Skocz do zawartości
Kilokush

Cicha, zimna obudowa i chłodzenie CPU - AIO czy air?

Rekomendowane odpowiedzi

Zabieram się po mału do budowy nowego komputera. To co w podpisie siedziało w szafie i się nie przegrzewało. Co prawda Macho trochę był głośny dlatego teraz szukam czegoś cichego. W szafie zamierzam wyciąć dziurę tak by komputer zasysał zimne powietrze z drugiej części szafy więc obudowa musi być jak najbardziej kanciasta. Zastanawiam się nad Fractal Define S lub Thermaltake Suppressor F31. Ta druga ma opcję włożenia AIO na przód i górę obudowy oraz wiatraków 20 cm. Z tym, że z tego co widzę są one głośne więc chyba lepiej wsadzać 14cm? Czy kupić po prostu tanią budę SilentiumPC Armis R3 lub Paź m70 i wrzucić tyle wiatraków ile się da?

I czy jest w ogóle sens wkładania AIO? Arctic Liquid Freezer 240 kosztuję tyle co Noctua DH15 tylko czy będzie od niej bardziej wydajny i cichszy? 

Zestaw będzie składany pod nowe karty NV i CPU Intela 9700k. Wszystko na pewno będzie podkręcane do bezpiecznego maksimum.

IMG_20180816_005513.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

""I czy jest w ogóle sens wkładania AIO? Arctic Liquid Freezer 240 kosztuję tyle co Noctua DH15 tylko czy będzie od niej bardziej wydajny i cichszy?""

Nie będzie.Noctua DH 15 będzie wydajniejsza i cichsza od każdego AiO.Osobiście wybrałbym Noctuę i do tego do obudowy 140 mm wentylatory 1100 rpm max każdy gdzie się da. Co do obudowy to obie są do siebie podobne i w obu można liczyć na bardzo dobre wykonanie i odpowiedni obieg powietrza.Thermaltake Suppressor F31 jest jednak 3 kg cięższa i co może,ale nie musi,być ostatecznie jakimś problemem.Kiedyś sam o niej myślałem ale wystraszyłem cię jej wagi i skończyłęm z Gladiusem M 35 TG.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wezmę Fracala. W zestawie 2 wiatraki 14 cm. Dokupię jeszcze parę 14 cm i będzie ok. Do droższego Suppressora F31 dają tylko 12 cm, a co mi po miejscu na 20 cm wiatraki jak dobry cichy 20 cm wiatrak to 90 zł za sztukę?

 

Co do Noctuia DH 15 to jest coś lepszego od niej? Czy Le Grand Macho jest od niej lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiałbym Noctua D15 jednak. Le Grand Macho nie będzie od niej lepszy.Te dwa chłodzenia konstrukcyjnie mocno się różnią nie bez powodu :-).Ale jeśli nie będziesz kręcił procka na maxa to i  Le Grand Macho starczy.To jest niezłe chłodzenie jednak.

 

Edytowane przez Kronan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kronan napisał:

Obstawiałbym Noctua D15 jednak. Le Grand Macho nie będzie od niej lepszy.Te dwa chłodzenia konstrukcyjnie mocno się różnią nie bez powodu :-).Ale jeśli nie będziesz kręcił procka na maxa to i  Le Grand Macho starczy.To jest niezłe chłodzenie jednak.

 

Zobaczę jaki ram uda mi się wyrwać i wtedy dobiorę chłodzenie tak żeby nie hsczylo o ramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kronan napisał:

No tak.Noctua D15 wymaga niskie ramy jednak :-)

Phanteks ph-tc14pe jest za 211 zł, Noctua za 380 zł. Z tego co czytałem parę testów Phanteks jest bardzo podobny wydajnościowo do Noctua. Zaoszczędzone pieniądze można wydać na lepsze wiatraki do Phanteksa i powinno być jeszcze lepiej. Oczywiście jak RAM pozwoli bo jak nie to Grand Macho. Chyba i tak ważniejsze będzie zrobienie dobrego przeciągu w obudowie bo różnicę w wydajności między Grand Macho, Phanteks czy Noctua są bardzo małe.

 

 

Screenshot_20180818-091941-1.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.Noctua jest lepsza od każdego AiO.Od tego zaczynaliśmy.A że są tańsze chłodzenia powietrzem o podobnych osiągach co ta Noctua to inna sprawa.W Noctua same wiatraki to koszt 70 złotych x 2 chyba.Kiedy rok temu zmieniałem chłodzenie w swoim PC to wybierałem między Fortisem 3 i Thermalright HR-02 Macho to wybrałem Fortisa z tych samych powodów to ty :-).

 

Edytowane przez Kronan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2018 o 08:42, Kronan napisał:

Wiesz.Noctua jest lepsza od każdego AiO.Od tego zaczynaliśmy.A że są tańsze chłodzenia powietrzem o podobnych osiągach co ta Noctua to inna sprawa.W Noctua same wiatraki to koszt 70 złotych x 2 chyba.Kiedy rok temu zmieniałem chłodzenie w swoim PC to wybierałem między Fortisem 3 i Thermalright HR-02 Macho to wybrałem Fortisa z tych samych powodów to ty :-).

 

Chyba chcę sobie udowodnić, że można za 380 zł mieć lepsze chłodzenie. Za 170 w Phanteks można wymienić wentylatory na jakieś lepsze lub po prostu dołożyć więcej wentylatorów do obudowy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa sprowadza się do tego że jeśli byś kupił Noctua i mocno kręcił procka to dwa dobre wiatraki z przodu zdecydowanie pomogą.Jeśli kupisz Macho i nie będzie kręcił na maxa to te dwa wiatraki z przodu nie zaszkodzą.Świat w PC nie kręci się tylko wokoło temp procka :-)Opcja druga jest bardziej elastyczna bo dobra dla całego PC i dlatego jest  ekonomicznie bardziej słuszna :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...