Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tr3BBr0N

Poszarpane krawedzie

Polecane posty

Witam, mam taki problem, ze w gram mam poszarpane i nie ostre krawedzie. W grach typu GTA V/h1z1 bardzo to przeszkadza. Probowalem wlaczac fxaa/msaa, zaktualizowac sterowniki do karty graficznej. Nic nie pomoglo. Jezeli wiecie cos na ten temat dajcie znac. Z gory dziekuje 

Moj sprzet:

i7 4790

gtx 960 2gb

16gb ram

Jaką masz rozdzielczość ekranu? Obecnie wszystko poniżej 2560x1440 to poszarpane krawędzie, i akurat wymieniłeś gry które wiem że mają z tym problem. Jedyne co pomaga w GTA V to upscaling do rozdzielczości 3840x2160, w H1Z1 niestety upscaling wygląda nadal słabo i obraz dziwnie się rozmywa więc tej grze nic nie pomoże. Ot przypadłość dzisiejszych gier - za dużo detali - za mała rozdzielczość naszych ekranów. 

Zostaje jeszcze pokombinować z wymuszeniem wygładzania bezpośrednio w panelu sterowników dla konkretnej gry - muszę przetestować tą opcję w sumie :P

Edytowano przez umcacz

Możesz wymusić AA w sterownikach. GTX 960 z 2GB na duzo jednak Ci nie pozwoli. Te szarpania to aliasing właśnie. Normalna rzecz i radę się przyzwyczaić. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.