Skocz do zawartości
wegosz

2 czarne ekrany - Input not supported

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem powiększyć powierzchnię roboczą więc podłączyłem do mojego laptopa monitor Acer poprzez przejściówkę hdmi. W ustawieniach grafiki wybrałem, że gdy podłączony jest monitor, obraz na ekranie laptopa gaśnie. Gdy odepnę kabel łączący monitor z laptopem, obraz na ekranie laptopa wraca. Wszystko było pięknie do momentu gdy zacząłem bawić się z rozdzielczością monitora. :D Prawdopodobnie wybrałem rozdzielczość, której monitor nie obsługuje.

 

W chwili obecnej gdy podłączę monitor, oba ekrany robią się czarne, a na monitorze pojawia się "input not supported". Kiedy odłączę monitor, obraz pojawia się na ekranie laptopa.

 

Problem w tym, że nie mogę powrócić do pierwotnej rozdzielczości, którą wspiera mój monitor, bo możliwość zmiany ustawień rozdzielczości jest dostępna, gdy mam podłączony monitor do laptopa, ale wtedy oba ekrany stają się czarne i nic nie mogę zrobić. Nie mam już pomysłów, jak temu zaradzić. Może ktoś chętny pomóc? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poklikaj klawisz Windows + P

Próbowałem:

- mogę zdublować ekrany

- mogę powielić ekrany

- mogę ustawić wyświetlania tylko na ekranie laptopa

- nie mogę ustawić wyświetlania tylko monitorze - dla tej funkcji pojawia się "input not supported" ze względu na wcześniej źle ustawioną rozdzielczość.

 

:sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie monitor korzysta z jakiegoś sterownika, albo coś z nim nie tak. Monitory same w sobie nie zapamiętują rozdzielczości. Ustawią taka jak jest ustawiona w systemie,a  na innym komputerze i systemie ten sam monitor odpali od razu przy domyślnej dla tego urządzenia rozdzielczości.    Pewnie więc w systemie jest jakiś profil ustawiony na wyższą rozdzielczość  niż  ten monitor obsługuje. Co jest dla mnie troszkę dziwne,bo zwykle te są  od razu ukryte i nie da się ich ot tak ustawić. Trzeba ręcznie dodawać co czasem się kończy źle jak ustawimy za wysoką. Takiej i tak żaden monitor nie obsłuży, więc to strata czasu.  Spróbuj podpiąć monitor do innego urządzenia, najlepiej laptopa i zobacz jak będzie. Druga sprawa to taka, że trzeba,  by jakoś te ustawienia usunąć, ale gdzie on zapisuje ustawienia monitora to ja nie wiem. Może jest jakiś  sposób, by je usunąć  i monitor odpali na domyślnej rozdzielczości. Inna metoda to bardziej ogólna to przywracanie systemu lub całkowite recovery pamietająć że to laptop, więc jak z wbudowanym systemem to recovery. W sumie to samo co przywracanie tyle że robimy formata całkowicle. Więc przed tym zgrywasz co najważniejsze na jakiś pendrive, dysk zewnętrzny lub inną partycję. 

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.  :grin: Klawiszami WIN + P mogę przełączać monitory, rozszerzać, duplikować. Otworzyłem ustawienia ekranu w win 10. Następnie wybrałem WIN + P i ustawiłem jako pierwsze urządzenie wyświetlające monitor, który miał źle dobraną rozdzielczość. I w tym momencie zarówno monitor, jak i laptop przestały świecić. Sprawdziłem wcześniej jak wygląda ścieżka dostępu do lokalizacji zmiany rozdzielczości, by zmienić ją nie widząc, co się wyświetla na ekranie. Kliknąłem raz LPM, następnie 8 razy tab, następnie enter, dzięki czemu otworzyła się lista wyboru rozdzielczości, następnie klawisz (↓) i enter i finalnie dzięki mojej zabawie w chowanego monitor znowu zaczął świecić. :banana:  :banana:  :banana: :plum:  Dziękuję wszystkim za pomoc.  :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...