Skocz do zawartości
~Ave~

RYZEN 7 1700 + mobo + pamiątki 16/32GB do pracy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję dobrać mobo w rozsądnej cenie, do Ryzen 1700 + pamiątki. Zdecydowałem się na 1700 bo pracuję głównie w Photoshop'ie, Illustratorze
i programach do wizualizacji 3D przy wykorzystaniu Corona Renderer. Pierwotnie planowałem zakup i7-6850 ale ceny są jakieś pomylone, a obniżki
Intela sprzed kilku miesięcy - po premierze Ryzen, nigdy nie dotarły do Polski.

Ryzen 1700 będzie do OC, aby wyciągnąć wyniki z Ryzen 1800X - nie planuję 4,0GHz+, ale 3,9Ghz przy rozsądnych temperaturach kilka punktów
tu i tam, kompletnie nie ma dla mnie znaczenia. Z gier wyrosłem.

Potrzebuję więc mobo poniżej 1k zł, do OC ze stabilnym BIOS'em + pamięci 16 lub najlepiej 32GB. Z tego co wiem, AMD próbowało poprawić wsparcie
pamięci z wyższymi zegarami, ale ciężko nazwać kilkuprocentowe różnice względem 2133 sukcesem, by uzasadnić 40% przyrost ceny względem
3200. Dla mnie - bezsensu.

Reasumując:
- mobo pod 1700 do OC ze stabilnym BIOSE'em (z gniazdem M.2 pod dysk SSD Samsung 960 Evo 500GB M.2 PCIe) < 1k zł.
- pamiątki 16 lub najlepiej 32GB

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff, mało brakowało, a wrzuciłbyś mi link do google.pl, nie? 

 

Co to ma być? Jak nie masz nic do powiedzenia - a ewidentnie nie masz, to nie pisz w zupełności nic.

Co mi po tym linku? Wolę popytać wśród użytkowników, może ktoś ma już doświadczenia z Ryzen'em.

Minęło kilka miesięcy od premiery. Wiele BIOS'ów później - te artykuły są przeważnie z marca...są starsze

od moich butów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma data testu do np. analizy sekcji zasilania? Podobno zależy ci na stabilnym OC? Mało jest stron, gdzie w jednym miejscu zostało przetestowanych tyle płyt AM4.

Skoro też twierdzisz, że i tak byłbyś zadowolony z pamięci 2133 to co cię interesują zmiany w nowszych BIOS? AGESA 1.0.0.6 miała poprawić prowadzenie wysoko taktowanych pamięci, ale efekty chyba nie są takie jak zakładane.

 

P.S. I grzeczniej proszę bo dostaniesz pstryczka w nos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój niedoinformowany przyjacielu, że OC Ryzena nawet na pamięciach taktowanych 2133, 2400MHz może powodować niestabilność systemu. I nie mówię tutaj o OC 4,0GHz, bo to w Ryzenach loteria, chodzi mi o OC na poziomie 3,9Ghz - które mnie interesuje.
Po to pytam NA FORUM, by poznać opinię użytkowników. Sądzisz, że chcę wydać kilka tysięcy nie czytając testów? W większości przejrzałem je wszystkie + filmy na YT. Więc co mi po Twoim biednym, gołym linku, bez żadnej opinii lub komentarza? Szczęście w nieszczęściu, że nie upadłeś na tyle nisko, by podać mi link do google.pl.
Testy i porównania już przeczytałem i zawęziłem zakres poszukiwań. Teraz przyszła pora na poznanie opinii użytkowników, którzy posiadają Ryzena na B350 i są w stanie powiedzieć np KTÓRE PAMIĘCI są wpierane po KTÓRYM UPDATE'CIE BIOSU na KTÓREJ PŁYCIE GŁÓWNEJ.

Dziękuję za link. Google.pl też mi go wypluło - mamy ten same internety :)

P.S.: Nie szanuję ludzi, którzy nie szanują mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://rymem.vraith.com/

 

https://www.hardwareluxx.de/community/f12/pga-am4-mainboard-vrm-liste-1155146.html#post25344552

 

To tłumacza google ci linka nie będę wklejał skoro tak sprawnie obsługujesz internety.

 

 

P.S.: Ja natomiast nie szanuję internetowych leni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internetowych leni? Przecież napisałem, że przejrzałem praktycznie wszystkie rzetelne testy - anglojęzyczne i polskojęzyczne + filmy na YT.
Więc jestem leniem?

Czy to Ty jednak jesteś leniem - wklejając jeden mizerny link, bez żadnego komentarza? 
No, kto tutaj jest leniem? :D

Dziękuję, nie potrzebuję korzystać z translatora. Kolejne żałosne linki w Twoim wykonaniu, bez żadnego komentarza.
Nie ładnie leniuszku, nie ładnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje linki nie wymagają komentarza. Myślący człowiek błyskawicznie znajdzie po kliknięciu w pierwszy link zakładkę Top 10 RAM i wyciągnie wnioski we własnym zakresie.

 

Drugi link natomiast to dogłebnie zebrana analiza chyba wszystkich modeli dostępnych na rynku. Jest na przykład czytelnie zaznaczone, która płyta posiada zewnętrzny generator zegara potrzebny do kręcenia BCLK.

 

Co tutaj wymaga komentarza?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do mobo to x370 taichi jest niewiele drozsza a warto doplacic jak sie spojrzy na specyfikacje a czy bios jest stabilny to juz loteria z danym konfigiem

 

ale najpierw to pochwal sie zasilaczem bo jak to ma byc 500w silentium to sobie odpusc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...