniej niż 5% odchył ( w tym wypadku 12V musaiłoby spaść do 11.4V ) wtedy wymieniają od ręki jeżeli nie to loteria.

musialby byc wyjatkowym chu......eeee to znaczy penisem zeby mu nie uwzglednil reklamacji :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musialby byc wyjatkowym chu......eeee to znaczy penisem zeby mu nie uwzglednil reklamacji  :evil:

Dlatego mówię właśnie, że wszystko zależy od sprzedawcy/sklepu. Znającc jednak Polskie realia duża część w/w to właśnie penisy :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o moich ?

min/max/avg

3,31 V 3,38 V 3,34 V 

4,97 V 5,13 V 5,03 V 

11,73 V 11,98 V 11,92 V

no takie troszke sredniawe jak na chieftec'a ....no ale nie jest tragicznie

 

Raptor przy Twoich sklonnosciach do katowania sprzetu to i tak ten zasilaczyk jeszcze sie trzyma :D :P :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

musialby byc wyjatkowym chu......eeee to znaczy penisem zeby mu nie uwzglednil reklamacji  :evil:

Dlatego mówię właśnie, że wszystko zależy od sprzedawcy/sklepu. Znającc jednak Polskie realia duża część w/w to właśnie penisy :evil:

Dokladnie.Wlasnie dlatego kupuje sprzet tylko u znajomego,ktory zawsze moze wymienic mi podzespoly na inne bez zbednego proszenia sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie powiedzą: "panie, co pan tam znowu wymyśla!!! Jakie napięcia???? Ktoś panu głupot nagadał że za mało. Trza było Codegena <span style="color:red;">ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span></span>?? Zapłacił by pan 50zł i miałby to samo." To jest właśnie super wiedza 99% polskich sprzedawców. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie powiedzą: "panie, co pan tam znowu wymyśla!!! Jakie napięcia???? Ktoś panu głupot nagadał że za mało. Trza było Codegena <span style="color:red;">ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span></span>?? Zapłacił by pan 50zł i miałby to samo." To jest właśnie super wiedza 99% polskich sprzedawców. :(

Dokładnie tak :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie powiedzą: "panie, co pan tam znowu wymyśla!!! Jakie napięcia???? Ktoś panu głupot nagadał że za mało. Trza było Codegena <span style="color:red;">ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span></span>?? Zapłacił by pan 50zł i miałby to samo." To jest właśnie super wiedza 99% polskich sprzedawców. :(

Hehehe, watpie zeby tak mnie zjechali, kupowalem zasilke w chieftec.pl w ich sklepie i Angela, nie wyglada na osobe ktora by robila problemy, a jesli bede chcieli ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> na testy to nie ma sprawy, najwyzej poczekam tydzien na moim starym codegenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie powiedzą: "panie, co pan tam znowu wymyśla!!! Jakie napięcia???? Ktoś panu głupot nagadał że za mało. Trza było Codegena <span style="color:red;">ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span></span>?? Zapłacił by pan 50zł i miałby to samo." To jest właśnie super wiedza 99% polskich sprzedawców. :(

Hehehe, watpie zeby tak mnie zjechali, kupowalem zasilke w chieftec.pl w ich sklepie i Angela, nie wyglada na osobe ktora by robila problemy, a jesli bede chcieli ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> na testy to nie ma sprawy, najwyzej poczekam tydzien na moim starym codegenie.

 

eeee to luzik...Angela to fajna babeczka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie powiedzą: "panie, co pan tam znowu wymyśla!!! Jakie napięcia???? Ktoś panu głupot nagadał że za mało. Trza było Codegena <span style="color:red;">ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span></span>?? Zapłacił by pan 50zł i miałby to samo." To jest właśnie super wiedza 99% polskich sprzedawców. :(

Hehehe, watpie zeby tak mnie zjechali, kupowalem zasilke w chieftec.pl w ich sklepie i Angela, nie wyglada na osobe ktora by robila problemy, a jesli bede chcieli ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> na testy to nie ma sprawy, najwyzej poczekam tydzien na moim starym codegenie.

BTW Ile czekales na zasilke ? Bo ja zamowilem w srode i do tej pory ani widu ani slychu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie powiedzą: "panie, co pan tam znowu wymyśla!!! Jakie napięcia???? Ktoś panu głupot nagadał że za mało. Trza było Codegena <span style="color:red;">ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span></span>?? Zapłacił by pan 50zł i miałby to samo." To jest właśnie super wiedza 99% polskich sprzedawców. :(

Hehehe, watpie zeby tak mnie zjechali, kupowalem zasilke w chieftec.pl w ich sklepie i Angela, nie wyglada na osobe ktora by robila problemy, a jesli bede chcieli ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> na testy to nie ma sprawy, najwyzej poczekam tydzien na moim starym codegenie.

BTW Ile czekales na zasilke ? Bo ja zamowilem w srode i do tej pory ani widu ani slychu...

279zł, ale mowili ze zostaly tylko 4 w tej cenie i reszta znowu leci po 319zł :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnych tematów było już trochę, np.:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=344...ight=kto+wierzy

 

Ja na Chieftecu 420W przy AXP 1700+@2400+ (10x200) w idle napięcia mam takie:

+12V - 11.856V

-12V - 11.787V

+5 - 4.972V

-5 - 5.149V

 

przy Torture Test w Prime95 w granicach:

 

+12V - 11.977V

-12V - 11.952V

+5 - 4.919V

-5 - 5.149V

 

Vcore=default i skacze 1.488V-1.520V

Na razie nic się nie krzaczy

 

Ależ ten _Vip_ się uparł - co drugi post to: do wymiany :!: do wymiany :!: i ciach go ciach sekatorem ... :D

 

A tak na poważnie Abdel_k9 to sprawdź sobie jeszcze tym miernikiem na molexach. Ja na default AXP 1700+ czyli 1466Mhz też mam podobne napięcia - a po sprawdzeniu na molexie (co prawda miernikiem ze straganu :D ) było: 5V - 5V, 12V - 12V :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kupilem dzisiaj ten zasilacz i napiecie na 12V jest rowne 11,49V i skacze czasami do 11,55V :( Czy to moze byc przez plyte ktora zle moze zle czyta napiecia czy raczej pojsc do serwisu i prosic o sprawdzenie zasilki ? Bo jesli sie nie myle to standart ATX pozwala na 5% odchyly od napiec nominalnych?

 

PS: pozostale napiecia ta 5V=5 3,3V=3,39 VCore= 1,63(zawsze takie bylo na tej mobo).

1. 12V średnio istotne dla stabilnego działania kompa, jabyś miał 11 to by Ci chodziło i tak

2. Przecież to się mieści w specyfikacji ATX :roll:

 

ale jak Cię to tak bardzo boli, to pewnie, reklamuj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ten _Vip_ się uparł - co drugi post to: do wymiany :!: do wymiany :!:  i ciach go ciach sekatorem ... :D 

no a co sie bede szczypal............jak szalec to szalec :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ja niedawno mialem problem z moim Chiefteciem 420W - nowka - pierwszy raz uruchomiony - syczal, cos w nim kapalo i jakies zapachy z niego sie wydobywaly. Tez z firmy "ANGELA" = chieftec.pl. Kazali go im wyslac - ale nie wymienia na nowy. Dlaczego ? Bo jak cos jest nie tak,to nalezy im odeslac w ciagu 3 dni od OTRZYMANIA go - jak sie wysle pozniej, to juz bedzie naprawiany, nie wymienia na nowy. Nie bede sie z nimi bral za bary - chce miec dobry zasilacz. Juz mi bimba czy bedzie naprawiany czy wymieniany. No to tydzien temu im ga wyslalem - i co ? I jak kamien w wode. Od tamtej pory zero odzewu na moje maile. Zaczynam byc wqurzony :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...