Skocz do zawartości
Gość

Zestaw komputerowy do 5500zł+system

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tylko, że ta propozycja powyżej była wypracowana w wielu wątkach na forum przez ostatnie 2-3 miesiące ze szczególną naciskiem na ostatnie 2 tygodnie, także to jest ogólnie build dość optymalny w kwestii jakość(wydajność)/cena. Można pójść w intela 7600K lub 7700K i płytę Z270, ale to ciągle tylko 4 rdzenie choć bardzo wydajne. Oczywiście można oszczędzić na różnych podzespołach i np. włożyć GTX 1080, ale do monitora FHD moim zdaniem to nie ma sensu. Moje prywatne zdanie jest takie, że do FHD to najlepiej wziąć jakiś monitor z FreeSync i RX580.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie. Na filmiku poniżej masz poniekąd swoją odpowiedź. Ja się zdecydowałem na Prime X370-PRO ze względu na dużo lepszy VRM, ale głównie na przyszłość, bo planuję docelowo wymienić procka na coś co dopiero wyjdzie np. Zen+ lub Zen2 i wtedy pewnie przynajmniej 8 corów będę brał i podkręcał a potencjał OC pewnie wzroście przy ulepszonym procesie technologicznym. Ten filmik ma już też ponad miesiąc, więc sytuacja z BIOS'ami też się zmienia, ciężko powiedzieć jakie są obecnie różnice w ustawieniach w BIOSie, jak się pamięci zachowują po tym jak da się więcej niż 2666 MHz wyciągnąć itd.

 

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie przekonuje mnie Ryzen do gier, wiem że obudowa jest ważna ale nie potrzebuje takiej za 300 zł.

A poza tym mam kwotę 6700 z czego ok 1200 załóżmy ze idzie w monitor jakiś IPS jak się poszczęści z niewielką ilością cali  a reszta w bebechy.

Edytowane przez seban1238

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 teraz jest już teraz za słabym procesorem do gier, ograniczającym możliwości najwydajniejszych kart graficznych to co będzie później?

Nawet na takim podkreconym i7 5930 występuje bottleneck.

 

Taki 16 wątkowy Ryzen powinien mieć zapas na jakis czas.

 

https://www.youtube.com/watch?v=2-AEXUEkT_I

Edytowane przez BlacK_MagiC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie przekonuje mnie Ryzen do gier, wiem że obudowa jest ważna ale nie potrzebuje takiej za 300 zł.

A poza tym mam kwotę 6700 z czego ok 1200 załóżmy ze idzie w monitor jakiś IPS jak się poszczęści z niewielką ilością cali  a reszta w bebechy.

To ile chciałbyś przeznaczyć na obudowę, bo wtedy będzie dało się coś wybrać. Nie mówię, że trzeba przeznaczyć 300-400 zł, zależy czego oczekujesz? W monitorach nie siedzę od jakiegoś czasu patrząc na polecane w zestawach PurePC ja bym chyba wziął Samsung LS24F350FHUXEN albo potem Samsung LC24FG70FQ jeśli planujesz grać w 144 Hz, ale na to to może tego budżetu nie wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile chciałbyś przeznaczyć na obudowę, bo wtedy będzie dało się coś wybrać. Nie mówię, że trzeba przeznaczyć 300-400 zł, zależy czego oczekujesz? W monitorach nie siedzę od jakiegoś czasu patrząc na polecane w zestawach PurePC ja bym chyba wziął Samsung LS24F350FHUXEN albo potem Samsung LC24FG70FQ jeśli planujesz grać w 144 Hz, ale na to to może tego budżetu nie wystarczyć.

 

Widziałem monitor do max 1300 z 120 Hz odświeżania dzisiaj nie dam linku bo musiałbym tego szukac oczywiście nie był on duży miał chyba z 22 cale.

Zawsze można włączyć V-sync lub coś innego ?

Na obudowę mogę wywalić max 200.

Może by dopełnić RAM do 16 GB?

Edytowane przez seban1238

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas ulepszają oprogramowanie płyt pod Ryzena, ale fizycznej specyfikacji nie przeskoczysz. Dlatego ja wybrałem płytę z mocniejszym VRM, bo liczę na to że to w przyszłości zaprocentuje. To że AMD wypuści Zen+ i Zen2, które będą pasowały pod AM4 to nie jest spekulacja, to jest fakt, tak samo jak to, że będą zrobione w ulepszonym procesie technologicznym, więc jeśli AMD pozostawi odblokowane mnożniki to raczej potencjał OC wzrośnie. Takie jest moje subiektywne zdanie, nie mówię, że każdy musi brać płytę pokroju Asus PRIME X370-PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w innych wątkach już mnie posądzają o fanatyzm AMD i że mi płacą. xD, więc jak tutaj założyciel tematu poprosił o build na intelu to dałem linka do zestaw PurePC za 4900 zł, bo tak naprawdę zestawy na intelu są już przemyślane pod względem komponentów, bo jest to dojrzała platforma i wiadomo jakie procki, płyty i pamięci brać. No a 7700K może być ciężko w tym budżecie wcisnąć. Może te pamięci Crucial'a nie są najlepiej dobrane bo podrożały ale tak naprawdę każde pamięci będą działać (nie tak jak pod Ryzenem) i autor może sobie wybrać dowolnie w zależności od upodobań, taktowań, timingów i ceny jaką chce przeznaczyć na RAM.

Edytowane przez neoHannibal
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...