Skocz do zawartości
Hardkor321

Upgrade CPU - 1150

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

W aktualnej chwili posiadam taką konfigurację

i5 4460

GTX 970

12 GB RAM (2x 2 GB + 2x 4 GB)

2x SSD

GIGABYTE GA-P85-D3

Fera 3 HE1224 v2

XFX Pro Core 550 W

 

Wpadło ostatnio troszkę kasy to pomyslałem nad małym upgrade. Z tego co czytałem to procesor jest trochę słabszy od karty graficznej i ogółem najlepiej jego wymienić. Niestety ze względu na ograniczony budżet (tak z 1000 zł max bym chciał wydać) to zostałbym przy sockecie 1150. Patrząc na : http://www.jaki-procesor.pl/lga-1150

 

Najlepsze co mogę włożyć to i7 4770K. On akurat jest w cenie 900/1000 zł. Ewentualnie mocny również jest i5 4690K i kosztuje z 500/600 zł. Jak patrzę po testach to średnio w porównaniu do mojego procesora to i7 to różnica 5-20 klatek zależnie od gry. Osobiście gram we wszystko, głównie overwatch. Sam skłaniam się bardzie do i5 (bo różnica miedzy i5 a i7 to tylko HT, a nie streamuje, nie nagrywam za bardzo filmów ani nie robie nic do czego by się przydał). Niestety testy z gier były sprzed wielu lat i szczerze nie wiem czy jest sens kupować czy poczekać dłuższy czas, kiedy już całkiem nie będę mógł w nic nowszego zagrać i kupić od 0 porządny komputer (bo taki jest plan na kiedyś, jak aktualny zacznie padać). W tej chwili i7 mega mi poleca kolega (że więcej mocy i że warto i zeby nie patrzec na i5). Dodatkowo jak sprawa z gwarancją? Wiadomo nigdzie nie kupię już nowego jednego z tych procków, ale niektóre sklepy ją dają. Sam jestem raczej nieufny i wolę kupować rzeczy tylko z gwarancją, ale z tego co wiem to procesor trudno zniszczyć i musiałby być mega kręcony, aby coś było z nim nie tak. Tak więc jak radzicie panowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na I7 będziesz mniej dropów fps w multi, wyższy minimalny fps. I to tyle.

Teraz są mega nie opłacalne procesory Intela, bo ceny zawyżone, latem i7 miałbyś za 550- 700 zł.

Ja osobiście bym zaczekał na kres kompa i kupił od podstaw nowy, kasa wydana na ten to tak naprawdę stracona.

Nie wiadomo ile jeszcze pociągnie płyta, bo już swoje latka ma. Kupisz proca a padnie płyta i co w tedy?

Zaczekaj Cierpliwie na rozwój sytuacji do luty/ marzec i zmień całą platformę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...