Skocz do zawartości
bbc20000

Zdradzilem AMD ciag dalszy :)

Rekomendowane odpowiedzi

no wiec MAM P4 2.4Ghz 800Mhz Bus. Nigdy nie mialem P4 w zyciu wiec po otwarciu pudelka moje pierwsze slowa byly O kur!a ale ten procek jest maly :D Musze przyznac ze zakladanie P4 procesorow jest o niebo latwiejsze niz w przypadku AMD. Kompletnie zero strachu i problemow. Co dalej. Wystartowalem Windows i odziwo bez problemu mu sie system zaladowal. Wyszukal wszystkie sterowniki i teraz chodzi jak burza. Chce dodac ze nie formatowalem HD i ze zrobilem to wszystko ze tak powiem na sucho 8) Nawet sterownikow Nvidia zapomnialem odinstalowac ale na szczescie moglem to zrobic po zalozeniu nowej mobo. Co do reszty to orginalny heatsink do P4 nie jest wogole cichszy od AMD. Dzisiaj mam juz dosyc ale jutro bede ciagnal procek. Zobaczymy ile pojdzie. Dzisiaj dam sie mu jeszcze dotrzec... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po drugie jak będziesz chcial zmienic niedługo procesor to będziesz musial zmienic plytę główna. Intel co 400 MHz (ok , mniej lub wiecej) zmienia podstawki, więc tak juz nie chwal intela. Przy Intelu musisz kupować procesor z płytą :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie !!!

Na socket T to ma byc dopiero P5, a od 3.4 GHz to wchdzi jeszcze czworka na socket 478 tyle ze na rdzeniu presscot. Co nie zmienia faktu ze obecne plyty gowne nie beda obslugiwaly presscota (wybaczcie jezeli zle napisalem) bo ten bedzie pracowal na inych napieciach. Jadnym slowem intel znowu w bolca tnie z producentami plyt glownych(wiekszosc z nich spodziewala sie ze nowy p4 bedzie chodzil na obecnych rozwiazaniach) - bo zaloze sie ze intel juz zdazyl wprowadzic odpowiednie poprawki do swoich plyt glownych....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po drugie jak będziesz chcial zmienic niedługo procesor to będziesz musial zmienic plytę główna. Intel co 400 MHz (ok , mniej lub wiecej) zmienia podstawki, więc tak juz nie chwal intela. Przy Intelu musisz kupować procesor z płytą :-)

Producenici w sumie mogliby robić zintegrowane z prockiem płyty główne. Cena może byłaby niższa (proc + płyta) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD powinno się bardziej postarać, bo ostatnio wypuszcza procki droższe od odpowiadających im modeli Intela, ale za to mniej wydajne - nie to co za dawnych czasów...

 

Dobrze, że są jeszcze tanie procki AMD od 1700+ 0.13...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam P4 1.8 oraz AMD 1700+ i powiem tyko tyle,że różnicy między nimi nie ma żadnej.

a ja mialem 1700+ a teraz mam p4 2.4 i widze roznice na kozysc p4

...jaką to różnicę widzisz?-cenową?czy dostrzegasz ją "gołym"okiem?

Dobrze,że nie porównałeś tego 1700+ do P4 3GHz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i Pentiumy fajniejsze od AMD, ale Antki tansze sa :D.

A ja wcale nie powiedzialem ze P4 sa lepsze. Wlasciwie to nie widze roznic. Tez tak glosny jak AMD (bo niby P4 coolery maja byc extra ciche :?: ). Nie wiem co do overclocking bo probowalem ale mi wogole nie chcial pojsc na 3Ghz. Mysle ze to z powodu pamieci. Poprubuje jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i Pentiumy fajniejsze od AMD, ale Antki tansze sa :D.

A ja wcale nie powiedzialem ze P4 sa lepsze. Wlasciwie to nie widze roznic. Tez tak glosny jak AMD (bo niby P4 coolery maja byc extra ciche :?: ). Nie wiem co do overclocking bo probowalem ale mi wogole nie chcial pojsc na 3Ghz. Mysle ze to z powodu pamieci. Poprubuje jeszcze.

To coś cienko kolego.Ja przechodzę 3Dmarka2001SE na 3,077GHz bez problemu. W trybie dual jest gorzej ze względu na RAM ale spox jadę na 2,98GHz z magistralą 166MHz. Ludzie wybaczcie ale przesiadka z K-7 na Pentiawkę to naprawdę ulga !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i Pentiumy fajniejsze od AMD, ale Antki tansze sa :D.

A ja wcale nie powiedzialem ze P4 sa lepsze. Wlasciwie to nie widze roznic. Tez tak glosny jak AMD (bo niby P4 coolery maja byc extra ciche :?: ). Nie wiem co do overclocking bo probowalem ale mi wogole nie chcial pojsc na 3Ghz. Mysle ze to z powodu pamieci. Poprubuje jeszcze.

To coś cienko kolego.Ja przechodzę 3Dmarka2001SE na 3,077GHz bez problemu. W trybie dual jest gorzej ze względu na RAM ale spox jadę na 2,98GHz z magistralą 166MHz. Ludzie wybaczcie ale przesiadka z K-7 na Pentiawkę to naprawdę ulga !!

joshua - jakie napięcie na proca dajesz przy 3.077 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i Pentiumy fajniejsze od AMD, ale Antki tansze sa :D.

A ja wcale nie powiedzialem ze P4 sa lepsze. Wlasciwie to nie widze roznic. Tez tak glosny jak AMD (bo niby P4 coolery maja byc extra ciche :?: ). Nie wiem co do overclocking bo probowalem ale mi wogole nie chcial pojsc na 3Ghz. Mysle ze to z powodu pamieci. Poprubuje jeszcze.

To coś cienko kolego.Ja przechodzę 3Dmarka2001SE na 3,077GHz bez problemu. W trybie dual jest gorzej ze względu na RAM ale spox jadę na 2,98GHz z magistralą 166MHz. Ludzie wybaczcie ale przesiadka z K-7 na Pentiawkę to naprawdę ulga !!

joshua - jakie napięcie na proca dajesz przy 3.077 :?:

Teraz mi chodzi na 3.0Ghz bez podnoszenia napiecia 1.525V ! Problem mam z tym ze z jakiegos powodu dziala mi tylko to przy DDR333 tzw dzielnik 3/2 przy 250 Busie. Popierdziela zdrowo. OCZ to niezla pamiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrobmy Kaeres porownanie. Na SocketA chodzily Durony Spitfire i Morgan, Athlony Thunderbird,Palomino,Thoroubred A i B i teraz Bartony.

Jedna podstawka obsluga 7 roznych rdzeni procesora. Intel Pentium4 i Celeron cztery rozne wersje dwie rozne podstawki :wink: NAJWYZSZA pora zeby AMD zmienilo podstawke jezeli chce gonic Intela i zwiekszac wydajnosc.

Intel chcial dobrze i niby nowe Prescotty mialy chodzic na obecnych plytach i jakos mu to nie wyszlo bo jest jakis przekret z napieciami. Ja jezeli kupilbym Intela (zastanawialem sie nad tym) z mysla o pozniejszej modernizacji na Prescotta to normalnie bym sie w.k.u.r.w.i.l i wyzwal Intela od kretaczy.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam P4 1.8 oraz AMD 1700+ i powiem tyko tyle,że różnicy między nimi nie ma żadnej.

a ja mialem 1700+ a teraz mam p4 2.4 i widze roznice na kozysc p4

...jaką to różnicę widzisz?-cenową?czy dostrzegasz ją "gołym"okiem?

Dobrze,że nie porównałeś tego 1700+ do P4 3GHz. :)

dzizzaasss ile razy będziemy przerabiać tamat AMD vs. INTEL ??

tak jak wspomniałem, widze róznice między 1700+ a p4 nie tylko finansową ale wiele innych, nie bede sie tu produkował bo ty i tak bedziesz sypał takimi textami jak "różnica cenowa" bo w sumie to został ci tylko taki argument przeciwko intelowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby procki AMD dzialaly tak jak widac to w testach zawsze przy premierze nowych to trzeba co rusz nowego chipsetu uzywac.

Wielu z Was AMDkowcow zmienialo czesciej plyte nic wielu Intelowcow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem oco toczycie bój :D

jesli zmieniacie procka co rok np, to i tak chcąc czy nie chcac pomyslicie nad zmianą płyty głownej i zaraz po tym pójdzie cała reszta..... bo chcecie nadgonic innych i poznac nowe mozliwosci np plyty głównej czy overclockingu.

Dlatego nie qumam oco posądzacie intela, ze zmienia płyty wy na amd tez zmieniacie co rok zmieniajac procka z własnej chęci,

tak sie dzieje u 90% userow amd.... jak i intela ale roznica jest taka, ze intel zmusza nas do zmiany płyty.... i wy nie mozecie jakos tego pojąć, ze amdekowcy tez lubicie sobie zmienic plytke, niekiedy czesciej niz robia to userzy pentiawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy zmienia sobie mobo w zaleznosci od upodoban, zasobnosci portfela , potrzeby czy jakiegos kaprysu

 

imho w równym stopniu dotyczy to uzytkowników amd jak i intela

 

cała ta dyskusja o wymianach płyty jest bez sensu

 

bedzie presccot-bedzie wymiana , bedzie amd64-bedzie wymiana

 

kto chce zmieni-kto zechce zostanie przy tym co ma

 

tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadnym slowem intel znowu w bolca tnie z producentami plyt glownych(wiekszosc z nich spodziewala sie ze nowy p4 bedzie chodzil na obecnych rozwiazaniach)(...)

W zasadzie to produceńci powinni się cieszyć sprzedadzą więcej płyt (teraz i za jakiś czas jak ludzie będą zmieniać proce) :P

hihi niedlugo dosia zacznie skupowac rdzenie od amd i wypusci wlasny procek :D DOSIA POWER XTREME :)

Przecież jest już proszek, który zwie się Athlon :lol: :P

To zrobmy Kaeres porownanie. Na SocketA chodzily Durony Spitfire i Morgan, Athlony Thunderbird,Palomino,Thoroubred A i B i teraz Bartony.

Jedna podstawka obsluga 7 roznych rdzeni procesora.

Pdstawka to nie wszystko, jest jeszcze coś takiego jak chipset plus parę drobiazgów :wink: Albo się mylę i mogę założyc Bartona na moje mobo z KT133A? :?

A ja mam P4 1.8 oraz AMD 1700+ i powiem tyko tyle,że różnicy między nimi nie ma żadnej.

I to jest sedno sprawy - obie firmy robią dobre proce więc o co się kłucić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle że proce AMD i Intela są naprawde dobre. Zawsze byli, są i bendą zwolennicy jednej jak i drugiej firmy. Tego się nie zmieni. najlepiej robić tak jak ja, czyli zmieniać od czasu do czasu raz to na AMD, a później na Intela. I to wszystko. A do sprawy cenowej to powiem tyle że Proc Intela jest drogi ponieważ jest robiony z myślą o elegancji, estetyce, i łatwości montażu, a panowie z AMD oszczędzają na wszystkim, chodźby na tym, że nie posiadają osłonki na rdzeń itp. Myle się ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle że proce AMD i Intela są naprawde dobre. Zawsze byli, są i bendą zwolennicy jednej jak i drugiej firmy. Tego się nie zmieni. najlepiej robić tak jak ja, czyli zmieniać od czasu do czasu raz to na AMD, a później na Intela. I to wszystko. A do sprawy cenowej to powiem tyle że Proc Intela jest drogi ponieważ jest robiony z myślą o elegancji, estetyce, i łatwości montażu, a panowie z AMD oszczędzają na wszystkim, chodźby na tym, że nie posiadają osłonki na rdzeń itp. Myle się ??

I dzieki tym panom moge sobie kupic porzadny procek.A nie utopic kupe kasy w intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle że proce AMD i Intela są naprawde dobre. Zawsze byli, są i bendą zwolennicy jednej jak i drugiej firmy. Tego się nie zmieni. najlepiej robić tak jak ja, czyli zmieniać od czasu do czasu raz to na AMD, a później na Intela. I to wszystko. A do sprawy cenowej to powiem tyle że Proc Intela jest drogi ponieważ jest robiony z myślą o elegancji, estetyce, i łatwości montażu, a panowie z AMD oszczędzają na wszystkim, chodźby na tym, że nie posiadają osłonki na rdzeń itp. Myle się ??

Trochę się mylisz, a trochę nie. Bo przecież ile kosztuje czapka na rdzeń? ;)

Intel poprostu wydaje masę pieniędzy na nowe technologie, po czym szybko i nie do końca potrzebnie je wdraża. Ceny jego produktów są wysokie, bo przecież płacisz za te nowe technologie. To nic, że rynek komercyjny nie nadąża z ich wykożystywaniem. Nowa technologia jest dostępna=trzeba ją sprzedawać, choćby nie wiadomo ile to kosztowało. I z tych samych powodów ludzie ją kupują. Bo jest nowa. To nic, że 90% posiadaczy P4 3.06HT mogło by się obejść procesorem o połowę słabszym- przecież nie byłby już najnowszy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel poprostu wydaje masę pieniędzy na nowe technologie, po czym szybko i nie do końca potrzebnie je wdraża. Ceny jego produktów są wysokie, bo przecież płacisz za te nowe technologie. To nic, że rynek komercyjny nie nadąża z ich  wykożystywaniem. Nowa technologia jest dostępna=trzeba ją sprzedawać, choćby nie wiadomo ile to kosztowało. I z tych samych powodów ludzie ją kupują. Bo jest nowa. To nic, że 90% posiadaczy P4 3.06HT mogło by się obejść procesorem o połowę słabszym- przecież nie byłby już najnowszy :?

Nie mogę się zgodzić, bo przecież nie uważasz, że lepiej by było nie rozwijać techniki :roll: jeśli tak to dalej byśmy tkwili w czasach 486 lub Pentium (a może wcześniejszych). Czy to żle, że Intel wprowadził MMX? albo SSE, które są w niemal wszystkich procach teraz? Czy to zle, że AMD wprowadziło 3dNow!, ect, ect, ect.... Pzecież codziennie kożystasz z tych optymalizacji... Tak samo HT jest dobrym pomysłem, który z casem się upowszechni, wszystko co nawe jest droższe co jednak nie znaczy ze ma się z tego rezygnować. Tak samo na rynku motoryzacyjnym poduszki powietrzne, ABS, ect. kiedyś zarezerwowane były tylko dla luksusowych pojazdów, a teraz byle auto z segmentu B ma już te "wynalazki" nawet w standardzie.

A za Intela płaci się więcej, bo to Intel chodzi o markę, to jak jak Asus, Leadtek jest droższy od ECS'a i Prolinka, tak jak droższe jest BMW i Merc od Forda czy Fiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

A za Intela płaci się więcej, bo to Intel chodzi o markę, to jak jak Asus, Leadtek jest droższy od ECS'a i Prolinka, tak jak droższe jest BMW i Merc od Forda czy Fiata.

tylko ze miedzy asusem a ecs (teraz juz im lepiej idzie ) jest spora roznica w wykonaniu stabilnosci itd... leadtek tez robi lepsze karty od prolinka ... a miedzy amd i intelem tej roznicy niema oba procesory stoja na rownym poziomie tylko ze jeden jest drozszy i placisz tylko za znaczek intel za nic wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...