Skocz do zawartości
Abdel_k9

11,49V na chieftecu 420W :(

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma wała, reklamować i już. Co to, klient to ma być jakiś #$@%^$ tester?

Właśnie :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleście namieszali... Wogóle nie brałem pod uwagę, że taki sprzęt może "zawieść"... Teraz sam muszę swojego Chiefteca sprawdzić ;)

Trza mieć wszystko pod kontrolą!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem swojego Chiefteca 420W.

 

Dziwne...

 

Napięcia są superstabilne ale...

 

zamiast +12V mam stałe 11.61V ?!?

przy +5V mam 4.98V

(to wszystko przy ustawieniu XP1700@2600, FSB166)

 

Cieszyć się czy płakać?

Czy zasiłka daje za mało czy może straty napłycie bądź przekłamania?

 

P.S. Sprawdzę jeszce na FSB225 przy max OC.

 

P.S.2 W pracy mam jąkiś szitową nonamową zasiłkę 300W i ona ma:

zamiast +12V daje 13.11-13.13V !!!

przy +5V 4.73-4.78V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fortrona 400W i napiecia mam podobne wszystko stable

tylko programy monitorujace twierdza ze mam nizsze naopiecie 12V

system jest stable i w normie

11,61V-11,55V gdzies tak drga sprawdzalem na wtyczce mam 11,9V i chyba stabilne mimo zmian na monitorze

 

Z tego co czytalem na plytach sa straty napiec wiec aby bylo 5V gdzies musi byc ustawione wiecej a wiec producent ze tak poiwwem musi strzelac z wartoscia u mnie na 5V jest 5,19V a na monicie 5,03V

Z 12V zostalo ustawione za nisko na 12V, ale jest w normie, teoretycznie moglbym podregulowac ale mam steakery

ale to nie daje nic na stabilnosc szczegolnie ze Abit NF-7S niby ma fluktuacje na vcore ktorych byc moze nie ma albo sa o rzad mizsze niz reportuje

 

Wlasnie zrobilem testy i przy otwartej budzie i napieciu 11,91V i wlaczeniu 3dmark03 (obciazemnie GPU CPU i mem i zasilki of course) nie bylo spadku napiecia tylko lekki wzrost do 11,93 max srednio 11,92

podczas gdy program nie zaraportowalam spadku tylko wzrost o 0,06V

a na mierniku byl o 0,02V ciekawe isn't it

Czyli wszystklie drgania sa z MOSFETow przy otwartej buidzie pewnie byly zimniejsze wiec lepiej stabilizowaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh popadacie w paranoje z tymi napieciami +- 5% jest zgodne ze specyfikacja i producenci tak projektuja plyty zeby to nie przeszkadzalo

a zreszta czujniki na plytach czesto pokazuja inaczej niz jest albo pokazuja napiecia koncowe a nie te na wyjsciu z zasilki, wiec wina dziwnych napiec moze tez sie kryc po stronie mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xon - Standard w Polsce - obawiam sie ze jeszcze dlugo poczekasz - naprawiac to go pewnie beda poza granicami naszego pieknego kraju... albo przysla ci zasilke z powrotem nie ruszona z adnotacja ze naprawiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xon - Standard w Polsce - obawiam sie ze jeszcze dlugo poczekasz - naprawiac to go pewnie beda poza granicami naszego pieknego kraju... albo przysla ci zasilke z powrotem nie ruszona z adnotacja ze naprawiona.

xor, jestem xor. Xon jest, i to w dodatku moderatorem... Ale to nie ja :)

A co do tematu, to troche sie wyjasnilo - przed kilkoma chwilami zagladnalem na chieftec.pl, patrze, a tu ryps : baner 'CHAT z operatorem' bije w oczy ! No to ruszam, .... i trafilem, ktos sie odezwal ! Po wymianie kilku uprzejmosci wszystko sie jakos ulozylo - podobno dzisiaj mi wysylaja nowa sztuke. Jesli za kilka dni ja bede mial w rekach i nie bedzie sprawiala klopotow, to im wybacze :) A nawet bede polecal... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do mierzenia cyfrowym miernikiem....

 

moj (śp.) kingstar 235W wg miernika na +5V mial +4.95V

a wg mbm 4.41V ...

i oczywiscie ciagle restarty teraz powiedzcie mi czego to jest wina ??

3 mierniki testowalem....

reszta napiec w miare w porzadku zarowno wg miernika i mbm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymienilem u nich zasilke na nowa, i napiecia w MBM 12V=11.62. Poszedlem szybko to kumpla po miernik i co sie okazalo? Ze w rzeczywistosci 12V=12.27 a 5V=5.04 , wiec mam jednak bledny odczyt o ponad 0.5V na Mobo. Ale chieftec.pl polecam bo nie robili rzadnych problemow i uprzejmie wymienili zasilke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale macie problem. Taki problem to nie problem. Zacznijmy od tego ze napiecie 12V nie jest stanilizowane. Pozostale tak, ale to. Nie jestem elektronikiem ale zauwazcie ze napiecie sa sprzegniete. Im wieksze obciazenie 5V i 3,3V (czyli CPU, RAM, mobo) tym bardziej 12V idzie w gore. Z 12V kozystaja napedy, wiec wczym problem? Ja mam na Fortronie 400W 11,81V. Bac sie mozna jak jest 11V a na 5V robi sie 5,5V, albo jak 12V robi sie 13,5V bo wtedy pada elektronika w napedach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xon - Standard w Polsce - obawiam sie ze jeszcze dlugo poczekasz - naprawiac to go pewnie beda poza granicami naszego pieknego kraju... albo przysla ci zasilke z powrotem nie ruszona z adnotacja ze naprawiona.

xor, jestem xor. Xon jest, i to w dodatku moderatorem... Ale to nie ja :)

A co do tematu, to troche sie wyjasnilo - przed kilkoma chwilami zagladnalem na chieftec.pl, patrze, a tu ryps : baner 'CHAT z operatorem' bije w oczy ! No to ruszam, .... i trafilem, ktos sie odezwal ! Po wymianie kilku uprzejmosci wszystko sie jakos ulozylo - podobno dzisiaj mi wysylaja nowa sztuke. Jesli za kilka dni ja bede mial w rekach i nie bedzie sprawiala klopotow, to im wybacze :) A nawet bede polecal... :P

Sorry za pomylke - pewno literowa - a propos serwisu moze w koncu i u nas bedzie normalnie czas najwyzszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...