Skocz do zawartości
Kamen

Komputer za 2200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, składam komputer do 2200 zł z dyskiem HDD. Planuję późniejszy zakup dysku SSD 256GB, na który sklonuję system. Zamierzam wgrać Windows 10 (posiadam oryginalny klucz).

Sam komputer będzie służył głównie do: internetu, multimediów, oglądania, prostego kodowania (hardsuby mp4) oraz grania w mniej wymagające gry (głównie e-sporty, chociaż czasem i Wiedźmina czy Andromedę chciałbym móc sobie odpalić, stąd ten GTX na przeczekanie).

Wymyśliłem coś takiego w x-komie, bo mają tam darmową aktualizację UEFI dla 2200/2400G.

Kręcić raczej nie zamierzam, ew. lekkie OC, żeby pozbyć się turbo. Ram może się kiedyś zmieni na 2x8GB.

Z przesyłką wychodzi 2198 zł. Proszę o ocenę, czy wszystko zadziała, i czy będzie OK.

Dziękuję.

Gkyz541.png

 

Edytowane przez Kamen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto brać 2200G jeśli kupujesz zewnętrzne GPU, będzie gorszy od Pentiuma G4600 tylko RAM max 2400MHz i płyta główna https://www.ceneo.pl/50675234;0284-0.htm#tab=click_scroll

Oszczędzoną gotówkę warto dołożyć do gtx 1050 Ti 

Albo zaczekać na płyty H310 pod Coffe Lake i kupić znacznie lepszego i3-8100

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, goral2099 napisał:

W sumie może być. Jakbyś chciał dorzucić ze 150PLN to już można pomyśleć o i3 8100 na z370 - też jest opcja rozbudowy i będzie to wydajniejsze w grach po zmianie GPU.

Myślałem o I3-8100, ale średnio chce mi się czekać na tańsze płyty. Zresztą będę jeszcze musiał wydać kasę na SSD.

3 godziny temu, Crescendo1 napisał:

Nie warto brać 2200G jeśli kupujesz zewnętrzne GPU, będzie gorszy od Pentiuma G4600 tylko RAM max 2400MHz i płyta główna https://www.ceneo.pl/50675234;0284-0.htm#tab=click_scroll

Oszczędzoną gotówkę warto dołożyć do gtx 1050 Ti 

Albo zaczekać na płyty H310 pod Coffe Lake i kupić znacznie lepszego i3-8100

Nie wiem, czy będzie gorszy. W testach nawet blisko i5-7400, po OC nawet dogania i5-7500. Ja koduję w H264, więc to dla mnie spora oszczędność czasu w porównaniu do G4600. W grach to fakt, loteria, ale akurat w moich tytułach widziałem, że sobie radzi (Wiesiek czy Andromeda dobrze na tym działają).

3 godziny temu, goral2099 napisał:

Właśnie, jeżeli ten GTX ma być tylko na chwilkę (na przeczekanie), to może warto zostać przy APU jeżeli starczy do Twoich gier? A GPU sprawić sobie jak ceny wrócą do normy.

Przez przeczekanie rozumiem "kiedy 2 GB przestanie wystarczać". Z tym GTX-em powinienem spokojnie odpalić Wieśka i Andromedę na medium. Przy APU jest niegrywalnie nawet na 2400G. No i chciałbym mieć też więcej fpsów w e-sportach.

Hmm, udało mi się trochę jeszcze poprawić ten zestaw (taniej i lepiej). Dobrze kombinuję z tym niżej?

ODMgoRK.png

Tylko nie wiem, jak teraz z dostępnością tej obudowy. W razie czego RG1 albo jakaś inna?

Musi być x-kom, bo mają darmową aktualizację bios.

 

Edytowane przez Kamen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temu procesorowi i to nawet po max oc na 3.9GHz bliżej wydajnością do Pentiuma G4560 niż i5-6400/i5-7400/i3-8100, oczywiście w grach

Test w Novigradzie https://www.purepc.pl/procesory/test_intel_core_i3_8100_core_i5_7500_w_cenie_core_i3_7100?page=0,39

Także jest na co czekać zwłaszcza, że tańsze chipsety mają być przed końcem marca.

RG1 to słaba opcja w porównaniu do RG4 bo ma tylko 1 wentylator zamiast 3 i nie ma filtrów przeciwkurzowych ani wylotu od góry.

Chyba że na 100% bierzesz Ryzena to lepiej zmienić na Asrock Pro4 i Patriot 2666 CL15

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie zależy od platformy? Akurat testy czytałem na labie (nie wiem, czy mogę tu linkować?), i tam podkręcony 2200G to było prawie i3-8100. No i w sumie ten ram powinien iść na 2933 przynajmniej.

oc_nv_w3.png

40 minut temu, Crescendo1 napisał:

Chyba że na 100% bierzesz Ryzena to lepiej zmienić na Asrock Pro4 i Patriot 2666 CL15

A te Patrioty to nie są dokładnie te Xypery (też 2666 i CL15)? Zresztą powinny być kompatybilne, chyba.

https://media.kingston.com/pdfs/hx-product-memory-ddr4-amd-ryzen-and-hx-compatibility-pl.pdf

ASrocka gdzieś indziej mi właśnie odradzali, to już nie wiem. Ten MSI, który mam wyżej, to jest w sumie MORTAR, tylko bez ledów i tych innych gejmingowych bajerów.

44 minuty temu, Crescendo1 napisał:

RG1 to słaba opcja w porównaniu do RG4 bo ma tylko 1 wentylator zamiast 3 i nie ma filtrów przeciwkurzowych ani wylotu od góry.

No to mam nadzieję, że dostanę RG4 w przyszłym tygodniu.

A jakieś podobne obudowy w tej cenie (około 150 zł) też się nadadzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wziąłem pod uwagę tego że 2200G ma poprawiony IPC względem 1200, więc może tak być. Zwłaszcza, że obsłuży RAM nawet 3200MHz, a i3 potrzebuje do tego drogiej płyty Z370, inaczej tylko 2400MHz.

O tym Asrocku wiem tyle, że nie ma problemów z pamięciami 3200MHz i sekcja zasilania się nie przegrzewa (jak to bywa w wielu tanich płytach) co jest istotne przy OC

Inna dobra obudowa https://www.x-kom.pl/p/380830-obudowa-do-komputera-genesis-titan-660-plus.html

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten MSI, który podałem, ma sekcje 4+2 i według morele obsługuje 2667/2933/3200. Planuję też kości XyperX puścić na 2933 (ponoć dają radę i na 3200, ale nie są stabilne).

Dzięki za obudowę. Czyli RG4 albo ta powyższa powinny spokojnie wystarczyć do tego kompa?

Aha, i ma ktoś może doświadczenia z kwestią aktualizacji biosu w sklepach? Mam nadzieję, że wgrają mi najnowszą stabilną wersję do płytki...

 

Edytowane przez Kamen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...