Skocz do zawartości
tonnka

Czy taki zestaw będzie sprawnie działać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do zakupu zestawu do gier.

Niestety specjalistą w tym temacie nie jestem, ale może z Waszą pomocą uda się coś dobrać.

Zestaw ma być dość budżetowy - do kwoty ok 2300zł.

Ma być głownie do gier, oglądania filmów itp.

Będzie podłączony do tv 40cali 1080p. Podłączony przez HDMI.

 

Trochę poszperałem, poczytałem i skompletowałem coś takiego:

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti OC 4G 4GB GDDR5 128 bit
Procesor: Intel Pentium G4520 3,6 GHz BOX
Zasilacz: be quiet! System Power B8 450W 80+
Płyta główna: ASrock B250M-HDV
Dysk SSD: OCZ TL100 120GB
Pamięć: 2 x Kingston HyperX Fury DDR4 4GB 2400 CL15
 
Pozostałe elementy jak:
dysk 500gb (do przechowywania np. filmów, zdjęć itd.) 
obudowa
napędy dvd
odzyskam ze starej stacjonarki.
 
Czy taki zestaw ma sens ? Czy wszystko będzie współgrało ?
Z tego co wyczytałem na Pure.pc to jest to słaby okres na zakup np. kart graficznych. Czy tutaj za coś znacząco nie przepłacam ?
Chciałbym grać płynnie w 1920x1080 na wysokich-najwyższych ustawieniach w najnowsze gry.
 
Proszę o propozycje ewentualnych zmian lub podobnych zestawów.
Pozdrawiam
 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej , Pentium z generacji Skylake jest średnio sensowny bo ma tylko 2 rdzenie bez HT .

 

Pentium G4560 czy G4600 już są lepsze bo mają 4 wątki a są nie wiele droższe  .

 

SSD też bym zmienił - z modeli 120-128GB jest A-Data SU800 128GB za 245 zł .

 

Z SSD 240-275 GB masz Goodrama Iridium Pro 240GB , ww. A-Data w wersji 256GB , Crucial MX300 275 GB , Samsung 850 EVO 250GB czy dość drogi ale trwały i wydajny A-Data SU900 256GB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się spodobało zestawienie tesel. Także wielkie dzięki :)

 

Zastanawiam się tylko czy duży wpływ na wydajność będzie miała zmiana procka w tym zestawieniu:

Wartość koszyka (6 produktów): 2123,94 zł
 
na taki 4 rdzeniowy:
 
Wyjdzie trochę drożej, ale może ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może lepiej zmienić płytę i procka od amd dać ? mają sporo tańsze 4 rdzeniowce z tego co widzę ...

 

możecie coś z prockiem amd zaproponować ?

 

z tego co sam szukałem to przyzwoity procek 4-rdzeniowy pod am3+ można już za troche ponad 300zł kupić ale za to nie ma płyt głównych pod am3+ z wyjściem hdmi i częstotliwościami pamięci 2400mhz i ddr4...

 

bo pewnie procka am3+ do płyty am4 nie da się włożyć .. 

znowu procki pod am4 są już całkiem drogie...

Edytowane przez tonnka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ty widział Ryzena 4C za ~300 zł , skoro najtańszy Ryzen 5 1 400 4C/8T kosztuje ponad 700 zł a serii 3 jeszcze nie ma .

 

Chyba że mówisz o starszych FX-ach albo serii A na FM2+ , w te procki to nawet się nie pakuj .

 

Wydajność CPU mizerna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem o np takim procku:

https://www.morele.net/procesor-amd-fx-6300-socket-3-5ghz-14mb-box-fd6300wmhkbox-532173/

ma nawet 6 rdzeniu i zegar 3,5 do 4,1

 

tylko że nie ma do niego płyty odpowiedniej pasującej do pozostałych podzespołów...

 

edit. teraz widzę że to właśnie ten stary FX

czyli to kaszana jest ?

Edytowane przez tonnka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli chyba najlepszym rozwiązaniem będzie polecany wcześniej zestaw (tylko ze zmianą procka na 4 rdzenie)

czyli:

 
czyli za całość: 2699,94
 
trochę więcej niż zakładałem, ale przy starym kompie tez się połasiłem na 2 rdzeniowca i potem niestety żałowałem bo w niektórych grach procek nie dawał rady  i były ściny, mimo że grafika jeszcze miała zapas mocy... po za tym chyba dzisiaj to już większość gier ogarnia przynajmniej 4 rdzenie ? mi zależy głównie na takich grach jak gta v, różne Battlefieldy, forza 3 (ciekawe czy nowa 7 pójdzie? ), project cars, rise of tomb raider, wiedzmin 3 itp... 
 
potwierdźcie mi jeszcze tylko proszę, czy to wszystko na pewno będzie do siebie pasować ?
 
EDIT. zmieniłem płytę główną na obsługującą pamięci 2400
 
 
Edytowane przez tonnka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę tańsza płyta, ale też mająca 4 sloty na raz:

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-b250m-ds3h-b250-ddr4-hdmi-dvi-vga-matx-976046/?utm_source=afiliacja&utm_medium=baner&utm_campaign=FB_remarkting&utm_content=1200x627

 

Ta msi pro-vh ma tylko 2 sloty pamieci, a ty bierzesz już 2x4 gb ramu-u. Gigabyte ma 4 sloty i kosztuje raptem 10zł więcej.

Ta twoja karta już nie kosztuje w morelach 672zł, tylko ponad 900zł, a to imo "zawyżona" cena. Już lepiej wziąć taką kartę:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=59684

 

Jeśli wydawałbyś jednak 1000zł na kartę. Niestety, tylko 3GB ram-u. Jeśli mógłbyś dołożyć jeszcze 200zł, to masz wersje 1 wentylatorowe za 1199zł w morelach, a najtańsze 2 wentylatory za 1229zł. Tańszy gtx 1050ti:

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050-ti-4g-oc-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-d-dp-box-975437/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jest jakaś różnica pomiędzy tymi kartami ?

MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GB DDR5 128bit

ASUS GeForce GTX 1050 Ti Phoenix 4GB

akurat mogę je mieć w tej samej cenie (699zł) 

no i tak sobie myślę, że jak karta ma wyjście hdmi to płyta już generalnie nie musi chyba mieć

poprawcie mnie jeżeli się mylę

co do płyty gigabyte to rzeczywiście jest bardziej opłacalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to Asus Phoenix jest jednowentylatorowy , z MSI może być podobnie - w morele właśnie za tyle jest MSI GTX1050Ti z jednym wentylatorem .

 

W morele widzę też MSI GTX1050Ti Low Profile z 2 wentylatorami za 675 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę tańsza płyta, ale też mająca 4 sloty na raz:

jak juz dopłacać to do czegoś sensownego 

czyli mortara

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050-ti-4gt-oc-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-d-dp-box-975436/

689zł

trzeba patrzec na ceny bo lubia się zmieniać

 

no i tak sobie myślę, że jak karta ma wyjście hdmi to płyta już generalnie nie musi chyba mieć

 

źle myślisz - bo płyta obsługuje grafę z procka

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tak sobie myślę, że jak karta ma wyjście hdmi to płyta już generalnie nie musi chyba mieć

 

Póki nie korzystasz ze zintegrowanej karty graficznej i monitor podłączasz do dedykowanej, to nie ma znaczenia, czy płyta ma wyjście hdmi.

 

@up

A co takiego niezbędnego w kompie za 2700zł ma msi mortar, że warto do niego dopłacać 50zł? Niezbędne mu będą 2 sloty PCI-E x16, czy usb c? USB C to jeszcze rozumiem, ale jakoś nie widzę dwóch gtxów 1050ti w tej płycie.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie porównuję i jakoś nie widzę niczego, czego bym potrzebował w takim kompie. Niemniej te ledy faktycznie mogą robić różnice. ;)

A tak serio, to zamiast i5-7500 + mortar + 8gb 2400 ram-u można po prostu kupić h110 + i5-6500 + 16gb 2133 ram-u i problem z płytą rozwiązany. Da ze 2-3 klatki mniej, ale przynajmniej będzie zapas ram-u, bo 8GB robi się powoli mało. Wyjdzie ze 40zł drożej. i5-7500 + aktualizacja to kolejne 54zł, zakładając, że te płyty nie mają już aktualnego BIOS-u.

Edytowane przez elderion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. i5-7500 + aktualizacja to kolejne 54zł, zakładając, że te płyty nie mają już aktualnego BIOS-u.

bredzisz z tą aktualizacją

b250 jej nie potrzebują

 i niektóre h110 asrocka też nie

. Niemniej te ledy faktycznie mogą robić różnice. ;).

bez tego to nie komp tylko klamot , crap, i tym podobny rupieć żadna szanujaca gra ze wstydu nie bedzie chciała chodzić  :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Z kontekstu mojej wypowiedz z łatwością można wywnioskować, że aktualizację liczę do h110, a nie b250.:) Wydawało mi się to tak oczywiste, że kompletnie nie pomyślałem, że będzie to trzeba tłumaczyć.

Niektóre asrocka podobno też nie potrzebują, natomiast wieść gminna po internetach niesie, iż ludzie się nieprzyjemnie nacinają. Niektóre sztuki mają mieć aktualne biosy, a niektóre nie, więc powodzenia. Jeśli potrafisz pokazać palcem, który model na 100% będę miał nowy bios, to łatwo można oszczędzić kolejne 24zł i mieć kompa z 16GB ram-u za 70zł więcej. Tyle, że bez ledów.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze że chesz "przymundrować" z tą swoja oczywistością

 

 

natomiast wieść gminna po internetach niesie, 

 

i ta wieść niech pozostanie na gminach i w sferze bajek dla dzieci

dokładnie wiadomo które to płyty  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być na wysokie detale to GTX1060 minimum , ja to widzę tak ( bez SSD ) :

42768670581253862260_thumb.jpg

 

2752,- www.esc.pl

 

SSD możesz dokupić w przyszłości , pamięć również możesz sprzedać i kupić 2x8GB kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze że chesz "przymundrować" z tą swoja oczywistością

 

 

Raczej bardzo nie lubię, gdy imputuje mi się coś, czego nie napisałem.:)

 

No nic, może ku konkluzji - skoro jest pewność, że asrock h110m dvs e3.0 zawsze ma biosy w wersji 1.10, to dyskusję o mortarze z ledami można uznać za zakończoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...