Skocz do zawartości
Markiz25

Problem z pendrivem hama 32 GB. Prosba o pomoc!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam ogromną prośbę. Jestem osobą starszą i nie za bardzo rozumiem co się stało. Chciałem przegrać zdjęcia i moje pliki tekstowe z komputera córki na mój. Kupiłem pendrive hama 32 GB zamontowałem w córki komputer (stary jeszcze z XP). Pendrive się pokazał , wpisałem nazwę i otworzyłem go, po czym wrzuciłem na niego tak około 7,5 GB różnych plików. Wyjąłem pen i wstawiłem do swojego kompa na 7 i wtedy pokazał się napis, że dysk nie jest sformatowany. Mało nie dostałem zawału, ale włożyłem z powrotem do córki kompa mając nadzieję że się otworzy, a tu też napis musisz sformatować dysk. Czy można jakoś go otworzyć, bo jak nie to stracę sporo moich danych a jestem pasjonatem historii i przepadnie mi sporo starych plików. Pal licho zdjęcia, bo te zostały na kompie, ale chciałbym choć odzyskać pliki odt i worda. Proszę o pomoc!
Markiz

Na górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Pendrive, to wymaga pewnie sformatowania z uwagi na powstałe błędy. Być może w trakcie odmontowywania, albo uszkodzenia samego pendrive-a. Pliki można odzyskać z komputera za pomocą szeregu programów, przykładowo

https://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwanie-danych,Programy,Windows,224.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Markiz25 napisał:

A czy taki pendrive musi być formatowany?

Pendrive są formatowane, ale zawsze może się zdarzyć sztuka, gdzie poszło coś nie tak i format jest uszkodzony. Mogło być też tak, że jak go włożyłeś nagrałeś co chciałeś, to wyjąłeś bez wcześniejszego odmontowania. Czasem w takim przypadku pokazują się problemy.

Radzę próbować z dysku komputera odzyskać pliki, a pendrive sformatować jeszcze raz pełnym formatem na FAT32 lub NTFS w zależności od potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Markiz25 napisał:

Wyjąłem pen

Czy klikasz przed wyciągnięciem pendrive w opcję "wysuń to urządzenie"/"wysuń bezpiecznie pendrive"? (lub podobne sformułowanie, bo nie pamiętam jak to się nazywało na XP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc. Udało mi sie odzyskać większość plików poprzez program Ashampo, który pozwolił mi odzyskać to, co niby wstawiłem na pendrive. Na szczęście wszystkie pliki tekstowe odczytał. Dla mnie to bardzo ważne , bo miałem tam mnóstwo historycznych tekstów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Markiz25 napisał:

Dziękuje wszystkim za pomoc. Udało mi sie odzyskać większość plików poprzez program Ashampo, który pozwolił mi odzyskać to, co niby wstawiłem na pendrive. Na szczęście wszystkie pliki tekstowe odczytał. Dla mnie to bardzo ważne , bo miałem tam mnóstwo historycznych tekstów.

Najważniejsze, że wszystko się dobrze skończyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...