Skocz do zawartości
elderion

Komputer używany/poleasingowy, gry do 1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

potrzebuję małej rady odnośnie zakupu używanego/poleasingowego komputera z przeznaczeniem pod gry. Potrzebna jest sama buda. Grane będzie w Dotę 2, Civilization 5 i ew. Wiedźmina 3 - oczywiście nie na wysokich detalach - jak pójdzie na średnich,to będzie super.. W tym budżecie nowy może być ew. dysk ssd. Karta nie musi być częścią zestawu - będzie można ją dokupić osobno. Musi być system. Mam słabe rozeznanie w używanym sprzęcie, więc każda sugestia jest mile widziana.

Wstępnie myślałem o czymś takim:

http://amso.pl/product-pol-43267-Lenovo-M81-Tower-i5-2400-4x3-1GHz-8GB-120GB-SSD-DVD-Windows-10-Home-PL.html

lub

http://amso.pl/product-pol-35295-HP-8300-TW-i5-3470-8GB-500GB-RW-WIN-10.html

 

Do pierwszego trzeba byłoby dokupić kartę + hdd, do drugiego ssd + kartę. Karty teraz są drogie, więc nic fajnego się nie kupi, ale może znajdzie się jakąś sensowną używkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 jak juz to koniecznie windows pro

2 pod wymiane gpu to musisz liczyc sie z wymiana psu bo takie biurowe konfiguracje mialy slabe a i zlaczy do kart graficznych pewnie nie bedzie

3 a gpu wejdzie ci do takiej budy bo czesto sa to konstrukcje small form factor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się trochę, czy pociągnie dodatkowo dysk hdd + gtx 1050ti, ew. gtx 660/750. Zawsze można spróbować wymienić zasilacz na mocniejszy.

Widzi ktoś alternatywę? Tak szukam części i ogólnie komp podobnej jakości, złożony z części kupionych osobno, wychodzi mi drożej niż poleasingowe gotowce. Straszna lipa z ramem jest z tego co widzę - 8GB ddr3 kosztuje 220-250zł.:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj jakiegos della t3500/t3600 z tego co pamietam jako do workstatioo szly tam zasilacze 500+ , jedyna wada to ze budy mialy waskie i nie wiem czy nie bedzie potrzebna wymiana budy/gpu low profile ale niech sie wypowie ktos kto mial z nimi do czynienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując - wybór jest pomiędzy platforma na i5-2400 a pentium g4560 - cena praktycznie ta sama(w obu przypadkach płyta+cpu chodzą po 499zł), ale na pentium nowsza podstawa. Zintegrowana karta graficzna będzie pewnie lepsza w kaby, więc może dote na razie pociągnie bez dedykowanej karty.

Rozejrzę się jeszcze za dellami t3500/t3600 - tak na szybko patrząc, to wyglądają ciekawie. Trochę lipa z jest z używanymi kartami graficznymi - liczyłem na używanego radeona, ale są stosunkowo drogie. Chyba kupię po prostu coś takiego:

http://allegro.pl/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-750-ti-2-gb-gddr5-i6862196601.html

 

Bo płacić ponad 500zł za gtx 1050 2gb albo prawie 1000zł za wersję z 4gb to trochę słaby interes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ja. Rozejrzałem się jeszcze za Dellami i zamiast t3500/t3600 pomyślałem o czymś takim:

http://amso.pl/product-pol-35281-DELL-T5400-XEON-e5440-4x-2-83GHz-8GB-1TB-WIN10.html

 

Mocniejszy zasilacz i wtedy wejdzie ew. coś lepszego niż gtx 750/1050, chociaż nie wiem czy jest duży sens wrzucać coś lepszego, Jest to natomiast tańsze rozwiązanie niż używki z pierwszego linku - tyle samo ram-u, ale mocniejszy zasilacz i większy dysk, przy niższej cenie. Dorzuciłbym do tego ze 128/240gb ssd plus gtx 750ti/1050ti - zależy jak się ceny ułożą. Martwi mnie trochę, że ten xeon to dość leciwy procek. Rozwiązanie z g4560 jest w tej chwili trochę za drogie, bo dorzucając do ceny system, brakuje już budżetu na kartę. Z drugiej strony nowe części i nowa platforma za cenę trochę wyższą, niż workstation na 10-cio letnim procku.

 

Co sądzicie?

Edytowane przez elderion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...